Zpět

Lunchmeat festival 2017

Místo: Praha, Hlavní město Praha
Od: 19.10.2017
Do: 21.10.2017
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Praha 7, Dukelských hrdinů 47
Vstupenky/informace: GoOut.cz

Již 8. ročník audiovizuálního Lunchmeat festivalu se letos uskuteční třetí říjnový víkend: 19. 10. – 21. 10. 2017. Festival, který roku od roku získává větší popularitu a roste i jeho počet návštěvníků, opět nabídne progresivní elektroniku, současné klubové trendy a ukáže inovativní propojení elektronické hudby a vizuálů. Pro připomenutí – poslední ročník zahájila v Anežském klášteře společná show britského hudebníka Korelesse a Emmanuela Biarda nazvaná The Well a hlavní večer v budově Elektrických podniků v Bubenské ulici nabídl například spojení nizozemského producenta Legowelta a maďarských Blurzboyz, kteří vytvořili pro festival speciální show se zrcátky. Lunchmeat festival spojuje styčné body mezi kvalitní elektronickou hudbou, vizuální show a novými médii v synestetický zážitek. Na Lunchmeat festivalu potkáte na jednom pódiu pečlivě vybrané tvůrce z odlišných sfér, kteří se sami často potkávají vůbec poprvé. Lunchmeat festival vytváří platformu pro lidi, kteří věří, že klubová kultura se nemusí nutně konzumovat ani vytvářet jako na běžícím pásu. A že opravdu kvalitní věci, které dokáží otřást zaběhnutými pořádky, se vyplatí vyhledávat a pozorně sledovat.

Učinkující
NázevPopis/foto
Lunchmeat

Lunchmeat

Ben Frost
Australský skladatel a producent usazený v Reykjavíku. Ben Frost se nahrávkami _Theory of Machines_ a _By the Throat _nesmazatelně zapsal do povědomí všech příznivců experimentální elektroniky, industrialu, noise a moderního minimalismu. Frost je pověstný intenzivními živými koncerty, které jsou – i vzhledem k jejich skrovné frekvenci – vždy výjimečné a exkluzivní. Je autorem hudby k několika seriálům a filmům: _Já jsem ty_ (2009), _Šípková Růženka_ (2011), _Hluboko_ (2012), _Super Dark Times_ (2017) aj. V roce 2011 Frost složil společně s Daníelem Bjarnasonem _Music for Solaris_ (2011) – oba inspirovala původní novela od Stanilsawa Lema a film _Solaris_, který podle novely natočil Andrej Tarkovskij. V roce 2013 se také představil v roli režiséra u kritikou dobře hodnocené hudebně-divadelní adaptace novely _The Wasp Factory_ od v témže roce zesnulého skotského spisovatele Iana Bankse.

Ben Frost Ben Frost Ben Frost Ben Frost Ben Frost Ben Frost

Pantha du Prince
Hendrik Weber, lépe známý pod svým pseudonymem Pantha du Prince nebo také Panthel či Glühen 4, je německý, v Berlíně žijící, producent a skladatel.

Pantha du Prince Pantha du Prince Pantha du Prince Pantha du Prince

Sinjin Hawke
Alan Stanley Soucy Brinsmead, známý spíše pod svám pseudonymem Sinjin Hawke, je kanadsko–americký DJ a producent elektronické hudby. V roce 2014 založil spolu se Zorou Jones audiovizuální projekt Fractal Fantasy.

Sinjin Hawke Sinjin Hawke

Clark

Clark Clark Clark Clark

Jacques Greene
Kanadský DJ a producent.

Jacques Greene Jacques Greene

Laurel Halo
Americká producentka Laurel Halo je klasicky školenou hudebnicí, která své tvůrčí snažení upřela na překračování zažitých forem taneční hudby. V jejích fyzicky naléhavých i meditativních kompozicích se překrývají vlivy techna, ambientu i synthpopu, stejně jako analogové syntezátory a drum machines s piánem, houslemi - a především vlastním hlasem, který pod rukama Laurel Halo doznává zcela specifického a od klasické role zpěvu v pop music značně odlišného účinku. Laurel Halo se na své tvůrčí trajektorii stále posouvá k netušeným horizontům - a od své EP prvotiny Hour Logic na značce Hippos In Tanks už také stačila přesídlit na ostrovní baštu inovativní ne/klubové elektroniky Hyperdub. Zde vydala dvě dlouhohrající desky Quarantine (album roku 2012 magazínu Wire) a Chance of Rain (2. album roku 2013 magazínu Wire) - a bez nadsázky patří mezi nejoriginálnější zástupce nové vlny Hyperdubovských producentů.

Laurel Halo Laurel Halo Laurel Halo Laurel Halo Laurel Halo

Eli Keszler
Eli Keszler je newyorský umělec, skladatel a hráč na bicí nástroje. Jeho skladby a vizuální díla zkoumají hranice instrumentace, notace a prostoru. Vydal sólová alba na _ESP-disk_, _PAN_ a _REL Records_, _Editions Mego_. Získal stipendium z islandského symfonického orchestru. Keszler je absolventem New England Conservatory of Music v Bostonu.

Eli Keszler Eli Keszler Eli Keszler Eli Keszler

Aïsha Devi

Aïsha Devi Aïsha Devi Aïsha Devi

Rrose
Rrose oživil alter ego slavného Marcela Duchampa a přenesl jej do kontextu 21. století. Jazyk Rrose se promítá v temném, intenzivním a monolitickém technu. Jeho zvuk mísí temnou a syrovou atmosféru s tvrdými a hypnotickými rytmickými vzorci. Pozornosti se mu na techno scéně dostalo v roce 2011 po vydání 3 EPs a alba na labelu Sandwell District.

Rrose Rrose Rrose Rrose Rrose

Powell

Powell Powell Powell Powell

Lumisokea
Belgicko-italské duo, které založili Koenraad Ecker a Andrea Taeggi.

Lumisokea Lumisokea Lumisokea

DJ Lag

DJ Lag DJ Lag DJ Lag

Visionist

Visionist Visionist Visionist

Jlin

Jlin Jlin Jlin Jlin

Stargate / Lorenzo Senni

Stargate / Lorenzo Senni

dné
Ondřej Holý aka Dné vytvořil svou první skladbu v únoru 2008. Nahrál ji na mikrofonu svého laptopu. Rok na to vydává své první EP _Talking With Crayons_, vydané veřejně a zdarma. Od té doby hraje Dné často s kolegou Kryštofem Hanzlíkem a jinými kapelami jako jsou například Handsome Furs, The Album Leaf, či Icy Demons. Debutové album _These Semi Feelings, They Are Everywherepak_ vyšlo v roce 2016.

dné dné dné dné dné dné

Nan Kolè

Nan Kolè

Scratcha DVA

Scratcha DVA Scratcha DVA

Zora Jones

Zora Jones Zora Jones Zora Jones

Lucy

Lucy Lucy Lucy Lucy

Not Waving

Not Waving Not Waving Not Waving

Killa P

Killa P Killa P

Pact Internal

Roots In Heaven

Roots In Heaven

Second Woman
Kolaborativní projekt Joshe Eustise a Turka Dietricha.

Second Woman

Pfadfinderei

HRTL
Leoš Hortl se vymezuje proti hypertechnologické době, kdy producenti pracují prakticky jen s přehršlí samplů, nebo je naopak odmítají pomocí syrového tribálního techna. HRTL sám sebe omezuje používáním pouze jednoho nástroje - modulárního syntezátoru. Práce s osekanými zvukovými možnostmi a minimálními prostředky mu však umožňují nebývalý žánrový rozlet. Můžeme ho slyšet organicky přecházet z atmosférického techna do roztančeného housu, ambientních meziher a lo-fi přístupem okořeněné taneční hudby. Klubovou hudbu začal skládat v roce 2013 a na vlastním labelu Bükko Tapes debutoval o rok později s EP Hydroxid. Minulý rok přišlo na řadu druhé s názvem Dataloss. Název odkazuje na ztrátu dat, kdy přišel o bezmála hotovou desku, a musel ji opětovně nahrát pouze po paměti.

HRTL HRTL HRTL HRTL HRTL HRTL

Oliver Torr
Pražský DJ neodmyslitelně spjatý s projekty XYZ, Polygon, Komiks, Mineral aj.

Oliver Torr Oliver Torr Oliver Torr


Lunchmeat festival 2017Lunchmeat festival 2017Lunchmeat festival 2017Lunchmeat festival 2017Lunchmeat festival 2017

Místo: Praha 7, Dukelských hrdinů 47
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: