Zpět

FreiPlatz – Opavská klubová noc

Místo: Opava, Moravskoslezský kraj
Od: 12.05.2017
Do: 13.05.2017
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Opava, Opava
Vstupenky/informace: GoOut.cz

Opavská klubová noc FreiPlatz je dvoudenní hudební festival, který se snaží o propojení kulturních scén hudebních klubů, barů, kaváren, restaurací a veřejného prostoru s multižánrovým programem. Návštěvníkům nabízí pestrou paletu hudebních programů v podobě koncertů, poslechových a tanečních večírků a zábavy. Během jednoho víkendu se představí řada (nejen) českých umělců a interpretů.

Hudební program bude situován do těchto místech: Galerie Gottfrei, Music club 13, Frei Bar, Safari, Klub Art, Music club Jam, Café Evžen a další partnerské místa.


Učinkující
NázevPopis/foto
Ohm Square

Ohm Square se zformovali v roce 1996 a krátce na to už skupina, která je jedním z projektů Jana Čechtického, patřila k předním českým kapelám zaměřeným na taneční hudbu, konkrétně drum and bass a breakbeat. Společně se zpěvačkou Charlie One, známou už z působení v britské kapele Wubble U, vydali sedm alb. Naposledy v roce 2008 desku Taking Shape. Jejich hudbu můžete také zaslechnout i v několika českých filmech – například Samotáři, Děvčátko, Divoké včely nebo O rodičích a dětech.

Ohm Square Ohm Square

Kill The Dandies!

Kill The Dandies! založili dva hlavní nihilisté, La Petite Sonja – zpěv, klávesy a Hank J. Manchini – zpěv kytara a old schoolový punkový kytarista Richard Fischer (též Take Death). Toto trio doplnil bubeník Vratislav Placheta (ex-The Nihilists, též Green Monster) a těžkotonážní baskytarista Martin Růžička ze spřátelených industriálních The Ritchie Success. Kill The Dandies! míchají smrtící zvukový koktejl garážového rocku šedesátých let, výrazného zvuku hammondových varhan, analogových syntezátorů a útočných kousavých kytar. Jejich hlavním inspiračním zdrojem je především psychotický rock „n“ roll á la The Cramps, Lee Hazlewoodovské lízátkové country balady, neučesaná syrovost The Velvet Underground na konci jednom a Spectorovské hlukové stěny na konci druhém.

Kill The Dandies! Kill The Dandies! Kill The Dandies!

Bert & Friends

Bert & Friends je kvartet mladého skladatele a klávesisty Alberta Romanuttiho, který se zaměřuje na nekonečnost a rozmanitost hudebního vyjádření. Svou vášní, žánrovou pestrostí a prvky humoru je kvartet otevřen všem posluchačům a jeho zvuk je díky osobitosti a stylové odlišnosti každého člena velmi barevný. Posluchač je tak svědkem fúze jazzu, rocku, vážné hudby a popu.

Alberta Romanutti spolupracuje s mnoha dalšími hudebníky – Katarzia, David Koller, Česká filharmonie a další.

Bert & Friends Bert & Friends Bert & Friends

The Tchendos

The Tchendos vznikají v roce 1996 jako duo DJs Ottomana a Wokurky. Postupně dělají remixy pro kapely jako Extasy of St. Theresa, Ohm Square, Priessnitz nebo Vanessa. Skladba Doup Maglajz má své čelní místo ve filmu Samotáři. Na jaře 2008 konečně vychází debutová deska Kill Death. V roce 2010 The Tchendos začínají koncertovat a vystupují mimo jiné na oslavách dvacátého výročí Radia 1. V roce 2015 jsou hosty Krištofa Kintery na vernisáži v rotterdamské Kunsthal. Členy The Tchendos jsou Kejda, Pete Kreff, Karel IV, Wokurka, O’Corcho a Flowe.

The Tchendos

Lights Off

Lights Off Lights Off

Burningboy

Burningboy existuje asi od roku 2002, kdy se rozešla brněnská grunge kapela Elation, ale do řečí se dostal teprve asi 4 roky zpět. Svým druhým albem moisturize z února 09 pak definitivně nastoupil na scénu, která si s ním doteď neví rady. Burningboy rozděluje lidi na ty, co mu nemůžou přijít na jméno a ty, kteří ho zbožňují. Rozmáchlá gesta, silácké pózy, unisexová image a heslo „macho picho“ kontrastují s patetickými texty a romantickými příběhy o osudové lásce. Samotné jeho živé vystoupení je ostatně značně kontroverzní. 1-man karaoke punk show, jak ji nazývá, není nic jiného než jeho počítačová produkce puštěná z růžového iPodu a podivný živý zpěv střídaný s „no-school“ rapem. Jeho oplzlé tanečky zřejmě přesto zabírají, protože stejně jako v prvních řadách na koncertech i v jeho fan-situ na facebooku převažují mladé dívky.

Burningboy

Harakiri Breaks Brothers

Harakiri Breaks Brothers

Beps'n'Johnnies

Mladá kapela původem z Blanska. Jejich tvorba má vzory v psychedelické hudbě 60. let a současném garážovém rocku.

Beps'n'Johnnies

DJ T.O.M.M.Y

DJ T.O.M.M.Y

DJ Exponite

DJ Exponite

DJ Fazole

DJ Fazole


FreiPlatz – Opavská klubová nocFreiPlatz – Opavská klubová nocFreiPlatz – Opavská klubová nocFreiPlatz – Opavská klubová nocFreiPlatz – Opavská klubová noc

Místo: Opava, Opava
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: