Zpět

Budějovický Majáles 2017

Místo: České Budějovice, Jihočeský kraj
Od: 22.05.2017
Do: 26.05.2017
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: České Budějovice
Vstupenky/informace: GoOut.cz

Tradiční studentský majáles v Českých Budějovicích nabídne i letos řadu koncertů domácích i zahraničních umělců, výstavy, debaty, přednášky a spoustu dalšího programu.


Učinkující
NázevPopis/foto
Micronaut

Micronaut Micronaut Micronaut

Midi Lidi

Elektronický projekt Midi Lidi vznikl jako světlá odnož temnějšího hudebního tělesa Krásný Stěhovák Gerard & Sexuální Nábytek ve spojení s video-kamarády z Fiume. Hrají elektronickou hudbu ve svébytném stylovém mixu doprovázenou odsekávanými zpěvy českých textů. Midi persony jsou navíc známé v českém kulturním světě jako filmaři (Petr Marek – Láska shora 2002, Nebýt dnešní 2005, hudba k filmu Mistři), divadelní performeři (Prokop Holoubek a Petr Marek – Dekadentní divadlo Beruška) a vizuální umělci (Filip Cenek, Magdalena Hrubá, Markéta Lisá, Jan Šrámek – aka VJ Kolouch).

Midi Lidi Midi Lidi Midi Lidi

Hentai Corporation

Hentai Corporation je pražská kapela snažící se o ucelený kompromis mezi hudebními žánry, které stojí na pevném základě svižného thrash-rock’n’rollu. Její hlavní devizou je živá performance založená na energičnosti kapely, charismatu frontmana Radka Josefa Škarohlída a živočišnosti kytaristy Petra Škarohlída.

Hentai Corporation Hentai Corporation Hentai Corporation Hentai Corporation

Prop Dylan

Od roku 2007, co se Švéd Prop Dylan pohybuje na hudební scéně, dokázal o sobě dát vědět napříč celosvětovou hip hopovou komunitou třemi studiovými alby, více jak 700 koncerty na prakticky všech kontinentech a spoluprací s několika významnými světovými producenty.

Prop Dylan Prop Dylan Prop Dylan

Farewell Dear Ghost

Farewell Dear Ghost Farewell Dear Ghost Farewell Dear Ghost Farewell Dear Ghost Farewell Dear Ghost

Mutanti hledaj východisko

Pod názvem Mutanti hledaj východisko vystupují dva spolužáci z pražské DAMU, raper a textař Jan Vejražka a Jiří Konvalinka, který má na starost instrumentální složku (známý je též jako hráč na elektrifikované housle v pozoruhodné formaci Vložte kočku). Na každém ze zatím poměrně malého množství odehraných koncertů zaujali publikum také osobitou pódiovou prezentací ve speciálních mutantích kostýmech.

Mutanti hledaj východisko Mutanti hledaj východisko Mutanti hledaj východisko

ROLE

ROLE ROLE ROLE ROLE

minus123minut (−123minut)

−123minut byla česká hudební skupina, která ve své hudbě propojovala více žánrů, zejména ovšem jazz, blues, funky a world music. Její síla spočívala především v živých vystoupeních, které byly z velké části tvořené improvizací. Název skupiny vznikl podle slov Zdeňka Bíny zcela náhodně, pouze jako hra slov, a nemá hlubší význam. K popularitě −123 min. značně přispěl zisk ceny Akademie populární hudby za rok 1999 v kategorii Objev roku.

Po rozchodu kapely v roce 2009 se skupina sešla opět v roce 2016 s lehce změněným názvem minus123minut.

minus123minut (−123minut) minus123minut (−123minut) minus123minut (−123minut) minus123minut (−123minut)

The Drain

Dekadentní floutci, výpitci s noblesou, kvarteto rozjařilých džentlmenů a hlavně neodfláknutá a na zdejší poměry rozhodně svěží hudba to je pražská kapela The Drain.

The Drain

Věc Makropulos

Hudební kapela Věc Makropulos​ pochází z východních Čech a vznikla v roce 2010. Momentálně má základnu v Pardubicích. V roce 2011 vydala demo album Obcházíme realitu. Její tvorba je ovlivněna Rage Against the Machine, Red hot chili peppers, nebo Dog Eat Dog (kterým například v roce 2013 předskakovali). Kapela se úspěšně účastnila několika prestižních hudebních soutěží, na jejichž vrcholu byla finálová účast na GBOBU v roce 2014, kde obsadila druhé místo v celorepublikovém finále. Od tohoto roku se pravidelně prezentuje na velkých českých festivalech jako je například Votvírák, Rock for People, Hip-Hop kemp nebo Mighty Sounds a SázavaFest.

Rok 2015 je ve znamení velký změn. Odchází zakládající člen, kapelník a basista Matěj Stráník. I když to atmosférou otřáslo, kapela je mu vděčná za jeho přínos a pokračuje dál. Příbírá na post basisty nového člena – Profesora Zghe. Její aktuální složení je tedy: Black Smith Fucker Boy (rap), MC Pepíček (rap), Kuba Štrba (bicí), Johny the Bell (kytara, zpěv), Heydiss (klávesy, trumpeta, zpěv) a Profesor Zghe (basa).

Věc Makropulos Věc Makropulos Věc Makropulos Věc Makropulos

Jimmy Pé

Jimmy Pé patří mezi nejtalentovanější současné slovenské producenty elektronické hudby. V jeho tvorbě se prolínají různé žánrové vlivy, na svém debutu osciluje mezi melancholií a eufórií. Sám říká, že do svého debutu Insomnia vložil mnoho energie, ale vyplatila se. Skladby sbíral dva roky, intenzivně na něm však pracoval necelý rok, z čehož začal trpět nespavostí, což vystihuje i samotný název alba. Krom něj vydal také několik EP a remixů. Jeho produkce je různorodá, hlavním rukopisem je však kombinace melancholických prvků a vestavěných beatů. Jeho skladby jsou známé pro tvrdší klubový zvuk, v jehož duchu se nesl i hit Hudson River.

Jimmy Pé Jimmy Pé Jimmy Pé

Dalekko

Hudba dalekko se pohybuje na pomezí alternativního rocku a lo-fi popu s prvky elektroniky, s českými texty.

Hudební těleso dalekko vzniklo v roce 2013 jako původně dvoučlenný pražský studiový projekt, tvořený zvukovým inženýrem Džianem Babanem aka dB a zpěvákem, kytaristou a automobilovým závodníkem Pavlem Sajnerem aka Sajnym. Po vydání debutového alba s názvem Neběžel jsem tudy dalekko rozšířili sestavu o další tři spoluhráče a představili desku v koncertní podobě, společně s bubeníkem Filipem Hisemem, který spolupracoval už na nahrávkách, kytaristou Janem Pruckem a baskytaristou Janem Patkou.

Dalekko Dalekko Dalekko

1flfsoap

Brněnský experimentální projekt Michala Janíka z Ghost of You a Lukáše Palána z Acute Dose, hrající živou elektronickou hudbu.

1flfsoap 1flfsoap

Sasha Boole

Sasha Boole Sasha Boole Sasha Boole Sasha Boole

N'toko

N'toko N'toko

Light & Love

Sourozenecká dvojice Light & Love patří k nejvýraznějším domácím zjevením. Pánové Johny a Kosak alias bratři Honza a Lukáš Balcárkové se mohou pochlubit dotaženou produkcí studiových nahrávek i fascinující přirozeností na koncertech. Jejich talentu si už všimli i slavnější kolegové – Richard Krajčo z Kryštof (remix skladby Srdcebeat), produkčně se Light & Love podíleli na skladbách Voxela, Adama Mišíka nebo nováčků Mirai. Bratři dříve působili v kapele Johny Said The Number, jenž si vybudovala slušnou pozici na české alternativní scéně. Mladá skupina se prezentovala hlučnější kytarovou muzikou a na seznamu interpretů, které je třeba sledovat, ji měla řada novinářů. Po slibném začátku přijalo jádro kapely nové jméno a pod hlavičkou Light & Love se orientuje na popovější muziku. Hned první singl Blueberry Sky se šestadvacet týdnů pohyboval mezi nejhranějšími nahrávkami v tuzemském éteru, na něj talentovaná dvojice navázala skladbou True. Na podzim 2016 vydali své debutové album Surrender To The Stars.

Light & Love Light & Love Light & Love Light & Love Light & Love

Nvmeri

Nvmeri Nvmeri Nvmeri Nvmeri

DJ Alyaz

DJ Alyaz DJ Alyaz DJ Alyaz

Tornádo Lue

Povětšinou česky zpívající kapela Tornádo Lue je slovenská legendární undergroundová hudební skupina, která vznikla v roce 1989. Svojí dráhu kapela přerušila na dlouhých šest let, aby se v únoru roku 2012 vrátila na pódia.

Tornádo Lue


Budějovický Majáles 2017Budějovický Majáles 2017Budějovický Majáles 2017Budějovický Majáles 2017Budějovický Majáles 2017

Místo: České Budějovice
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: