Zpět

Festival Rosnička 2017

Místo: Svitavy, Pardubický kraj
Od: 28.07.2017
Do: 29.07.2017
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Svitavy, U Rosničky
Vstupenky/informace: GoOut.cz

Hudební festival Rosnička každoročně nabízí české i zahraniční kapely, projekty a DJe, jejichž společným jmenovatelem je elektronická hudba, stejně jako svěžest jejich produkce. Kromě dramaturgie je festival v kraji unikátní i místem konání: Na břehu stejnojmenného svitavského rybníka proběhne v roce 2017 již po sedmé.

Na letošní ročník dorazí Smack, Ventolin, na popularitě vzrůstající Opak Dissu Label, zástupci MUAH uskupení, jehož zakládajícím členem je známý Click Joe aka Disco Møreti, ale i řada kapel jako jsou: Fast Food Orchestra, Schwarzprior, Himalayan Dalai Lama a řada dalších. Lákadlem jistě bude i Polygon showcase. Kluci z uskupení Polygon, které pořádalo v Praze dnes již legendární stejnojmenné techno parties, si sice dávají od jejich pořádání přestávku, avšak 28. července navštíví právě Rosničku.


Učinkující
NázevPopis/foto
Smack

Smack, vlastním jménem Jakub Janeček, je “music lover” od dětství. Hudbě se věnuje od roku 2005. Od té doby se snaží přinášet nové postupy na zatuchlou českou rapovou scénu.

Jeho zřejmě největším hudebním počinem byl mixtape Bullet Time, na kterém spolupracoval s Hugo Toxxem. Ze spolupráce vzešly hitovky jako například Volte mě 2 a V hajzlu. V roce 2009 se stává DJem, v dnešní době je jedním z předních grime, dubstep DJs v Čechách.

Smack Smack Smack Smack Smack

Ventolin

Ventolin je elektronický projekt Davida Doubka, zakládajícího člena skupiny Kazety. Vznikl v roce 2007 jako boční odpočinkový projekt, velmi záhy se však dostal do povědomí na místní klubové scéně a během následujících let objel celé Čechy a Slovensko. Zahrál si na jednom podiu s hvězdami jako Modeselector, The Presets a na festivalech Sperm či Wilsonic. K živému hraní používá staré samplery Akai, analogové syntezátory a archaický drummachine Yamaha RX5. Nikoliv však počítač. Je milovníkem primitivního zvuku detroitského techna a italského a indického disca z 80. let. Přitahuje ho analogová rozladěnost, šum, rozkolísanost, a nedokonalost. V roce 2009 vydal EP Mžitky, o 3 roky později nastal čas na Totem. Rád tančí a těší ho, když publikum tančí s ním.

Ventolin Ventolin Ventolin Ventolin Ventolin

Schwarzprior

Hudební projekt Schwarzprior vznikl v roce 2009 v Ostravě na půdě tamnější Fakulty umění jako poslední stádium metamorfózy uměleckých činnosti trojice Tomáš Motal, Edgar Schwarz a Radek Pléha. Hudebnímu uskupení předcházela výstavní činnost v občanském sdružení Galerie Závodník, které se po odejmutí výstavních prostor stalo umělecky-výtržnickou skupinou GZ.

Schwarzprior v sobě pojí hudbu s vizualitou, která tvoří neoddělitelnou složku jejich výstoupení, Vj Radek hledá inspiraci v počítačových hrách a psychadelických výjevech experimentální grafické scény. Celé vystoupení spolu s energickým frontmanem Thom Kopfem je náhled do pootevřeného okna temných prožitků dnešní reality.

Schwarzprior se hlásí k odkazu EBM a gotické scény. Jejich hudba se stačila mihnout ve dvou krátkometrážních filmech, několika žebříčcích a knize Zde jsou psi.

Schwarzprior Schwarzprior Schwarzprior Schwarzprior Schwarzprior Schwarzprior

Fast Food Orchestra

Kapela Fast Food orchestra se zformovala v letech 1994-96 a od roku 1998 začala aktivně vystupovat po klubech. Pro hudbu kapely je typická stylová rozmanitost. Hudba Fast Food orchestry mísí prvky reggae, dancehallu, ragga, rocksteady, punku, hip-hopu, popu nebo breakbeatu.

Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra

Moja Reč

Moja Reč je slovenské hip-hopové duo, které tvoří rapeři s uměleckými jmény Supa a Delik, oba dva původem z Handlovej. Spolupracují i s kapelou Komplot (Braňo CH. - kytara, Marek G. - bicí a Branko H. - basová kytara). Jejich dvorním producentem je Jozef Engerer.

Moja Reč Moja Reč Moja Reč Moja Reč Moja Reč Moja Reč

MC Gey

Člověk s prapodivným jménem a ještě prapodivnějšími texty, který se vymyká všem představám o tom, jak by se měl rapper chovat, vypadat a mluvit. Originalita a nepředvídatelnost. MC Gey.

Gey s rapem začal v roce 1999, vážnější pokusy pak příšly v roce 2005 s partou Actionday Crew. Rok 2010 přinesl první sólo desku Turbulence negativních dobrot, která je v podstatě sbírkou starších nevydaných nahrávek. Rok na to se Gey náhodně potkal s Fattem a výsledkem tohoto setkání je společné album s názvem Imaginarium naprosto běžných podivností, díky kterému se MC Gey stal právoplatným členem Ty Nikdy. V roce 2014 navazuje tato dvojice druhým albem Opičí král vrací úder.

Kromě rapu se MC Gey věnuje ilustraci, grafickému designu a psaní povídek a básní. Mimoto je taky autorem legendárního Trika vod hoven.

MC Gey MC Gey MC Gey MC Gey MC Gey

Himalayan Dalai Lama

Himalayan Dalai Lama jsou spojení elektronické hudby a živých nástrojů dvou lidí, na jednom podiu. Vznikli na začátku roku 2014 po rozpadnutí kapel The Hydes a Luis Bunuel. Směr, kterým se Himalayan Dalai Lama vydávají, je fúze chilloutové elektroniky a ambientní hudby, dohromady s prvky indie-popu, živých bicí a basy. Jejich živá vystoupení jsou tak překvapivě energická.

V roce 2016 vyhráli exportní soutěž Radia Wave Czeching, což jim přineslo možnost nahrání EP Space a výjezd na nejprestižnější evropský showase festival, holandský Eurosonic.

Himalayan Dalai Lama Himalayan Dalai Lama Himalayan Dalai Lama Himalayan Dalai Lama Himalayan Dalai Lama

HRTL

Leoš Hortl se vymezuje proti hypertechnologické době, kdy producenti pracují prakticky jen s přehršlí samplů, nebo je naopak odmítají pomocí syrového tribálního techna. HRTL sám sebe omezuje používáním pouze jednoho nástroje – modulárního syntezátoru. Práce s osekanými zvukovými možnostmi a minimálními prostředky mu však umožňují nebývalý žánrový rozlet. Můžeme ho slyšet organicky přecházet z atmosférického techna do roztančeného housu, ambientních meziher a lo-fi přístupem okořeněné taneční hudby. Klubovou hudbu začal skládat v roce 2013 a na vlastním labelu Bükko Tapes debutoval o rok později s EP Hydroxid. Minulý rok přišlo na řadu druhé s názvem Dataloss. Název odkazuje na ztrátu dat, kdy přišel o bezmála hotovou desku, a musel ji opětovně nahrát pouze po paměti.

HRTL HRTL HRTL HRTL HRTL HRTL

Jimmy Pé

Jimmy Pé patří mezi nejtalentovanější současné slovenské producenty elektronické hudby. V jeho tvorbě se prolínají různé žánrové vlivy, na svém debutu osciluje mezi melancholií a eufórií. Sám říká, že do svého debutu Insomnia vložil mnoho energie, ale vyplatila se. Skladby sbíral dva roky, intenzivně na něm však pracoval necelý rok, z čehož začal trpět nespavostí, což vystihuje i samotný název alba. Krom něj vydal také několik EP a remixů. Jeho produkce je různorodá, hlavním rukopisem je však kombinace melancholických prvků a vestavěných beatů. Jeho skladby jsou známé pro tvrdší klubový zvuk, v jehož duchu se nesl i hit Hudson River.

Jimmy Pé Jimmy Pé Jimmy Pé

Opak Dissu

Nejvesničtější rapový label v tuzemsku. Jeho členy jsou ASAP Jarda, Don Chain, Young Lvíše, Aštar Čedar, Blueraykoranthug, YCMN, DJ Venktovka a DJ Casablanka.

Většinou vystupují spolu a přinášejí posluchačům ten pravý sound from da vesnica.

Opak Dissu Opak Dissu Opak Dissu

DJ Pixie

DJ Pixie, představitel pražského drumandbassového soundsystemu T2b, se za gramofony postavil poprvé před 10 lety. Techno, kterému se věnoval zpočátku, vystřídaly velmi rychle zlomené beaty – první drumandbassové vinyly měl Pixie ve své sbírce již v roce 2002. V té době se setkal s DJem Washem a členy nově založeného soundsystemu T2B. Společně s nimi vytvořil z této, tehdy neznámé, crew jeden z nejznámějších a nejžádanějších domácích drumandbassových soundů (dnes je členem také další z předních domácích dnb osobností, DJ Suki). T2B pořádají hudební akce po celé republice a mají své pravidelné party také v Praze. Nejznámější z nich, Jungle dnb session pořádaná v klubu Cross, patří již několik let k nejoblíbenějším pražským dnb nocím.

Pro Pixieho jsou typické přesné, rychlé a nápadité mixy, pro které má velký respekt nejen u publika, ale také u mnoha ostatních DJs na dnb scéně. Z jeho vystoupeních je cítit velká energie, jeho sety mají spád a jsou nabité tanečními peckami, které nechají jen málokterého návštěvníka party v klidu. Není proto divu, že byl právě on zvolen v anketě Czech Drumandbass Awards nejlepším DJem roku 2007, 2008, 2009 a 2010.

Mezi pilíře dnb stylů, které od něj můžete slyšet, patří zejména jump-up a techstep, velmi rád však prokládá své sety také raggajunglovými tracky. Nezaměřuje se však jen na ně, Pixie se snaží mít ve svém DJ bagu vše, co má zajímavý nápad a myšlenku. A hlavně – u čeho se lidi budou bavit! Drumandbass ovšem není jediná Pixieho parketa, již delší dobu také hraje breakbeat/electro house. Nevyhýbá se ani dubstepu. Své djské umění nepředvádí jen v české republice, se svými deskami byl také v Rusku, Německu či Slovensku. Za ta léta měl tu čest si zahrát po boku většiny světových djs a producentů.

DJ Pixie DJ Pixie DJ Pixie DJ Pixie

Atrey

Atrey

Billain

Billain

Urban Robot

Urban Robot

Click Joe (Disco Møreti)

Click Joe je český DJ, hraje od roku 2001. V chilloutech a prostorech k tomu určeným, rád dotváří atmosféru eklektickým mixem “najazzlé” a deep hudby. Tam, kde se tančí, pak preferuje desky jakkoliv načichlé detroitským technem nebo smysluplným Minimalem. Na Moravě se podílí na chodu večírků Magion v klubu Fléda a Musikfarben ve vyhlášeném klubu Perpetuum. Za svou kariéru si zahrál například s Murcof, Jamie Lidell, Magda, Gregor Tresher, Daniel Stefanik, Someone Else, Oliver Koletzki, Inverse Cinematics, Jeff Bennett, Niederflur, MIA, Quarion, Skwerl, Miss Fitz, Adam Beyer, Jahcoozi, Off Pop, The Glimmers ad. Kromě hraní po klubech a festivalech píše o hudbě pro časopis Xmag a server NuBreed.cz.

Click Joe (Disco Møreti)

PSJ

PSJ

DJ Derek

DJ Derek

Sayko

DJ Sayko je jednou z takřka kultovních postav české d’n’b scény. Je jedním z nejdéle hrajících DJs u nás. Hraje už od roku 1992 a za tu dobu zahrál na stovkách akcí, od free akcí až po masovky s Kemalem, DJ Hype, LTJ Bukemem, Aphrodite, D-Bridge, Technical Itch či DieselBoy. Publikum si získal nejenom precizním mixováním, ale také obrovskou energií, která z jeho setů přímo srší a v neposlední řadě také originální muzikou, kterou hraje. Vládne čistou mixovací technikou a zároveň je skvělým turntablistou.

Sayko Sayko

Luke Nova

Luke Nova, vlastním jménem Lukáš Nováček, je DJ a producent s náklonností k deep housu. Luke začal poslouchat elektronickou hudbu díky jeho bratrovi a celkově následoval elektrnocikou scénu a kulturu již od svých patnácti let. Něco okolo roku 2005 začal mixovat jeho první vinyly a v roce 2008 měl první příležitost si zahrát v klubu, před lidmi. Po nějaké době se stal residentem jedné klubové noci v klubu Favál v Brně. Avšak po čase pro něj techno začalo být příliš tvrdé a monotónní. Proto se rozhodl na nějakou dobu přerušit hraní na veřejných místech, dokud nenajde něco, co ho bude více propojovat s jeho aktuálními hudebními požadavky.

Nakonec ho naplnil deep house. Hned začal mít daleko větší požitek z hudby, kterou hrál. Momentálně mu dělá velkou radost pravidelné hraní na jedné z nejlepší deep house klubovce v Brně - Coonk. V této chvíli má za sebou hraní v následujících klubech: Perpetuum, Bukanýr, Sklenick, Mersey, Abstrakt, Faval, Zoo bar, Touster, Bat Music Space, Station Bar, Styx, Trix, 7. nebe, Acka, Cihelna, Wakata, POPcore, Gazela, Club 68. S těmi všemi skilly a pokroku v hudebních technologiích vylepšil svůj mix a nyní hraje ze tří pc stop. Vždy používá hodně efektů - reverby, delaye, filtery, což přispívá k výslednému dynamičtějšímu zvuku.

V lednu roku 2013 vydává svůj první track “Hallucinations” na labelu Deep Ware Records (Ian Metty z Barcelony). Tento track je supportován Marcem Carolou a byl jím zvolen jako nejlepší track této kompilace – Winter Express Vol.1.

Luke Nova

Kadaver (Aeiou)

Kadaver (Aeiou) Kadaver (Aeiou) Kadaver (Aeiou)

Da Moon

Da Moon není jen hudební nadšenec, DJ a producent. Ale také člověk dlouho setrvávající a pilně se věnující taneční scéně, kde se snaží budovat základy pro budoucí generace.

Už v dětství získával zkušenosti po boku svého otce na diskotékách. V roce 2001 začal za mixážním pultem roztáčet vinyly a již po čtvrt roce se stal rezidentem v legendárním plzeňském Dj baru Mazaný králíček. Dále následovaly rezidentní noci jako PULS!NG v House Of Blues, E_music v klubu In Spiral nebo Dance In The Sky ve Sky baru na střeše jediné výškové budovy v centru Plzně.

Demo mix Architecture byl v roce 2005 vyhlášen demo mixem měsíce v časopise XMAG. O rok později získává rezidentní noc Renaissance v novém plzeňském klubu PH+, která později změnila název podle jeho rádiového pořadu Moonlighting. Zde vedle svého aktuálního zvuku, pravidelně představoval zajímavé hosty ze zemí jako je Austrálie, Anglie, Maďarsko nebo Rakousko. Tyto hosty pak doplňovali neméně zajímavý domácí DJs a producenti.

Díky zajímavým bookingům jste ho mohli slyšet ve všech vyhlášených českých klubech a na festivalech. V zahraničí vystoupil kromě Slovenska i v londýnských klubech Factory a The Whitehouse.

Da Moon Da Moon


Festival Rosnička 2017Festival Rosnička 2017Festival Rosnička 2017Festival Rosnička 2017Festival Rosnička 2017

Místo: Svitavy, U Rosničky
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: