Zpět

České hrady 2020 Točník

Místo: Beroun, Středočeský kraj
Od: 10.07.2020
Do: 11.07.2020
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Žebrák, Točník 1
Vstupenky/informace: GoOut.cz

Prvním zastávkou festivalu České hrady bude hrad Točník, a to 10. až 11. července. Mezi potvrzenými interprety jsou Tomáš Klus a Rybičky 48 a další.

Učinkující
NázevPopis/foto
Tomáš Klus
Tomáš Klus je český zpěvák a textař, jehož pěvecká dráha začala v roce 2007 po výhře soutěže CzechTalent Zlín. Ani ne rok na to už byla venku jeho první deska _Cesta do záhu(d)by_, stejně jako jím nahraná hudba pro film _Anglické jahody_. Na svém kontě má zatím pět alb, zlatého Českého slavíka, ocenění Anděl, ale i účinkování v několika filmech.

Tomáš Klus Tomáš Klus Tomáš Klus Tomáš Klus Tomáš Klus Tomáš Klus

Rybičky 48
Rybičky 48 je česká pop punková kapela z Kutné Hory založená v roce 2002. Původně se skupina jmenovala Banánový Rybičky, ale po čase svůj název změnila. Skupina odehrála více než tisíc koncertů v Čechách i zahraničí. Vystupovala například i jako support na zahájení světového turné americké punkrockové formace The Offspring.

Rybičky 48 Rybičky 48 Rybičky 48 Rybičky 48 Rybičky 48 Rybičky 48

Kapitán Demo
Za tajemnou maskou tlusté postavičky Kapitána Dema se skrývá Jiří Burian, známý z kapel Southpaw nebo Ghostmother. V současné době také z hudebního projektu Republic Of Two. Kapitán se za svůj rap nemusí stydět. Sarkasmus mu není cizí a vkládá ho do svého přednesu. Ironický tón v každém druhém rýmu, silná míra nadsázky a občas také projev znechucení nad současným stavem.

Kapitán Demo Kapitán Demo Kapitán Demo Kapitán Demo Kapitán Demo Kapitán Demo

Divokej Bill
Úvalská kapela Divokej Bill byla založena v průběhu roku 1997. Během dvou let se ustalovala sestava. Kapela začala koncertovat, mimo jiné hrála i na prvních ročnících Rock for People, díky čemuž navázala spolupráci s Ameba Production, která se o kapelu stará dodnes. Když kapela přibrala do sestavy banjo jeho zvuk se definitivně ujasnil a kapela nahrála demosnímek, se kterým se přihlásila do několika vyhledávacích soutěží (Rock Nymburk, Jim Beam rock, Broumovská kytara, Rock fest Dobříš), z nichž většinu vyhrála. Na základě toho skupina podepsala smlouvu s firmou Monitor EMI na tři desky. První vychází v roce 2000 pod názvem Propustka do pekel. Začali jezdit po klubech jako předskokani Nahoru po schodišti dolů band a spřízněných Třech sester, dostali se tak do podvědomí klubového publika. Druhá deska s názvem Svatá pravda (2001) jim mimo jiné přinesla možnost jet spolu se Žlutým psem velkou Staropramen Tour. Na třetí desce Mezi nima (2003) kapela poprvé použila syntezátory. Pilotní singl Znamení otevřel kapele cestu do rádií. Mezitím získala Zlatou desku za deset tisíc prodaných kusů. O rok později se jim podařilo vydat úspěšné live album a zároveň DVD nazvané podle místa, kde bylo nahráno - Lucerna.

Divokej Bill Divokej Bill Divokej Bill Divokej Bill Divokej Bill

Anna K.
Anna K. pochází ze Špindlerova Mlýna, vystudovala hudebně-dramatický obor na pražské konzervatoři a od dětství účinkovala v divadle Semafor, ze kterého odešla po 20 letech. První desku _Já nezapomínám_ vydala v roce 1993. Zlom v její kariéře nastal v roce 1999 s albem _Nebe_, za něž od Akademie populární hudby dostala Anděla za album roku a zpěvačku roku. Po seznámení s kytaristou Tomášem Varteckým společně vydali oceňovaná alba _Stačí když se díváš_, _Noc na zemi_ a _Večernice_. Svoji kariéru shrnula na výběrovém albu _Best of 93-07_ a DVD s koncertním záznamem. V roce 2017 vydává Anna K po šestileté pauze album s názvem _Světlo_.

Anna K. Anna K. Anna K. Anna K. Anna K.

Vypsaná fixa
Vypsaná fiXa je oblíbená česká hudební skupina hrající pop punk. Kapela vzešla v roce 1994 v Pardubicích z rozpadající se skupiny K.R.K. Její tvorba je proslulá zajímavými básnickými – často surrealistickými texty, jejichž autorem je frontman Michal Mareda známý jako Márdi. V jeho písních je patrná inspirace například Williamem Saroyanem nebo Gabrielem Garcíou Márquezem. Největším vzorem Vypsané fiXy byli a jsou Pixies. Pardubická parta je především koncertní kapelou, hraje po celé republice, je jedním z nejvytěžovanějších hostů letních festivalů a vyjíždí za hranice (Polsko, Německo, Holandsko, Itálie). Drží si stovku koncertů ročně. Osmým albovým počinem Vypsané fiXy je album _Tady to někde je_. Jejich deváté album vydala Vypsaná fixa o dva roky později a nese název _Kvalita_. Za toto album byla také nominovaná na ceny hudební kritiky Apollo 2019.

Vypsaná fixa Vypsaná fixa Vypsaná fixa Vypsaná fixa Vypsaná fixa Vypsaná fixa

Marek Ztracený
Marek Ztracený je český popový zpěvák, pocházející ze západních Čech. Do podvědomí širší veřejnosti se dostal na jaře 2008, kdy jeho první singl _Ztrácíš_ do svého playlistu nasadilo rádio Evropa 2. Z neznámého singlu se rázem stal hit, který Markovi vynesl ocenění Objev roku v soutěži Český slavík.

Marek Ztracený Marek Ztracený Marek Ztracený

Mirai
Mirai je česká popová hudební skupina, která vznikla v roce 2014 ve Frýdku-Místku. Frontmanem, zpěvákem a kytaristou je Mirai Navrátil. V kapele dále hrají bubeník Šimon Bílý, baskytarista Michal Stulík a kytarista Tomáš Javůrek. Ve sbírce má Mirai ocenění z ankety Český slavík i Cenu Anděl.

Mirai Mirai Mirai Mirai Mirai Mirai

UDG
Pop-rocková skupina UDG vznikla v roce 1998 v Ústí nad Labem. Název je zkratkou původního jména Useless Demi-Gods, v překladu Nepotřební polobozi, jehož inspirací se staly texty velšských kytarových idolů Manic Street Preachers.

UDG UDG UDG UDG UDG

Visací zámek
Visací zámek (familiérně Visáči) je punk rocková skupina, působící na české hudební scéně již od roku 1982. Je považována za nejstarší českou punkovou legendu, kapela hraje stále v původní, čtvrt století staré sestavě. Zejména v počátcích svojí tvorby silně ovlivnila zvuk celé jedné generace kapel a názory celé jedné generace posluchačů.

Visací zámek Visací zámek Visací zámek Visací zámek

Harlej
Harlej je česká rocková skupina z Prahy a z Mostu fungující od roku 1995, kdy také vzniklo jejich první CD _Aj mena ou bejby hel_. Od té doby kapela vydala přes 12 alb, z toho zatím poslední _Hodný holky zlý kluky chtěj_ v roce 2017. V roce 2020 kapela oslaví své 25. výročí od založení koncertním turné po několika českých městech.

Harlej Harlej Harlej Harlej Harlej Harlej

Citron
Česká hudení skupina Citron je legendou československého hard rocku a heavy metalu. Její historie, která sahá až do roku 1976 by se dala rozdělit dvě období. První érou je období blues rockového Citrónu (s dlouhým „ó“) v letech 1976 – 1982, kdy kapelu vedl baskytarista Petr Michalík. Druhá éra je v podstatě dnešní hardrockový Citron, který vede Radim Pařízek od roku 1981 po současnost.

Citron Citron Citron Citron Citron

Gipsy.cz
Gipsy.cz je romská kapela zabývající se tzv. romano hip hopem (hudbou kombinující prvky rapu a hip hopu, tradiční romské hudby, jazzu a balkan brass band). Proslavili se singlem Romano Hip Hop ze stejnojmenného alba, který se dostal do MTV World Chart Express. Gipsy.cz získali ocenění Anděl v kategorii Objev roku 2006 a dále ceny ALMA 2007 a ocenění časopisu Filter. Gipsy.cz byla roku 2007 první českou skupinou vystupující na festivalu v Glastonbury. Kapela v obměněném složení reprezentovala Českou republiku na hudební soutěži Eurovision Song Contest 2009 v Moskvě, kde skončila v prvním semifinále na posledním místě bez jediného obdrženého bodu.

Gipsy.cz Gipsy.cz Gipsy.cz

Trautenberk

Trautenberk Trautenberk Trautenberk Trautenberk Trautenberk Trautenberk

Daniel Landa
Daniel Landa (* 4. listopadu 1968 Praha), od konce roku 2012 působící pod pseudonymem kouzelník Žito, je český rockový zpěvák, skladatel, boxer, příležitostný herec a automobilový závodník.

Daniel Landa Daniel Landa Daniel Landa


České hrady 2020 TočníkČeské hrady 2020 TočníkČeské hrady 2020 TočníkČeské hrady 2020 TočníkČeské hrady 2020 Točník

Místo: Žebrák, Točník 1
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: