Zpět

Holešovská Regata 2017

Místo: Kroměříž, Zlínský kraj
Od: 16.06.2017
Do: 17.06.2017
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Holešov, nám. F. X. Richtra 190
Vstupenky/informace: GoOut.cz

Ve dnech 16. a 17. června 2017 se uskuteční v zahradách zámku Holešov sedmý ročník největšího rodinného festivalu Holešovská Regata, který přináší vystoupení populárních kapel a interpretů české hudební scény.

Páteční večer s podtitulem „Pocta legendám“ se ponese v duchu koncertu skupiny Olympic, která v tomto roce oslaví své 55. narozeniny. Koncertní program bude složen z největších hitů této české hudební legendy. Před koncertem Olympicu ještě zahraje svůj hodinový set Katapult s Oldou Říhou. Pro sobotním program organizátoři pozvali kapely Mandrage, Monkey Business a Hodiny či zpěváka Janka Ledeckého, sobotní večer uzavře Vojta Dyk a B-Side Band. Speciálním hostem festivalu bude známý The Tap Tap Orchestra.

Tradiční součástí festivalu bude oblíbená soutěž originálních plavidel. Kompletní program a témata doprovodného programu oznámí pořadatelé začátkem příštího roku.


Učinkující
NázevPopis/foto
Olympic

Olympic je česká rocková skupina. Skupinu založil v roce 1963 s původním názvem Karkulka (KARlínský KULturní KAbaret) Miloslav Růžek. Původní členové patří mezi zakladatele české rockové hudby, debutové album Želva je považováno za jedno z přelomových alb českého bigbítu. Po slabším období, kterým si skupina prošla v první polovině 70. let minulého století, pak nastává další z vrcholů tvorby v podobě konceptuální albové trilogie Prázdniny na Zemi, Ulice a Laboratoř. Tu už nahrává baskytarista Milan Broum, který do skupiny vnesl nejen moderní vidění rockové hudby, ale hlavně skvělé instrumentální výkony, o kterých přesvědčil už na svém prvním albu v sestavě Olympiku, kterým byl Marathón (1978). Později skupina koketovala i s heavy metalem, ale její nejsilnější polohou jsou melodické rockové písně s kvalitními texty a nápaditými aranžemi.

Olympic

Vojtěch Dyk

Vojtěch Dyk je český herec a hudebník. Vystudoval DAMU, obor činohra. Je synem známého literárního historika a spisovatele Radko Pytlíka a Věry Dykové, která vlastní nakladatelství Emporius. Jako zpěvák působí v kapelách NightWork a T.O.P. Dream Company. Účinkuje na mnoha českých scénách. Můžeme ho vidět například v Národním divadle, v Divadle v Dlouhé, v A Studiu Rubín či v Roxy.

Vojtěch Dyk Vojtěch Dyk Vojtěch Dyk Vojtěch Dyk Vojtěch Dyk

B-Side Band

B-Side Band založil roku 2006 trumpetista a impresário Josef Buchta. Kapela je sestavena z 18 špičkových instrumentalistů, za dobu své existence oslovila velké množství posluchačů a získala respekt hudebních kritiků. Účinkovala ve třech desítkách představení Jazz Side Story v Městském divadle Brno. V roce 2007 absolvovala tour po českých věznicích s představením Ivánku, kamaráde Petra Čtvrtníčka a Jiřího Lábuse. Ve spojení se zpěvákem a performerem Vojtěchem Dykem slaví úspěchy od roku 2010. Kapela spolupracuje se zpěváky Matějem Ruppertem, Terezou Černochovou, Romanem Dragounem, Jiřím Macháčkem, Danem Bártou, Dashou, Janem Smigmatorem, se saxofonistou Michalem Žáčkem, trumpetistou Jurajem Bartošem. Hlavními hudebními tvůrci a aranžéry jsou Boris Urbánek, Ondřej Brousek, Zdeněk Novák, Jiří Levíček a Jakub Červenka. Big band má na svém kontě spolupráci se zahraničními jazzovými špičkami. V roce 2013 kapela absolvovala Christmas tour se zpěvákem Kurtem Ellingem (USA), držitelem prestižní ceny Grammy, který je světovými kritikami označován za nejlepšího jazzového zpěváka na světě. B-Side Band v roce 2014 doprovázel další držitele Grammy – vokální kvartet New York Voices (USA) a v roce 2016 dámské vokální trio The Puppini Sisters (UK). Od roku 2012 s kapelou standardně vystupují vokalistky Kateřina Šildová, Lucie Novotná a Lenka Kopecká.

B-Side Band hrál na mnoha mezinárodních festivalech, jako například MHF Smetanova Litomyšl, MHF Český Krumlov, Colours of Ostrava, Rock for People, Pohoda Trenčín (SK), Jazz Fest Brno, Jazz Goes To Town v Hradci Králové, ČSJF Přerov, Hudební festival Znojmo, Čarodějáles Brno ad. Je rezidenčním tělesem mezinárodního hudebního festivalu Moravia Music Fest v Brně. Domovskou základnou kapely je prestižní hudební klub Metro Music Bar v Brně, kde kapela od svého počátku zkouší a hraje značnou část svých brněnských koncertů.

B-Side Band B-Side Band B-Side Band B-Side Band

Mandrage

Mandrage je česká pop-rocková hudební skupina, která vznikla v roce 2001. Velmi úspěšným rokem pro kapelu byl rok 2011, kdy vydala album Moje krevní skupina. I díky tomuto albu vyhrála Cenu akademie populární hudby v kategorii “Skupina roku” a v hudební anketě Žebřík skončila jen o dvě příčky níže na místě třetím.

Mandrage Mandrage Mandrage Mandrage

Monkey Business

Monkey Business je přední česká hudební a koncertní skupina hrající pop a funk. Vedle J.A.R. a Sexy Dancers je dalším projektem multiinstrumentalisty a producenta Romana Holého. Skupina byla založena v roce 1999 a hraje dodnes.

Monkey Business Monkey Business Monkey Business Monkey Business Monkey Business Monkey Business

Janek Ledecký

Janek Ledecký je český zpěvák, kytarista a skladatel, který po studiu na gymnáziu Sladkovského, ještě za socialismu, vystudoval Právnickou fakultu UK. Od roku 1982 hrál ve skupině Žentour. Od roku 1992 působí sólově. Hrál také v muzikálech (Pěna dní, Hamlet, Galileo), muzikál Hamlet sám složil.

Janek Ledecký Janek Ledecký Janek Ledecký Janek Ledecký Janek Ledecký

The Tap Tap

The Tap Tap je hudebním souborem, který v roce 1998 založil a vede Šimon Ornest. V souboru hrají převážně studenti a absolventi Jedličkova ústavu a projektu STUDEO, ale také hostující profesionální hudebníci.

Kapela hraje pravidelně na velkých českých festivalech, reprezentuje ČR v zahraničí a spolupracuje s řadou umělců, mezi nimiž jsou např. Dan Bárta, Xindl X, David Koller, Matěj Ruppert, Vojta Dyk či Tomáš Hanák.

The Tap Tap The Tap Tap The Tap Tap

Katapult

Katapult je česká rocková skupina, vzniklá v roce 1975. Žánrově se jedná o hard-rockovou kapelu, v rámci tohoto zařazení patří spíše mezi ty „měkčí“, pohybuje se na pomezí hard-rocku a pop rocku. Zakladatelem a vůdčí osobností je kytarista a zpěvák Oldřich Říha. Původně se skupina jmenovala Mahagon.

Katapult Katapult Katapult


Holešovská Regata 2017Holešovská Regata 2017Holešovská Regata 2017Holešovská Regata 2017Holešovská Regata 2017

Místo: Holešov, nám. F. X. Richtra 190
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: