Zpět

Brutal Assault 2020

Místo: Náchod, Královéhradecký kraj
Od: 05.08.2020
Do: 08.08.2020
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Jaroměř, Okružní 34, Josefov, 551 02
Vstupenky/informace: GoOut.cz

25. ročník metalového open-air festivalu na Pevnosti Josefov od 5. 8. do 8. 8. 2020. Na Brutalu zahraje přes 130 kapel z celého světa, návštěvníky čeká také několik výstav nebo hororové kino.

Učinkující
NázevPopis/foto
Cradle Of Filth
Cradle Of Filth je anglická black-ghotic metalová hudební skupina založená roku 1991 ve městě Suffolk. Kapela, které dominuje vokál Daniho Filtha, hrála zprvu black metal doplněný o temné klávesové party. Dnes je její styl nejčastěji definován jako extrémní heavy metal s gothickými prvky.

Cradle Of Filth Cradle Of Filth Cradle Of Filth Cradle Of Filth

Static-X

Static-X Static-X Static-X Static-X

Vader
Vader je polská death metalová kapela, založená v roce 1983. Založili ji společně Piotr Wiwczarek a Zbyszek Wroblewski. Jako první metalová skupina z tzv. východního bloku se prosadili ve světě a jejich demo „Morbid Reich“ se stalo v roce 1990 nejprodávanějším demem v historii death metalu. Zásadním bodem v historii kapely byla účast na prvním Polském a de facto i východoevropském metalovém festivalu Metalmania v roce 1986. Byl to jejich první větší krok (5000 diváků) na cestě k úspěchu na mezinárodní metalové scéně. Po tomto festivalu byli zváni do různých rádií celostátního formátu. V této době z kapely odešel Zbigniew Wróblewski, aby mohl hrát méně agresivní formu metalu ve skupině Raxas, a Vader vydal své první demo Live in Decay, což byla nahrávka jejich prvního samostatného koncertu. V roce 1988 odešel z kapely Grzegorz Jackowski a nahradil ho Krzysztof Raczkowski. Zpěvu se ujal Piotr Wróblewski, který u něj zůstal a svým nezaměnitelným hlasem také Vader značně odlišil od ostatních death metalových kapel. Na jaře 1989 nahráli svůj první oficiální materiál demo Necrolust, které obsahovalo 4 písně. Byla to také první studiová práce, která se prosadila i mimo Polské hranice. V roce 1990 vydali demo, které se stalo úspěšným po celém světě a zároveň jedním z nejprodávanějších death metalových počinů všech dob - Morbid Reich. Celkem se prodalo 10000 kopií. Roku 1992 vydali Vader svoje debutové album The Ultimate Incantation. K písni Dark Age z alba ''The Darkest Age - Live '93 natočili za podpory britské MTV svůj první videoklip. V letech 93' - 94' měli do té doby nejvíce koncertů a to více než 200. Další album Sothis vyšlo v roce 1994. V Polsku ho vydal Baron records a o několik let později vyšlo i po celém světě, což obstaral vydavatel Repulse records. Ve stejném roce vyrazili na své první vlastní turné po Polsku. Hosty na tomto turné byly kapely Proletariat, Sweet Noise a Testor. Roky 95' a 96' přinesly kapele dalších 250 koncertů. Mezi léty 96' a 98' vydali tři alba: Future Of The Past,Kingdom a Black To The Blind a dále nahrávku svého prvního koncertu v Japonsku, nazvanou Live in Japan. Koncem roku 1998 Vader podepsal smlouvu s vydavadelem Metal Blade records. Pod tímto vydavatelem vyšlo v roce 2000 album Litany a od roku 2001 až do 2005 vydali dalších 7 alb. V roce 2005 ukončili smlouvu s Metal Blade rec. a začali spolupracovat se švédským vydavatelstvím Regain rec., se kterým přestali spolupracovat v roce 2009, aby mohli přejít k největšímu vydavateli metalové hudby Nuclear Blast.

Vader Vader Vader Vader

Dark Funeral
Kapela hrající Intezivní a blasfemický, přitom melodický, ale hlavně harmonicky a především rychlý metal.

Dark Funeral Dark Funeral Dark Funeral Dark Funeral

Mayhem
Mayhem je norská black metalová kapela zformovaná v roce 1984 v Oslu. Je považována za zakladatele norské black metalové scény a jejich hudba měla silný vliv na žánr black metalu. Časná kariéra Mayhem byla dost kontroverzní, především kvůli jejich notoricky známým živým vystoupení, sebevraždě zpěváka Per Yngve Ohlina (alias Dead) v roce 1991 a následně vraždy kytaristy Øystein Aarsetha (alias Euronymous) bývalým členem Vargem Vikernesem (alias Count Grishnackh) z Burzum. Kapela vydala demo a EP, které měli velký vliv a dali dohromady loajální pokračování prostřednictvím sporadických a notoricky známých živých vystoupení. Mayhem přitahovali pozornost také jejich vazbami na řetězec vypalování norských kostelů a incidentů násilí kolem nich. Mayhem se rozpadli po vraždě Aarsetha, krátce před vydáním jejich debutového alba, _De Mysteriis Dom Sathanas_, které je považováno za klasiku žánru black metalu. Přeživší bývalí členové Jan Axel Blomberg ( alias Hellhammer), Jørn Stubberud (Necrobutcher) a Sven Erik Kristiansen (Maniac) o dva roky zformovali novou sestavu Mayhem, tentokrát s Rune Eriksenem (Blasphemer), který nahradil Aarsetha. Attila Csihar a Morten Iversen ("Teloch") od té doby nahradili Kristiansena a Eriksena. Jejich hudba po smrti Aersetha je charakteristická častějším experimentováním. Album _Ordo Ad Chao_ v roce 2007 získalo cenu _Spellemann Award_ za nejlepší heavy metalové album. V červnu roku 2014 vydali album _Esoteric Warfare_.

Mayhem Mayhem Mayhem Mayhem

Devin Townsend

Devin Townsend Devin Townsend Devin Townsend Devin Townsend Devin Townsend Devin Townsend

Myrkur
Myrkur je black metalový hudební projekt dánské zpěvačky a multiinstrumentalistky Amalie Bruun. Mezi její inspirace patřily norské kapely Darkthrone a Ulver a také skladatel Edvard Grieg. Debutní studiové album s názvem _M_ vyšlo v srpnu 2015. Druhá studiová deska _Mareridt_ má plánované datum vydání oznámeno na září 2017.

Myrkur Myrkur Myrkur Myrkur

Asphyx

Asphyx Asphyx Asphyx

Hentai Corporation
Hentai Corporation je česká hudební skupina z Prahy založená roku 2005, která sama sebe řadí mezi styly thrash metal a rock 'n' roll. Kapela vyniká svými osobitými a živelnými vystoupeními, svými neotřelými instrumentálními linkami a vokálem Radka Škarohlída.

Hentai Corporation Hentai Corporation Hentai Corporation Hentai Corporation Hentai Corporation

While She Sleeps
While She Sleeps je anglická metalcorová hudební skupina z ocelářského města Sheffieldu, která byla založena v roce 2006. Ve své zemi původu platí za jednu z nejpopulárnějších ve svém žánru. Kapelu tvoří pětice ve složení Lawrence Taylor (zpěv), Sean Long (kytara), Mat Welsh (kytara, zpěv), Aaran Mckenzie (baskytara) a Adam Savage (bicí).

While She Sleeps While She Sleeps While She Sleeps While She Sleeps While She Sleeps While She Sleeps

Fever 333

Fever 333 Fever 333 Fever 333

Terror

Terror Terror Terror

Katatonia
Katatonia je švédská metalová hudební skupina, kterou v roce 1991 založili zpěvák a bubeník Jonas Renkse a kytarista Anders Nyström. Později se ve skupině vystřídalo několik dalších hudebníků (Renkse například v roce 1999 přestal hrát na bicí a nahradil jej Daniel Liljekvist; v letech 2002 až 2005 Renkse hrál také na kytaru). Své první album nazvané Dance of December Souls skupina vydala v roce 1993 a do roku 2013 jich následovalo dalších sedm.

Katatonia Katatonia Katatonia Katatonia

Alcest

Alcest Alcest Alcest Alcest Alcest Alcest

Obituary
Obituary je americká death metalová hudební skupina, založená v roce 1984, na Floridě pod názvem Executioner. Následně jméno změnili na Xecutioner a pak na Obituary[1]. Kapela se skládá z kytaristy Trevora Perese, basáka Franka Watkinse, vokalisty Johna Tardyho, kytaristy Ralpha Santolla a Donalda Tardyho, hráče na bicí.

Obituary Obituary Obituary Obituary

Paradise Lost

Paradise Lost Paradise Lost Paradise Lost Paradise Lost

As I Lay Dying

As I Lay Dying As I Lay Dying As I Lay Dying As I Lay Dying

Me And That Man

Me And That Man Me And That Man Me And That Man

Kvelertak
Kvelertak jsou něčím jako novodobým zjevením, kapelou, jež svou tvorbou spojila hranice undergroundu a mainstreamu, a posluchačům z obou táborů přinesla kvalitní porci blackem nasáklého rock'n'rollu, v němž jednoduše nešlo jinak, než obdivovat smysl pro napsání jedněch z nejsilnějších kytarových nápadů na scéně. Debut byl se songy typu Blodtørst, Offernat a Ordsmedar Av Rang tím nejlepším, co mohla tehdejší nejen black'n'rollová scéna nabídnout a ostatní kapely brzy začaly vstřebávat styl a atmosféru této jedinečné a k dokonalosti dovedené hudební fúze z Norska.

Kvelertak Kvelertak Kvelertak Kvelertak

Front Line Assembly
Kanadská hudební skupina Front Line Assembly je velkým pojmem tvrdé elektronické hudby osmdesátých a devadesátých let. Zosobňovali naprostý kult napříč elektronickými styly, i přestože nikdy nepodlehli komerční vábence. Díky syrové industriální muzice, později navíc notně progresivní, skupina (či spíše projekt, neboť jako jediný původní člen figuruje Bill Leeb, kolem nějž se vystřídalo bezpočet talentovaných hudebníků) nikdy nepřekročila práh undergroundu, vystupuje spíše v menších klubech a ostatně též po vizuální či ideově-estetické stránce muzikanti, včetně pětapadesátiletého frontmana, sugestivně evokují starou dobrou "cyberpunkovou" školu na sklonku osmdesátek, dobu, již zřejmě nenávratně odvál čas pod náporem nastupující povrchní internetové generace.

Front Line Assembly Front Line Assembly Front Line Assembly Front Line Assembly Front Line Assembly Front Line Assembly

The Agonist

The Agonist The Agonist

Author & Punisher
Author & Punisher je chlapík jménem Tristan Shone, kterej na koncertech sám sebe zapojí do složitýho systému zvukovejch zbraní a kovovejch objektů, aby se stal polo-robotem s jedinou misí: teroristickej akt na hudbě. Coby Author & Punisher vydal už pět desek (poslední materiál vychází na Seventh Rule), na kterejch mísí industriál, drone a noise s vervou a zaujetím, který vám připomene třeba Throbbing Gristle, Skinny Puppy nebo Revolting Cocks.

Author & Punisher Author & Punisher Author & Punisher Author & Punisher

Soen

Soen Soen Soen Soen

Venom
Venom je jedna z prvních black metalových hudebních skupin, která byla založena v roce 1978 v anglickém Newcastle. Její hudba byla ovlivněna různými hard-rockovými, punkovými a heavymetalovými skupinami jako Judas Priest, Sex Pistols, Kiss nebo Motörhead. Venom svojí hudbou, stejně jako image, výrazným způsobem ovlivnili death metalové, blackmetalové a thrash metalové skupiny. Například Mayhem, Slayer, Metallica, Megadeth, Anthrax, Death, Testament, Hellhammer, Exodus, Eudoxis a Morbid Angel uvádějí Venom jako jeden ze svých hlavních inspiračních zdrojů. Jejich hudba je blíže ke speed metalu, texty a tématy písní (satanismus, peklo atd.) se ve své době výrazně odlišovaly od ostatních. Jejich první dvě nahrávky, Welcome to Hell z roku 1981 a Black Metal z roku 1982, vytyčily cestu pro ostatní black metalové skupiny.

Venom Venom Venom Venom

Cattle Decapitation
Cattle Decapitation je kapela ze San Diega v Kalifornii. Kapela hraje death metal až grindcore, který je v podání skupiny velmi ostrý. Texty kapely jsou orientovány proti utrpení zvířat a na podporu Země a životního prostředí. V počátcích byli všichni členové kapely vegetariány, nyní pouze polovina (John Elmore a Travis Ryan).

Cattle Decapitation Cattle Decapitation Cattle Decapitation Cattle Decapitation

Melt-Banana
Japonská noise-rocková kapela operující už od roku 1992. Na svém kontě má deset alb, se kterými stihli objet prakticky celý svět. Chlubit se můžou nominací na MTV UK's best video nebo vlastní nahrávací společností _A-Zap_.

Melt-Banana Melt-Banana Melt-Banana Melt-Banana

Despised Icon

Despised Icon Despised Icon Despised Icon

Phil H. Anselmo & The Illegals

Phil H. Anselmo & The Illegals Phil H. Anselmo & The Illegals Phil H. Anselmo & The Illegals Phil H. Anselmo & The Illegals

Manes

Manes

Uada

Uada Uada

Life of Agony

Life of Agony Life of Agony Life of Agony Life of Agony

Havok

Havok

Blood Incantation

Blood Incantation Blood Incantation Blood Incantation Blood Incantation

Beyond Creation

Beyond Creation Beyond Creation Beyond Creation Beyond Creation

Atari Teenage Riot

Atari Teenage Riot Atari Teenage Riot Atari Teenage Riot Atari Teenage Riot

Bloodbath

Bloodbath

Imperial Triumphant

Imperial Triumphant Imperial Triumphant Imperial Triumphant Imperial Triumphant

Necrophobic

Necrophobic Necrophobic

Frontierer

Frontierer Frontierer Frontierer Frontierer

Ring of Saturn
RIng of Saturn je americká deathcorová kapela z Kalifornie založená v roce 2009.

Ring of Saturn Ring of Saturn

Toxic Holocaust

Toxic Holocaust Toxic Holocaust Toxic Holocaust Toxic Holocaust

Wormrot

Wormrot Wormrot Wormrot Wormrot

Arcturus
Arcturus je norská avantgard black metalová kapela založená v roce 1991. Mají za sebou několik alb, včetně _Arcturian_ z roku 2015.

Arcturus

Fueled By Fire
Fueled By Fire je americká metalová hudební skupina, kterou dali dohromady počátkem roku 2002 bubeník Carlos Gutierrez společně s kytaristou Salem Zepedou. Kapela produkuje silný old-school thrash atak, který mocně připomíná zvuk starých dobrých Slayer, Overkill či Testament. Přestaňte se modlit, stejně vám to proti těmto démonům nepomůže! Zlí, brutální a na rychlosti závislí bratři samotného ďábla předvádějí, jakou moc má thrash-metal.

Fueled By Fire Fueled By Fire Fueled By Fire

Draconis Infernum
Draconis Infernum je kapela založená v roce 2005 kytaristou Xepherem, který chtěl vytvářet nekompromisní satanistický black metal.

Draconis Infernum Draconis Infernum Draconis Infernum

Evoken
Evoken je americká funeral doom metal kapela. Jejich hudba je typická pomalým tempem a psychedelickou náladou. Kapela se skládá z John Paradiso (zpěv, kytara), Vince Verkay (drums) Don Zarose (klávesy), Davida Wagnera (basa) a Chrise Molinariho (kytara).

Evoken Evoken

Suffocation
Suffocation je americká death metalová skupina založená roku 1989 v New Yorku. Do historie death metalu se zapsala již svým debutovým albem _Effigy of the Forgotten._

Suffocation

Excrementory Grindfuckers

Excrementory Grindfuckers Excrementory Grindfuckers

Psykup

Psykup

Mass Infection
Mass Infection je brutal death metalová kapela z Řecka založená v roce 2003.

Mass Infection

Mysticum
Mysticum je norská metalová kapela založená v roce 1992, pod jménem Sabazios. Jsou známý jako pro pionýři stylu industrialního black metalu. Viděli několik alb, včetně _Lost Masters of the Universe_ v roce 2004 a _Planet Satan_ v roce 2014.

Mysticum Mysticum

Sacred Reich

Sacred Reich Sacred Reich Sacred Reich Sacred Reich

Benighted

Benighted Benighted

Nocturnus AD

Ottone Pesante

Ottone Pesante Ottone Pesante Ottone Pesante

1914

1914 1914 1914

Pensées Nocturnes

Pensées Nocturnes Pensées Nocturnes Pensées Nocturnes

Razor

Razor Razor

Shadow of Intent
Shadow of Intent je americká metalová kapela založená Ben Duerrem a Chrisem Wisemanem v roce 2004.

Shadow of Intent Shadow of Intent

Sigh
Sigh je japonská kapela zabývající se žánrem extreme metal založená už v roce 1989.

Sigh

Butcher Babies

Butcher Babies Butcher Babies Butcher Babies Butcher Babies

Exhorder

Exhorder Exhorder Exhorder Exhorder

Nailed to Obscurity

Nailed to Obscurity Nailed to Obscurity Nailed to Obscurity Nailed to Obscurity

Strigoi

Strigoi

Obscure Promotion
Obscure Promotion je agentura pořádající rockové a metalové koncerty v Česku a na Slovensku.

Obscure Promotion


Brutal Assault 2020Brutal Assault 2020Brutal Assault 2020Brutal Assault 2020Brutal Assault 2020

Místo: Jaroměř, Okružní 34, Josefov, 551 02
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: