Zpět

Hudební ceny Žebřík

Místo: Plzeň-město, Plzeňský kraj
Od: 10.03.2017
Do: 10.03.2017
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Plzeň, Presslova 14
Vstupenky/informace: GoOut.cz

Jubilejní 25. ročník prestižních Hudebních cen Žebřík!

Jako každý rok bude předáno celkem 30 cen nejlepším českým či slovenským hudebníkům i filmovým osobnostem. Na vyhlášení cen se exkluzivními koncerty představí např. Dan Bárta & Alice, Ivan Mládek & Banjo Band, Tomáš Klus, Vypsaná fixa, Slza a mnozí další! Po skončení oficiální části pokračuje after party až do rána.


Učinkující
NázevPopis/foto
Tomáš Klus

Tomáš Klus je český zpěvák, textař a bývalý sportovec. V roce 2002 získal zlatou medaili v moderním pětiboji (družstva) na dorosteneckém mistrovství Evropy. V roce 2007 vyhrál zpěváckou soutěž Czechtalent ve Zlíně. V roce 2008 vydal u Sony BMG album Cesta do záhu(d)by. V tentýž rok natočil hudbu pro film Anglické jahody a byl předskokanem skupiny Chinaski na Chinaski Space Tour 2008. V roce 2009 vydal druhé album Hlavní uzávěr splínu.

Tomáš Klus Tomáš Klus Tomáš Klus Tomáš Klus Tomáš Klus Tomáš Klus

Vypsaná fiXa

Vypsaná fiXa je oblíbená česká hudební skupina hrající pop punk. Kapela vzešla v roce 1994 v Pardubicích z rozpadající se skupiny K.R.K. Její tvorba je proslulá zajímavými básnickými – často surrealistickými texty, jejichž autorem je frontman Michal Mareda známý jako Márdi. V jeho písních je patrná inspirace například Williamem Saroyanem nebo Gabrielem Garcíou Márquezem. Největším vzorem Vypsané fiXy byli a jsou Pixies. Pardubická parta je především koncertní kapelou, hraje po celé republice, je jedním z nejvytěžovanějších hostů letních festivalů a vyjíždí za hranice (Polsko, Německo, Holandsko, Itálie). Drží si stovku koncertů ročně.

Vypsaná fiXa Vypsaná fiXa Vypsaná fiXa Vypsaná fiXa

Dan Bárta

Dan Bárta je jeden z našich nejtalentovanějších a nejvšestranějších zpěváků, držitel mnoha ocenění včetně několikanásobného ocenění akademie populární hudby „Anděl“. Je respektován jak odbornou kritikou, tak širokou veřejností. V roce 2000 založil svůj sólový projekt Illustratosphere, jehož součástí je trio Roberta Balzara. Vzájemným ovlivněním vznikl ryze akustický projekt, který si během posledních let našel svůj vlastní originální „face“. Repertoár se skládá z vlastních skladeb a jazzových standardů. Dan Bárta je známý mimo jiné ze skupin Alice, Die El.Elephant!?, Sexy Dancers nebo J.A.R.

Dan Bárta Dan Bárta Dan Bárta Dan Bárta

Alice

Skupinu Alice založil Jiří Mikeš Milý v roce 1990 v Plzni. Následoval raketový start a kapela po necelém roce existence vyráží na turné In The Sky se skupinou Lucie. Přichází debutové album Yeah, které produkuje David Koller. Dva roky nato druhé album Ústa hromů, opět pod dohledem Davida Kollera a v roce 1995 natáčí skupina své zatím poslední CD Alice. V roce 1997 přestává pravidelně koncertovat a vyjíždí jen sporadicky 3-5krát do roka, ale novou tvorbou se už nezabývá. Dan Bárta má své projekty a Mikeš staví novou kapelu Palice. V roce 2002 vyráží Alice na festival do USA. Do léta 2004 pokračuje ve svých občasných koncertech a po Trutnovském festivalu koncertování Alice s Danem Bártou definitivně končí. V prosinci 2005 našla kapela nového leadera v Radkovi Hrbáčkovi. Kytaristu Lumíra Václavíka vystřídal Tonda Mareček a k base, místo Zdeňka Podskalského, nastoupil Ivan Habernal. V roce 2006 objela Alice pár letních festivalů a turné po České republice v rámci akce Gaudeamus Igitur. Na jaře 2007 opouští Alici jeden z původních členů, kytarista Martin Střeska. Místo něj přichází taktéž člen “staré” Alice – Lumír Václavík. Na podzim 2007 se skupina rozhodla v nové sestavě dál nepokračovat. To je však minulost a Alice jede dál v takřka původní sestavě.

Alice

Slza

Slza je popová skupina, která se v roce 2014 proslavila songem Lhůta záruční. Jejími členy jsou Petr Lexa, na internetu známý také jako Hoggy, a Lukáš Bundil.Petr Lexa zpívá, současně svoji skupinu prezentuje i na svém osobním YouTube kanále. Již se objevil v televizi jako herec v seriálu Přístav a jako finalista soutěže Hlas Československa.Lukáš Bundil hraje na kytaru a je zakladatel této skupiny. Právě on oslovil Petra Lexu, aby s ním zpíval. Krom nich s nimi na koncertech hrají i další hudebníci, kteří ale nejsou stálými členy kapely.

Slza Slza Slza

Ivan Mládek Banjo Band

Ivan Mládek Banjo Band je populární hudební skupina, která hraje od počátku 70. let písně Ivana Mládka. Svojí popularitu skupina získala díky častým vystupováním v zábavných televizních show mimo jiné např. Čundrcountry show nebo Country estráda. Jejich největší hit Jožin z bažin se stal již legendárním a to nejen v Čechách ale i v zahraničí.

Ivan Mládek Banjo Band Ivan Mládek Banjo Band Ivan Mládek Banjo Band


Hudební ceny ŽebříkHudební ceny ŽebříkHudební ceny ŽebříkHudební ceny ŽebříkHudební ceny Žebřík

Místo: Plzeň, Presslova 14
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: