Zpět

DMF vol. 5: Midi Lidi + Kalle + další

Místo: Brno-město, Jihomoravský kraj
Od: 31.03.2017
Do: 31.03.2017
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Brno, Sukova 4
Vstupenky/informace: GoOut.cz

Pátý ročník oblíbené akce DMF přináší do Kabinetu Midi Lidi, Kalle, Ventolinův DJ set a návrat kapely Blue Box.


Učinkující
NázevPopis/foto
Midi Lidi

Elektronický projekt Midi Lidi vznikl jako světlá odnož temnějšího hudebního tělesa Krásný Stěhovák Gerard & Sexuální Nábytek ve spojení s video-kamarády z Fiume. Hrají elektronickou hudbu ve svébytném stylovém mixu doprovázenou odsekávanými zpěvy českých textů. Midi persony jsou navíc známé v českém kulturním světě jako filmaři (Petr Marek – Láska shora 2002, Nebýt dnešní 2005, hudba k filmu Mistři), divadelní performeři (Prokop Holoubek a Petr Marek – Dekadentní divadlo Beruška) a vizuální umělci (Filip Cenek, Magdalena Hrubá, Markéta Lisá, Jan Šrámek – aka VJ Kolouch).

Midi Lidi Midi Lidi Midi Lidi

Kalle

9. května 2014 vyšla kazeta Live from the Room. Kalle ji nahráli živě přes kazetový 4stopý rekordér Yamaha MT4X v obýváku. Následně byla smíchána v Lo-Res Studios a o výsledný mastering se postaral James „Chtěli jsme se zachytit přesně tak, jak nás můžete slyšet na koncertech", říkají Kalle.

Kalle Kalle Kalle Kalle

Ventolin

Ventolin je elektronický projekt Davida Doubka, zakládajícího člena skupiny Kazety. Vznikl v roce 2007 jako boční odpočinkový projekt, velmi záhy se však dostal do povědomí na místní klubové scéně a během následujících let objel celé Čechy a Slovensko. Zahrál si na jednom podiu s hvězdami jako Modeselector, The Presets a na festivalech Sperm či Wilsonic. K živému hraní používá staré samplery Akai, analogové syntezátory a archaický drummachine Yamaha RX5. Nikoliv však počítač. Je milovníkem primitivního zvuku detroitského techna a italského a indického disca z 80. let. Přitahuje ho analogová rozladěnost, šum, rozkolísanost, a nedokonalost. V roce 2009 vydal EP Mžitky, o 3 roky později nastal čas na Totem. Rád tančí a těší ho, když publikum tančí s ním.

Ventolin Ventolin Ventolin Ventolin

Blue Box

Blue Box


DMF vol. 5: Midi Lidi + Kalle + dalšíDMF vol. 5: Midi Lidi + Kalle + dalšíDMF vol. 5: Midi Lidi + Kalle + dalšíDMF vol. 5: Midi Lidi + Kalle + dalšíDMF vol. 5: Midi Lidi + Kalle + další

Místo: Brno, Sukova 4
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: