Zpět

Čarodky 2017

Místo: Brno-město, Jihomoravský kraj
Od: 30.04.2017
Do: 30.04.2017
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Brno, Přístavní 1179/57
Vstupenky/informace: GoOut.cz

Ahoy ve spolupráci s Exit Clubem Brno připravilo na neděli 30.dubna, v den před státním svátkem, Čarodky 2017 u Brněnské přehrady. Kromě DJs se návštěvníci mohou těšit na ohniště a pálení čarodějnic přímo v areálu klubu Ahoy a půlnoční ohnivou show.


Učinkující
NázevPopis/foto
Subgate

DJ Subgate, vlastním jménem Ondřej Beránek, odstartoval svou kariéru v roce 2001. Z počátku se prezentoval dynamickým a nekompromisním technosoundem. Díky talentu se za relativně krátkou dobu prosadil především na severu Čech, kde se stal rezidentem dnes již legendárního libereckého klubu Liquid a vystoupil na řadě prestižních parties v tomto regionu.

V roce 2006 se díky flexibilitě objevuje jeho jméno na lineupech jak minimal parties, tak akcích zaměřených na techno. Na sklonku roku vystoupuje na prestižním třídenním halovém festivalu 901 electronicbeats. S rokem 2007 přichází další důležitá etapa jeho kariéry. Je pohlcen novou vlnou electro a progressive housu. Vystupuje řadě pražských klubů. Na podzim tohoto roku se stává spolupořadatelem úspěšných afterparties po světoznámých halových akcích jako jsou Transmission nebo Sensation White v pražské Retro Music Hall. Rok 2008 je pro Subgatea rokem plným změn a důležitých okamžiků. Se svým recordbagem odjíždí na dalekou Sri Lanku, kde vystupuje na nespočtu Beach parties. Podílí se na pořádání afterparties v pražské Retro Music Hall a zároveň na dalším ročníku festivalu Shotgun Euro.

Jeho sound prochází opět zásadními změnami a pohybuje se na pomezí minimalu, tech housu a techna s prvky electra. Jeho základnou je především hlavní město Praha, kde vystupuje v prestižních klubech jako jsou Roxy, Mecca, Vertigo, Retro Music Hall, Občanská Plovárna, Zero bar, Havana club nebo působivý Central Station.

Subgate Subgate Subgate

Thin & Thick

Thin & Thick je novodobý brněnský projekt, za nimž stojí známé tváře na českém poli elektronické hudby, Duncan Grey a Andy Smitth. Jsou rezidentními DJs PRIGL Open Air Festivalu, co by největšího tanečního festivalu na jižní Moravě. Od svého vzniku v roce 2014 vystupují pravidelně na významných domácích eventech jako Dark Hall, Mácháč Festival, Stability a nebo na exkluzivních silvestrovských oslavách v brněnském Bobycentru a Sono Centru.

Stylem kterým se prezentují je aktuální techno, mezi jejich oblíbené labely patří zejména Drumcode, Cocoon, Tronic a řada dalších.

Thin & Thick Thin & Thick

Orbith

Orbith patří mnoho let k nejvýraznějším postavám české taneční scény. Jeho jméno vešlo do povědomí milovníků elektronické hudby už během rohu 1999. V té době se Aleš posouvá z mainstreamu taneční hudby – tedy raveu a techna – do dosud poměrně neznámého stylu, kterým bylo elektro. Dnes, s ohledem na uplynulou Alešovu kariéru můžeme říct, že české elektro má své synonymum – DJe Orbitha. Pojďme se ale vrátit k době, kdy tento talentovaný a charismatický DJ začínal… Aleš aka DJ Orbith si své DJské začátky odbyl už v roce 1996, kdy vystupoval v brněnském klubu Fan Favorit. Během tehdejšího pravidelného hraní si postupně získal mnoho příznivců a zájem o jeho vystoupení stále rostl. Aleš si zkrátka dokázal získat party people na svou stranu, a to nejen díky svým promyšleným setům, ale také díky spontánnímu a energickému vystupování a velmi vstřícné komunikaci s publikem.

Orbith se stal pro fanoušky taneční hudby nepřehlédnutelným – postupem času každý, kdo chodil na party, znal jeho jméno. Velkým důvodem, tedy kromě výše zmíněného, byl fakt, ze Aleš přinesl na českou taneční scénu něco nového – styl elektro, který v té době u nás nikdo jiný nehrál. Ano, byl to DJ Orbith, který představil elektro českému publiku – a s velkým úspěchem. Aby také ne, v té době čeští clubbeři, zvyklí na obvyklou „dávku“ techna a houseu, s otevřenou náručí okamžitě uvítali nový styl, navíc servírovaný od charizmatického, neokoukaného DJe. Od té doby Orbithova popularita strmě rostla a jeho jméno se začalo často objevovat v line-upech velkých a známých akcích té doby, jako byly eventy Orion Hall, či Citadela. O Orbitha začal být zájem – čeští promotéři tušili, že právě tento mladý Brňák zajistí jejich party solidní účast. V roce 2001 se už Orbith mohl pyšnit titulem „Objev roku“, získaný v prestižní české anketě Dance Awards a o 2 roky později tutéž anketu vyhrál, coby „Nejlepší DJ“.

Od té doby pravidelně vystupuje po celé ČR, a to jak v klubech, tak na velkých akcích (např. Summer of Love, Electric Kingdom Czech, Cocoon clubbing world tour Czech) a kromě toho se postupně dostává i do zahraničí (Mayday Hungary, M25 Poland, Nemo club Belarus). Od roku 2003 se stal rezidentem akcí Elektra v pražské Roxy, ke které později přibyla i brněnská edice. Aleš si mnoho příznivců získal i díky sérii tří mix kompilaci pojmenovaných Progresive Session, které namíchal pro známý český časopis o elektronické hudbě –XMAG. První kroky k vlastní produkci pak Orbith učinil v roce 2001 – na kompilaci Elektronik Basslines mu vyšel jeho první track „Fussganger“. O rok později vydal na českém labelu Licker „Fussganger rmx“ a následoval singl „No Money No Love“ v roce 2005 (sampler Summer of Love s Alter Ego, Elektrochemie LK, Richie Hawtin). Jeho zatím posledním producentským počinem je EP Phantom – deska, kterou společně s Michalem Poliakem vydal na labelu Qrime Records.

Orbith Orbith

DJ Saddan

DJ Saddan

DJ P-Jay

P-Jay, vlastním jménem Ondřej Balada, byl přirozeným talentem již odmalička, ale první vzpomínky na své hudební začátky se začaly psát v jeho šestnácti letech, kdy se na středoškolských dýcháncích postavil za pomyslný DJský pult a hrával vše, co v tu dobu “letělo”. Poté se dostal do klubu Postel, kde sedm let hrál, jak on sám nazývá, všehochuť.

Pořádný skok a základní kámen k pořádnému DJskému řemeslu, však položil až o mnoho let později – ve svých jednadvaceti letech, kdy se v lednu roku 2007 seznámil v klubu Postel s DJem Tommy Rogersem. Zde vznikla také první pozvánka na dlouhodobě nejlepší klubovou party v české republice (podle Dancemusic Awards) “Dirty Dancing” do Duplexu, kde mu Tommy Rogers vše ještě před samotnou akcí vysvětlil a umožnil mu hrát na CD Playery. Takto třikrát za sebou dohrával slavnou Dirty Dancing a poté investoval do vlastních CD playerů a začal se učit mixovat. Už v té době tušil, že jeho základní doménou bude house.

Hrál v klubech Mecca, Studio 54, Phenomen, Pekelný bar, Jet Set, a nyní je rezidentem akcí Little Friday v klubu Duplex.

DJ P-Jay DJ P-Jay DJ P-Jay DJ P-Jay DJ P-Jay DJ P-Jay

No–On

No–On No–On

Wolf

JPJ

JPJ

Thomazz B

Thomazz B, vlastním jménem Tomáš Brokl, je členem Panda’s Crew, kterou založil v roce 2012 spolu s DJs Fitch a Naker.

Thomazz B

Phil Albedo

První zájem o hudbu u něj začíná již v dětství a to hlavně koncem devadesátych let dvacáteho století, kdy byl velký příznivec hudebních skupin a umělců jako jsou například Depeche Mode, Prodigy, The Shamen, Enigma nebo Fat Boy Slim. Velký zlom nastává začátkem roku 2000, kdy se k němu dostávají první skladby a sety od techno masterů Bena Simse, Dave Clarka, Johannese Heila, Jeffa Millse, Svena Vätha, Thomase Schumachera a mnoha dalších. V tomhle stylu hudby si hned našel velkou oblibu, ale nevýhodou bylo, že ve svém velmi nízkém věku nemohl navštěvovat párty, avšak ve čtrnácti letech nemůže odolat a stává se z něj party boy. Po určité době začíná objevovat také kouzlo trancu a progressivu, především v setech A State Of Trance od Holanďana Armina van Buurena a dostavá podnět k navštívení mega – trancových parties v Praze, které měli na něho další vliv. Po celou dobu si však uvědomoval, že být pouhý konzument elektronické hudby mu stačit nebude. Vyskytuje se u něj jedna velká priorita, kterou ve svých sedmnácti letech realizuje pořízením prvních gramofonů a v roce 2006 se tedy z něj stává DJ. Na začátku roku 2007 začíná v pohořelickém klubu Gemini pořádat svoje párty z nichž největší úspěch má Active Zone. Od roku 2008 se mu vyskytují nové přiležitosti, kterých hned využije a začíná pořádádat akce i na jiných místech. V současné době mezi jeho nejpolulárnější residentní noci patří: Rush Hour, Imagine a Active Zone.

Phil Albedo si prošel dlouhým vývojem od progressivu, trancu, tech-trancu až k současnému soundu, který balancuje mezi technem a tech-housem.

Phil Albedo

Jan Willert

Jan Willert


Čarodky 2017Čarodky 2017Čarodky 2017Čarodky 2017Čarodky 2017

Místo: Brno, Přístavní 1179/57
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: