Zpět

Czech Ukulele Festival 2017

Místo: Jičín, Královéhradecký kraj
Od: 28.07.2017
Do: 30.07.2017
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Únětice, Rýznerova 19/5
Vstupenky/informace: GoOut.cz

Pátý český ukulele festival, který je údajně největší a nejrozmanitější festival svého druhu na evropské pevnině, se odehraje poslední červencový víkend. Během tří dnů opět nabídne směs hudby, zábavy a především vystoupení řady českých i zahraničních umělců.


Učinkující
NázevPopis/foto
Aldrine Guerrero

Aldrine Guerrero Aldrine Guerrero

Ukuleleboboys

Dva mladí mexičtí hráči na ukulele.

Ukuleleboboys Ukuleleboboys Ukuleleboboys

Dead Mans Uke

Dynamické duo otce se synem. Jejich repertoár zahrnuje dirt swing, hokum a bluesové nápěvy a cokoli dalšího, co si zrovna umanou.Tim hraje na rezonátorové ukulele které patřívalo Tiny Timovi, zatímco Jake vydupává rytmus z věčně roztočeného kontrabasu.

Dead Mans Uke Dead Mans Uke Dead Mans Uke

João Tostes

Brazilský muzikant hrající na ukulele.

João Tostes

João Tostes & Diogo Fernandes

Hrají tradiční brazilské rytmy a world music.

UkuleleZaza

UkuleleZaza UkuleleZaza UkuleleZaza

Ukulele Uff

Ukulele Uff Ukulele Uff

Paul Moore

Paul Moore je izraelský hráč na ukulele. Je také zodpovědný za hudební stránku hnutí Ukuleles for Peace (Ukulele za mír), vedené jeho ženou Daphne, které učí arabské a izraelské děti žít společně tím, že spolu odmala hrají a zpívají.

Paul Moore

Ukulollo

Ukulollo

Pierwsza Poznanska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele (PPNOU)

První Poznaňský Nesymfonický Ukulele Orchestr, v originále Pierwsza Poznanska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele, zkratkovitě PPNOU, je složený z 4 muzikantů hrajícíh na havajské kytarky, bězně známé jako ukulele nebo zkrátka jůk.

Pierwsza Poznanska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele (PPNOU) Pierwsza Poznanska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele (PPNOU) Pierwsza Poznanska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele (PPNOU)

René Souček

René Souček je český písničkář z Frýdku-Místku, hrající vlastní tvorbu jak na kytaru, tak poslední roky na ukulele, které mu velmi učarovalo. Jeho texty jsou jakoby ze života s prvky autobiografičnosti. Jejich pointa baví ve veselé poloze publikum, ale dokáže i výrazně zasáhnout srdeční oblast v pomalých a dumavých písních.

René Souček René Souček René Souček

Ken Middleton

Ken Middleton je anglický hráč na ukulele a nadšenec s velmi širokým repertoárem. Ken hrál s většinou největších světových hráčů.

Ken Middleton

The Ukelites

The Ukelites založili v roce 2012 Miriam Hein a Steffen Günter z Mnichova. Jejich hudební rozpětí je široké, repertoár obsahuje písně několika hudebních žánrů. Rádi předvádějí živé jazzové standardy z 20. a 30. let. Texty bývají velmi romantické, melodie se dobře hodí pro aranžmá na ukulele. Ostatně mnohé z nich byly přímo pro ukulele napsány.

The Ukelites

Bad Mouse Orchestra

Jak to znělo, když se roku 1927 tři kamarádi chopili ukulele, kytary a valchy, aby si zahráli písničky z gramofonových desek přímo v obýváku? Jaký to byl pocit, slyšet Roye Smecka ve Vaudeville-theatre naživo předvádět svá virtuozní aranžmá pro ukulele? Bad Mouse Orchestra oděni v golfkách a bekovkách té doby hrají na nástroje stejně staré jako ty písničky. A tak znovu ožívají původní úpravy písní, jak jsou nahrány na starých deskách a v černobílých filmech, hrají jazzovou klasiku i charlestony, originální aranže od Roye Smecka.

Bad Mouse Orchestra Bad Mouse Orchestra Bad Mouse Orchestra

Coconami

Pekař Miyaji a muzikoterapeutka Nami, ač nejsou pár, objevili svou společnou vášeň k ukulele. Nami skládá japonské písně svým vlastním dokonale spletitým způsobem, ale vybírají také z rozsáhlého repertoáru oblíbených písní v angličtině, bavorštině, němčině a italštině.

Coconami Coconami Coconami Coconami

Noel Tardy

Noel Tardy Noel Tardy

U-Kúže

U-Kúže je neformální seskupení únětických žen hrajících na ukulele, které se pod odborným vedením Marcely Brožové přerodilo v živý ansámbl.

Kimo Hussey

Kimo Hussey je uznávaný učitel, hudebník a nadšenec známý po celém světě svojí stálou podporou a prosazováním hry na ukulele. Poté, co završil svoji kariéru letce US Air Force, může se teď naplno věnovat své oblíbené činnosti – propagaci ukulele. Tato činnost, kterou započal už v mládí, kdy se na ukulele začal učit, se naplno rozvinula lety profesionálního a formálního hudebního vzdělání, díky nahrávacím smlouvám, publikacím, které napsal, kurzům, které vyučoval a vystupováním po celém světě.

Kimo Hussey Kimo Hussey Kimo Hussey

David Chen


Czech Ukulele Festival 2017Czech Ukulele Festival 2017Czech Ukulele Festival 2017Czech Ukulele Festival 2017Czech Ukulele Festival 2017

Místo: Únětice, Rýznerova 19/5
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: