Zpět

Ještědská odysea 2018

Místo: Písek, Jihočeský kraj
Od: 16.06.2018
Do: 16.06.2018
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Vesec, Běžecký areál Vesec
Vstupenky/informace: GoOut.cz

Ještědská odysea je nekomerční hudební festival, který spojuje různé hudební žánry a životní styly. Jeho další ročník proběhne 16. června v Rekreačním a sportovním areálu Vesec.

Učinkující
NázevPopis/foto
WWW
Kapela WWW vznikla v Praze na počátku devadesátých let. Nikdo tehdy netušil, že název kapely později dostane zcela nový význam. Původně bylo jméno WWW zkratkou anglického “We Want Word”. WWW kolem sebe v té době soustředili první české nadšence hiphopové kultury, byli jednou z prvních rapových kapel u nás. Spoluvytvářeli též základy místního graffiti, breakdancové a turntablistické scény. V pozdějších letech WWW začala pracovat s živými nástroji, kapela působila jako posthiphopový big band a pozvolna se odklonila od klasické rapové produkce. V roce 1998 kulminoval ohlas kapely častými koncerty, její skladby vycházely na nezávislých kompilacích.

WWW WWW WWW WWW WWW WWW

The Tchendos
The Tchendos vznikají v roce 1996 jako duo DJs Ottomana a Wokurky. Postupně dělají remixy pro kapely jako Extasy of St. Theresa, Ohm Square, Priessnitz nebo Vanessa. Skladba _Doup Maglajz_ má své čelní místo ve filmu _Samotáři_. Na jaře 2008 konečně vychází debutová deska Kill Death. V roce 2010 The Tchendos začínají koncertovat a vystupují mimo jiné na oslavách dvacátého výročí Radia 1. V roce 2015 jsou hosty Krištofa Kintery na vernisáži v rotterdamské Kunsthal. Členy The Tchendos jsou Kejda, Pete Kreff, Karel IV, Wokurka, O’Corcho a Flowe.

The Tchendos

Mara Jade

Mara Jade

LRU

LRU

Swabik feat. Rebella Yella (Loop Station)
Swabik feat. Rebella Yella, dříve vystupující jako Loop Station, je dvojčlenný projekt z Liberce, jehož členy jsou Jan Schwarz (Swabik - beatbox, rythm, sounds, rap) a Alexandra Erlebachová (Rebela Yella - vocals, sounds, rap). Jak už název napovídá ke svému projevu používaíi Loop station Boss rc505 kam nahrávají smyčky zvuku a beatboxu jež vytváří podklad pro vokální a rapovou linku. Stylově se zameřují na trip-hop a prolínají dalšími styly jako je breakbeat, punk, dubstep, reagge, drum bass.

Swabik feat. Rebella Yella (Loop Station)

Baty von Janof

Baty von Janof

Protijed

Purnama

Purnama

November Might Be Fine

November Might Be Fine

Cumulonimbus
Cumulonimbus je mladá kapela z Frýdlantska, která vznikla v průběhu let 2010-2011. Snaží se kombinovat moderní hudební styly jako screamo, post-hardcore, hip-hop, nu-metal ale jistě v jejich hudbě naleznete i vlivy jiných hudebních stylů. Prioritou je pro ně energie a originalita.

Cumulonimbus

Newteck

Psyrix

Monkey Boom Crew
Monkey Boom crew je severočeská skupina mladých DJs, kteří se zaměřují na produkci drum'n'bass setů.


Ještědská odysea 2018Ještědská odysea 2018Ještědská odysea 2018Ještědská odysea 2018Ještědská odysea 2018

Místo: Vesec, Běžecký areál Vesec
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: