Zpět

Majáles Vimperk 2017

Místo: Prachatice, Jihočeský kraj
Od: 20.05.2017
Do: 20.05.2017
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Vimperk, Hřbitovní
Vstupenky/informace: GoOut.cz

Už potřetí ožije bývalé letní kino ve Vimperku Majálesem! Páteří programu budou hudební vystoupení celorepublikově známých i lokálních interpretů, těšit ale ale můžete i na bohatý doprovodný program nebo divadlo pro nejmenší!


Učinkující
NázevPopis/foto
Aneta Langerová

Aneta Langerová je osobitá česká zpěvačka a hudebnice. Záhy po vítězství v soutěži Česko hledá SuperStar se stala jednou z nejpopulárnějších českých zpěvaček. Být interpretkou jí ale nestačilo, ve snaze o ryzí autenticitu se vydala na cestu k psaní vlastních písní. Dosud vydala čtyři řadová alba: Spousta Andělů, Dotyk, Jsem a Na Radosti.

Aneta Langerová Aneta Langerová Aneta Langerová Aneta Langerová Aneta Langerová Aneta Langerová

Vladimir 518

Vladimir 518 je jeden z nejdéle působících rapperů české hip hop scény, člen skupiny PSH a zakladatel labelu Bigg Boss. Spolu s PSH vydal dvě dlouhohrající desky, split singl s Indy & Wich a EP Praha. Hostoval na deskách interpretů jako jsou LA4, Indy & Wich, Orikoule, Neruda, Marko, Dj Wich, Hugo Toxxx a mnoho dalších. Je autorem knihy 2666/Praha Odyssey. V roce 2008 všechny tyto zkušenosti propojil při přípravě sólo CD Gorila vs Architekt a jeho koncertního provedení v podobě speciálního multimediálního vystoupení. V lednu 2009 získal několik cen časopisu Filter a to Nejlepší interpret, album a cover roku 2008. Na webu musicserver.cz bylo jeho album vyhlášeno albem roku. V obou případech se utkal s interprety všech žánrů a tyto ocenění jsou signálem o dospívání českého hip hopu směrem k širšímu publiku. Jeho tažení hudebními cenami za rok 2008 bylo dovršeno získáním žánrového Anděla v kategorii Hip Hop and R’N’B. V současné době koncertuje při příležitosti vydání třetí dlouhohrající desky své domovské skupiny PSH.

518 je znám i jako výrazná osobnost graffiti scény, ilustrátor, comicsový výtvarník a autor scénografií pro představení experimentální skupiny TOW (Noční můra, Turing Machine a Teorie). Jako vedlejší projekt této divadelní aktivity spolu s Davidem Vrbíkem založil projekt SPAM, který se specializuje na audiovizuální synchronizaci zvuku a světla. Velký úspěch sklidil tématický projekt Karel Gott Prager v budově bývalého Národního shromáždění i venkovní projekce na Novou scénu ND k příležitosti zahájení podzimní divadelní sezony 2010.

Vladimir 518 Vladimir 518 Vladimir 518 Vladimir 518 Vladimir 518

Fast Food Orchestra

Kapela Fast Food orchestra se zformovala v letech 1994-96 a od roku 1998 začala aktivně vystupovat po klubech. Pro hudbu kapely je typická stylová rozmanitost. Hudba Fast Food orchestry mísí prvky reggae, dancehallu, ragga, rocksteady, punku, hip-hopu, popu nebo breakbeatu.

Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra

Smack

Smack, vlastním jménem Jakub Janeček, je “music lover” od dětství. Hudbě se věnuje od roku 2005. Od té doby se snaží přinášet nové postupy na zatuchlou českou rapovou scénu.

Jeho zřejmě největším hudebním počinem byl mixtape Bullet Time, na kterém spolupracoval s Hugo Toxxem. Ze spolupráce vzešly hitovky jako například Volte mě 2 a V hajzlu. V roce 2009 se stává DJem, v dnešní době je jedním z předních grime, dubstep DJs v Čechách.

Smack Smack Smack Smack Smack

The Fialky

Kapela The Fialky na české hudební scéně působí od roku 2000. Hrají punk rock ve střihu 77, který doplňují o prvky ska.

The Fialky

Marimba Live Drums

Marimba Live Drums je drum-corová kapela z Prahy. Po více jak 12 letech různých experimentů se uchýlila k pravému jádru a našla svůj směr ve spojení post hardcoru, electro a nejrůznějších bicích.

Netají se však ani svojí vášní pro hip hop. Hrají muziku založenou na groovu a melodiích. Rozdíl je jediný. Hrají jenom na bicí nástroje.

Marimba Live Drums

Just For Being

Just for Being, čtyřčlenná parta z matičky Prahy se definuje jako cruelty-free punkrock. V jejich tvorbě najdete určitě vlivy zásadních kapel, které snad zná každý… Ataris, NOFX, Bad Relligion a dalších skvělých kapel. V roce 2010 vydali dvouskladbové promo CD s eponymním názvem a o dva roky později épéčko Mistake In The Rules.

Just For Being Just For Being Just For Being

Narttu

Narttu Narttu

Ivana Harazimová

Ivana Harazimová Ivana Harazimová Ivana Harazimová


Majáles Vimperk 2017Majáles Vimperk 2017Majáles Vimperk 2017Majáles Vimperk 2017Majáles Vimperk 2017

Místo: Vimperk, Hřbitovní
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: