Zpět

Hradecký slunovrat – Winter Edition 2017


Místo: Opava, Moravskoslezský kraj
Od: 04.11.2017
Do: 04.11.2017
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Hradec nad Moravicí, Městečko 2
Vstupenky/informace: GoOut.cz

Hudební festival v magickém prostředí zámku v Hradci nad Moravicí bude mít opět svou zimní variantu. Vystoupí například David Stypka & Bandjeez a další. *Vstup zdarma – ZTP s doprovodem, děti do 15let v doprovodu rodiče s platnou vstupenkou.*

Učinkující
NázevPopis/foto
David Stypka & Bandjeez
Charismatický básník a především svérázný umělec obklopený prvotřídními hudebníky. Jeho ryzí projev vtáhne posluchače do děje tak, že se stávají součástí koncertu a nechávají se unést jeho písňovými obrazy a příběhy. Písněmi Davida Stypky & Bandjeez prosakuje folk, rock, jazz, místy i elektronika. Každá píseň nese osobní poselství, okořeněné synergií vynikajících muzikantů, kteří hovoří společnou řečí i mimo podium. Koncert Bandjeez osciluje od velmi intimních nálad až k extaticky vypjatým polohám. Jeho hlas a naléhavá sdělení z jeho písní budou znít posluchačům ještě dlouho v uších. David Stypka spolupracuje například s Borisem Carloffem, nebo Radkem Pastrňákem, na pódiu se objevil třeba s kapelou Buty, Mandrage, Janou Kirschner, Vlastou Redlem.

David Stypka & Bandjeez David Stypka & Bandjeez David Stypka & Bandjeez David Stypka & Bandjeez

Hudecká úderka
Jméno Jiří Plocek je už léta spojené s českou folkovou a bluegrass scénou, hrál už třeba s kapelami Teagrass a Poutníci. Právě rozpad první jmenované skupiny vedl k vytvoření nového hudebního útvaru s Jitkou Šuranskou, ve které se jeho styl snoubí s moravskou zpěvností slovácké hudebnice. Výsledek jejich spojení okořeněný místy i mandolínou nebo pastýřskými píšťalkami se dočkal úspěchu – za album _Písňobraní_ obdržela dvojice ocenění Anděl.

Hudecká úderka

Vladivojna La Chia
Vladivojna La Chia je česká skladatelka, zpěvačka, textařka a výtvarnice. V roce 2001 vydala první EP s big pussy beatovou dívčí skupinou Kočičíčíči. O rok později spoluzaložila rockovou skupinou Banana, se kterou vydala celkem tři kritikou uznávané alba: Banana, Trip a Jungle. V roce 2006 byla se skupinou Banana nominovaná na objev roku TV Očko a píseň La Rezistence se 3 týdny držela na 1. místě vyhlášené alternativní hitparády rádia Krakow, které poslouchá okolo miliónu lidí denně.

Vladivojna La Chia Vladivojna La Chia Vladivojna La Chia Vladivojna La Chia Vladivojna La Chia Vladivojna La Chia

Behind The Door
Behind The Door je již 12 let fungující sexteto, jehož repertoár tvoří výhradně autorská, která čerpá snad ze všech zákoutí hudebního světa – nejčastěji jsou v ní slyšet inspirace pop-jazzem či latinjazzem, ale i fusion, folkem, rockem, nebo vás může překvapit melodie velmi blízká vážné hudbě. Kapela má originální zvuk i díky použití neobvyklé kombinace dvou dechových nástrojů - saxofonu (tenor, soprán i EWI) a příčné flétny (tenorové i altové!). Má za sebou dvě alba. Nejexponovanějším členem Behind the Door je především saxofonista Ondřej Klímek, kterého můžete znát z řady velkých českých rockových a popových kapel, jako je Vltava, BSP, Kamil Střihavka&Leaders nebo Ota Balage Band. Ondřej je absolventem Ježkovy konzervatoře na saxofon a čerstvě také na flétnu. Dalším absolventem "ježkárny" je baskytarista Lukáš Čunta zbytek kapely tvoří absolventi nebo současní studenti Katedry jazzové interpretace na brněnské JAMU.

Behind The Door Behind The Door Behind The DoorMísto: Hradec nad Moravicí, Městečko 2
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: