Zpět

Hviezdne noci 2019

Od: 15.08.2019
Do: 18.08.2019
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Bytča, Nám. Slovenskej republiky
Vstupenky/informace: GoOut.cz

Hviezdne noci je letní multižánrový festival konajíci se ve slovenském městě Bytči (nedaleko Žiliny). V pořadí 5. ročník bude trvat 4 dny a zahrnovat bude 30 koncertů, 30 filmových promítání, divadelní představení, výtvarný program, workshopy, ale i program pro děti.

Učinkující
NázevPopis/foto
Katarzia
Pod názvem Katarzia se ukrývá mladá písničkářka Katarína Kubošiová, která svoji tvorbu charakterizuje jako „slovenský girl folk rap“. Staví především na svých slovenských textech, které reflektují život mladé ženy ve třetím tisíciletí. V roce 2013 vydala u Slnko Records své debutové album _Generácia Y_, které podle hudebních kritiků patří k tomu nejlepšímu, co se za uplynulé roky na slovenské hudební scéně urodilo. Rok 2016 potom přinesl vydání nové desky _Agnostika_, které Katarzia nahrála i s doprovodnou kapelou. Za album získala nominace v rámci Radio_Head Awards v kategoriích: Album roku, Singl roku i Album roku / Cena kritiků. Za titulní píseň _Kde sa slzy berú_ k filmu Ivety Grófovej _Piata loď_ získala cenu Radio_Head Awards v kategorii Singl roku, ocenění získala i na prestižním festivalu _Berlinale 2018_. V březnu 2018 napsala texty k Sfoklově _Antigoně_ v režii Ondřeje Spišáka pro Slovenské národní divadlo, kde naživo reprezentuje současnou generaci angažovaných mladých žen.

Katarzia Katarzia Katarzia Katarzia Katarzia Katarzia

Davová psychóza
Davovku není potřeba dlouze představovat, neb patří k tomu nejlepšímu svého žánru, jak u nás, tak na Slovensku. Dohromady se dali před více jak pětadvaceti lety, takže o nich můžeme bez uzardění mluvit jako o skutečných legendách. Za léta koncertování a nahrávání Davová Psychóza neztratila nic ze svého drajvu a nasazení. Je to zkrátka ten typ kapely, která s přibývajícími roky zraje, zachovává si pořád stejnou tvář a narozdíl od některých svých kolegů má pořád co říct.

Davová psychóza Davová psychóza Davová psychóza

Noisecut

Noisecut

Catastrofy

Catastrofy Catastrofy

Karpov not Kasparov

Karpov not Kasparov Karpov not Kasparov Karpov not Kasparov

Lazer Viking

Lazer Viking Lazer Viking Lazer Viking Lazer Viking Lazer Viking Lazer Viking

Belau
Belau je nový slibný maďarský electronic/downtempo projekt. Jejich první singl _Island of Promise_ se na Deezer Hungary stal hitem roku 2015. Během ani ne dvou let měli ve 12 zemích téměř 90 živých vystoupení. Debutové album Belau s názvem _The Odyssey_ získalo maďarskou Grammy v kategorii nejlepších hudebních alb.

Belau Belau Belau Belau

Bad Karma Boy
Kapela kolem kytaristy skupiny Para a producenta Juraje Marikoviče alias Medveďa vydala v roce 2013 stejnojmenný debut u vydavatelství Slnko records. Nahrávka získala posbírala příznivé recenze a singly _Zima_ a _Predmestie_ se objevily v rotaci Rádia_FM. Trio doplňují klávesistka Adela Tihláriková a bubeník Roman Lauko. Třetí album vyjde kapele v listopadu 2017.

Bad Karma Boy Bad Karma Boy Bad Karma Boy Bad Karma Boy Bad Karma Boy

Gonsofus
Mezinárodní hudební projekt Gonsofus je výsledkem spolupráce dvojice Sasha Mamaev (RU) a Gábor Tokár (HU). Mnoho hudebních a kulturních vlivů a jazyků splývá do jejich stylu, který spojuje žánry jako reggae, dub, hip-hop a elektroniku. Jejich koncerty jsou velmi živé a energické, přestože jsou se jedná o dvojici, dokážou na nich ovládat až deset hudebních nástrojů a prostřednictvím loopování vytvářejí neuvěřitelnou show so zvukem.

Gonsofus Gonsofus

Ghost of You
Ghost of You je mladá brněnská skupina, která se po dvou letech živého vystupování odhodlala k oficiálnímu vydání debutového alba u Indies Scope. Jejich hudba je průsečíkem křehké emoce a energie okamžiku. Psychedelický pop s kořeny v minimalismu zaznamenali na debutové desce _Glacier And The City_, která vznikla pod dohledem renomovaného producenta Ondřeje Ježka. V roce 2015 si zahráli na prestižním maďarském Szigetu, MFF v Karlových Varech či v rumunském Banátu. Začátkem roku 2018 kapela vydává druhou desku _Black Yoga_.

Ghost of You Ghost of You Ghost of You Ghost of You Ghost of You

Emonoizboyz

Emonoizboyz

Dave Brannigan

Dave Brannigan

Business Mermaid

Business Mermaid

Blame Your Genes

Blame Your Genes

Gladia Moony

Gladia Moony Gladia Moony Gladia Moony

Ankramu
Groovující psychedelický post-rock s poetickými texty a příchutí ambientu. Slovensko-česká kapela Ankramu je uskupením muzikantů z různých hudebních projektů, jehož předností jsou živé koncerty obohacené o experimentální improvizaci. Album _Si teraz skôr ako zem_ je propracovanou nahrávkou plnou písňových a instrumentálních proudů, struktur a vrstev provázených procítěným zpěvem neusilujícím o dominanci nad nástroji. Písně Ankramu okouzlí svou šířkou, citem a hutností. Formaci Ankramu tvoří zpěvák a autor textů Michal Kramár, bubeník Jozef Krupa (Stroon), baskytarista Lukáš Mutňanský (Katarzia, Fallgrapp), kytarista Michal Matejka (Cluster ensemble) a klavírista Vojtěch Procházka (Vertigo).

Ankramu

Blanch

Blanch

Don't Trust Butterflies

Don't Trust Butterflies Don't Trust Butterflies Don't Trust Butterflies

Family Friend

Sorgoth

Sorgoth

Bokom Okolky

Bokom Okolky


Hviezdne noci 2019Hviezdne noci 2019Hviezdne noci 2019Hviezdne noci 2019Hviezdne noci 2019

Místo: Bytča, Nám. Slovenskej republiky
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: