Zpět

Hip Hop Kemp 2017

Místo: Hradec Králové, Královéhradecký kraj
Od: 17.08.2017
Do: 19.08.2017
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Hradec Králové, Letiště 38
Vstupenky/informace: GoOut.cz

Hip Hop Kemp, největší hiphopový festival ve střední Evropě, proběhne i letos opět v hradeckém Festivalparku. 16. ročník festivalu, plný hudby, tance, graffiti a rozmanitého doprovodného programu, proběhne 17.–19. srpna.


Učinkující
NázevPopis/foto
Common

Americký rapper a herec, držitel několika sošek Grammy.

Common Common Common Common

Rejjie Snow

Rejjie Snow Rejjie Snow Rejjie Snow

Oddisee

Oddisee Oddisee Oddisee Oddisee

D.I.T.C. (Diggin' in the Crates Crew)

D.I.T.C. (Diggin' in the Crates Crew)

Masego

Masego Masego Masego

Jedi Mind Tricks

Jedi Mind Tricks americká hip hopová hudební skupina. U zrodu skupiny stáli v roce 1993 Vinnie Paz a Jus Allah.

Jedi Mind Tricks

Lethal Bizzle

Maxwell Owusu Ansah, známý pod stage jménem Lethal Bizzle, je anglický rapper a herec.

Lethal Bizzle Lethal Bizzle

Main Source

Main Source

Kool G Rap

Kool G Rap Kool G Rap

Little Simz

Simbiatu „Simbi“ Ajikawo, známá spíše pod stage jménem Little Simz, je britská rapperka, zpěvačka a herečka.

Little Simz Little Simz Little Simz Little Simz Little Simz Little Simz

Grammatik

Grammatik Grammatik Grammatik Grammatik

Smack

Smack nebo také Smack One a vlastním jménem Jakub Janeček, je „music lover" od dětství. Hudbě se věnuje od roku 2005. Od té doby se snaží přinášet nové postupy na zatuchlou českou rapovou scénu.

Jeho zřejmě největším hudebním počinem byl mixtape Bullet Time, na kterém spolupracoval s Hugo Toxxem. Ze spolupráce vzešly hitovky jako například Volte mě 2 a V hajzlu. V roce 2009 se stává DJem, v dnešní době je jedním z předních grime, dubstep DJs v Čechách.

Smack Smack Smack Smack Smack

Kontrafakt

Kontrafakt je slovenské hiphopove uskupení, které vzniklo v roku 2003. Jeho členy jsou Rytmus (Patrik Vrbovský), Ego (Michal Straka) a DJ Anys (Ondrej Beňačik). Koncertují nejenom na Slovensku,v Česku a v celé Evropě i v Americe. Jejich texty jsou prosyceny expresivními výrazy, nezřídka obsahují i hrubé vulgarizmy.

Kontrafakt Kontrafakt Kontrafakt Kontrafakt

Retrogott & Hulk Hodn

Retrogott & Hulk Hodn Retrogott & Hulk Hodn Retrogott & Hulk Hodn

Marpo

Marpo, vlastním jménem Otakar Petřina je český rapper přezdívaný též "král metafor. Byl členem uskupení Charakter crew, nyní pouze koncertuje v seskupení Marpo & MC Wohnout. Zároveň je členem kapely Chinaski. Svoje debutové album s názvem Původní umění vydal v roce 2005.

Marpo Marpo Marpo Marpo

Alltta

Francouzsko-americké duo, které tvoří Mr. J. Medeiros, MC s historií v jedné ze dvou kapel, kterým to kdy pořádně šlo s živým hiphopem – The Procussions, a 20Syl. Vzniklo v roce 2015.

Alltta

The Mouse Outfit

The Mouse Outfit The Mouse Outfit

Marz

Marz Marz Marz

PRO8L3M

PRO8L3M PRO8L3M PRO8L3M PRO8L3M

Ten Typ Mes

Ten Typ Mes je polský rapper charakteristický svými texty a stylem rapovaní. Je členem skupiny “Flexxip” a je aktivní součástí projektu “2cztery7”. Od roku 2005 je na solové dráze a má na svědomí tři solo alba, čtvrté chystá letos. Ten Typ Mes je spoluzakladatel labelu Alkopoligamia.com!, který se kromě hudby věnuje i distribuci oblečení. Za svou kariéru spolupracoval s předními jmény polského hiphopu jako je Pezet, Pyskaty nebo Number One.

Ten Typ Mes Ten Typ Mes Ten Typ Mes Ten Typ Mes

Prago Union

Ty Prago Union fungujou. Oni fungujou nějak hodně, i když by vlastně podle všech pravidel hudebního průmyslu vlastně vůbec fungovat neměli. Jejich šéf není hezoun ze žurnálu a stát se “sexsymbolem” už “kousající bezzubý básník” Kato asi taky nestihne. Jejich pecky nehrajou rádia a na trpitele to neuhrají – dramaturgové je nebojkotují, tyhle dva světy se prostě jen naprosto míjí. Jejich muzika tam nepatří, má tak daleko k “populární”, jak to jen jde. Nemají hit a pozor: nemají ani pořádný skandál. Jsou dřevní, jsou zemitý, páchnou člověčinou a fanoušky maj skalní. Maj je napříč žánry a mají jich tolik, že hrají jako málokdo. Mají doma 2 ceny Anděl a kritika je uctívá. Jejich 3 desky se prodávají i v době nářků nad prodejema. Kde se vzali, jak se vzali a jak je tohle všechno vůbec možný? Na těch Prago Union musí něco bejt.

Prago Union Prago Union Prago Union Prago Union Prago Union

Suff Daddy & The Lunch Birds

Německý DJ Suff Daddy a jeho živá, doprovodná kapela The Lunch Birds.

Suff Daddy & The Lunch Birds Suff Daddy & The Lunch Birds Suff Daddy & The Lunch Birds

Waxolutionists

Waxolutionists Waxolutionists

Slowy & 12Vince

Slowy & 12Vince

Deca

Deca Deca

W.E.N.A.

W.E.N.A. W.E.N.A. W.E.N.A. W.E.N.A.

Sarius

Sarius Sarius Sarius Sarius

Awate

Awate

FRSHRZ

FRSHRZ

Supa

Supa

Jozef Engerer

Jozef Engerer

Vladimir 518

Vladimir 518 je jeden z nejdéle působících rapperů české hip hop scény, člen skupiny PSH a zakladatel labelu Bigg Boss. Spolu s PSH vydal dvě dlouhohrající desky, split singl s Indy & Wich a EP Praha. Hostoval na deskách interpretů jako jsou LA4, Indy & Wich, Orikoule, Neruda, Marko, Dj Wich, Hugo Toxxx a mnoho dalších. Je autorem knihy 2666/Praha Odyssey. V roce 2008 všechny tyto zkušenosti propojil při přípravě sólo CD Gorila vs Architekt a jeho koncertního provedení v podobě speciálního multimediálního vystoupení. V lednu 2009 získal několik cen časopisu Filter a to Nejlepší interpret, album a cover roku 2008. Na webu musicserver.cz bylo jeho album vyhlášeno albem roku. V obou případech se utkal s interprety všech žánrů a tyto ocenění jsou signálem o dospívání českého hip hopu směrem k širšímu publiku. Jeho tažení hudebními cenami za rok 2008 bylo dovršeno získáním žánrového Anděla v kategorii Hip Hop and R’N’B. V současné době koncertuje při příležitosti vydání třetí dlouhohrající desky své domovské skupiny PSH.

518 je znám i jako výrazná osobnost graffiti scény, ilustrátor, comicsový výtvarník a autor scénografií pro představení experimentální skupiny TOW (Noční můra, Turing Machine a Teorie). Jako vedlejší projekt této divadelní aktivity spolu s Davidem Vrbíkem založil projekt SPAM, který se specializuje na audiovizuální synchronizaci zvuku a světla. Velký úspěch sklidil tématický projekt Karel Gott Prager v budově bývalého Národního shromáždění i venkovní projekce na Novou scénu ND k příležitosti zahájení podzimní divadelní sezony 2010.

Vladimir 518 Vladimir 518 Vladimir 518 Vladimir 518 Vladimir 518

Paulie Garand

Paulie Garand, vlastním jménem Pavel Harant, je český rapper a producent. Působí pod vydavatelstvím Ty Nikdy Label, pod kterým v roce 2010 vydal album Harant a v roce 2012 album V hlavní roli. Společně s Lipem tvoří rapový projekt BPM (Básníci před mikrofonem), který vydal dvě desky Slova a Horizonty a také získaly cenu Akademie populární hudby v kategorii Hip Hop a RnB.

Paulie Garand Paulie Garand Paulie Garand Paulie Garand Paulie Garand

Kenny Rough

Kenny Rough se do hudebního světa uvedl v roce 2007 debutovou instrumentální deskou Falešná existence. Rok nato začal spolupracovat s kapelou BPM – zde produkčně zaštítil desky Slova remixy a Horizonty. S opavským rapperem Ryesem vydal pod Ty Nikdy v roce 2010 album Páni kluci. Kromě neustále aktivní hudební produkci se Kenny Rough věnuje zvukovému masteringu a míchání desek a občasnému DJingu. Působí také jako koncertní DJ Paulieho Garanda, se kterým navíc na březen 2014 připravují první společné album.

Kenny Rough Kenny Rough Kenny Rough Kenny Rough Kenny Rough

Paulie Garand & Kenny Rough

Paulie Garand & Kenny Rough Paulie Garand & Kenny Rough Paulie Garand & Kenny Rough Paulie Garand & Kenny Rough

H16

H16 H16 H16

Rest

Rest se přes počáteční projekty a pokusy dostal do širšího povědomí hlavně díky rapovým freestyle battlům. Prvním počinem pod Ty Nikdy byla zlomová deska Premiéra, kterou kompletně vyprodukoval DJ Fatte. Premiéra díky beatům, rapu a tématům zaznamenala obrovský úspěch a z Resta se tak v podstatě během noci stal jeden z předních rapových interpretů.

O tři roky později, v říjnu 2013, se k Premiéře přidala deska Střepy. Tu dal Rest dohromady opět s DJ Fattem, který dodal všechny beaty na album. Střepy začínají přesně tam, kde skončila Premiéra a dají se tak považovat jako soubor aktuálních Restových myšlenek a názorů.

Rest Rest

DJ Herby

DJ Herby DJ Herby

Quebonafide

Quebonafide Quebonafide Quebonafide Quebonafide

Jeremy Ellis

Mädness & Döll

Čerstvé duo sourozeneckých freestyle rapperů, které vzniklo v lednu 2017, na kontě mají debutovou desku s prozaickým názvem Ich Und Mein Bruder.

Mädness & Döll Mädness & Döll Mädness & Döll

Rah Digga

Americká rapperka, modelka a herečka. Dlouholetá členka útvaru Flipmode Squad vedeného umělcem Busta Rhymes. Na kontě má tři alba a nominaci na MTV Video Music Award a BET Awards.

Rah Digga

Lyric Jones

Lyric Jones vychází s široké platformy vlivů, ovlivnil ji jazz, neo-soul a hlavně hip hop. Jako malá začala nejdříve zpívat v kostelech a komunitních pěveckých sborech, postupem času přidala bicí a rap. Venku už je její první album Jones St, z něhož se song Reasons Why objevil i na MTV.

Lyric Jones

Apollo Brown & Skyzoo

Apollo Brown & Skyzoo Apollo Brown & Skyzoo Apollo Brown & Skyzoo

Edgar Wasser

Mnichovský rapper, který se ve své tvorbě snaží snoubit prvky old school hip hopu s novou vlnou německy psané rapové hudby. V jeho textech se objevuje cynismus, sarkasmus a ironie a zároveň mnoho odkazů na hip hipovou kulturu. Na rozdíl od svých kolegů dává všechna svá díla k dispozici zdarma na internet.

Edgar Wasser Edgar Wasser Edgar Wasser

Małpa

Małpa je polský rapper, člen a spoluzakladatel uskupení Proximite. Na kontě má dvě úspěšná alba a sérii hostování na deskách umělců jako Diox, Bisz nebo Donatan.

Małpa Małpa Małpa Małpa

Nosliw

Eric Alain Wilson, známý pod svým uměleckým jménem Nosliw, je německý umělec v žánru raggae a dancehall. Začínal jako rapper, postupem času začal spolupracovat s německými raggae velikány jako Seeed nebo Gentleman a v roce 2004 vydal své první sólové album Mittendrin. Od té doby má na kontě čtyři další desky.

Nosliw Nosliw

Tice

Německá rapperka narozená v Ankaře jako dítě tureckých dělníků. Už v patnácti napsala svůj první text v němčině, na oficiální kariéru ale čekala delší dobu. Její hudba v sobě mísí křehkost a agresivní syrovost. „Rap je pro mě nejlepší psychiatr. Co je pro druhé boxovací pytel je pro mě tužka a papír.“

Tice

Sons of Time

Berlínské trio Sons of Time tvoří DJ Marc Hype, pianista a producent Jim Dunloop a jihoafrický MC Ono. Spolu dávají vzniknout směsici hip hopu, soulu a funku.

Sons of Time

Joe Young

Mladý německý rapper zapletený do uskupení Wu-Tang Clan

Morlockk Dilemma

Německý MC a hudební producent, který vyrůstal na pozadí lipské graffiti scény. Založil nezávislý label Snuffpro, na kterém v roce 2006 vydal své debutové album Index Finest. Na kontě má několik sólových i kolaborativních desek.

Morlockk Dilemma

DJ Access

Rapper působící na německé scéně už od roku 2005. Za svou kariéru stihl objet kluby po celém Německu, ale také Španělsku, Rakousku nebo Švýcarsku. Zároveň působí jako hudební producent, na svědomí má mixtape, na které působí například Kool Savas, K.I.Z. a Sektenmuzik.

DJ Access

Verbal Kent

Dan Weiss aka Verbal Kent je alternativní rapper ze Chicaga. Ve 21 letech odešel ze školy, aby založil Organic Mind Unit, hip hopové uskupení, ve kterém zprvu figuroval jako bubeník. Záhy ale osmi kolegům ukázal své texty. Výsledkem bylo započetí sólové dráhy a vytvoření obdivuhodné diskografie.


Hip Hop Kemp 2017Hip Hop Kemp 2017Hip Hop Kemp 2017Hip Hop Kemp 2017Hip Hop Kemp 2017

Místo: Hradec Králové, Letiště 38
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: