Zpět

Masters of Rock 2020

Místo: Zlín, Zlínský kraj
Od: 09.07.2020
Do: 12.07.2020
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Vizovice
Vstupenky/informace: GoOut.cz

18. ročník mezinárodního open-air festivalu Masters of Rock proběhne od čtvrtka 9. do neděle 12. července 2020 v prostředí likérky R. Jelínek ve Vizovicích.

Učinkující
NázevPopis/foto
Judas Priest
Judas Priest je anglická heavy metalová skupina zformovaná v roce 1969 v anglickém Birminghamu. První album Judas Priest s názvem _Rocka Rolla_ vyšlo v roce 1974 a od doby vydání alba _Stained Class_ se skupina Judas Priest stále drží na metalové špičce. V následujících letech Judas Priest nahráli mnoho dalších alb jako _British Steel, Screaming for Vengeance_ či _Turbo_. Z několika desítek singlů vyniká například _Breaking the Law_. Skupina sehrála významnou úlohu také v tom, že vytvořila typickou metalovou módu, Rob Halford poprvé předvedl kožené oblečení, cvočky, pyramidy atd. Inspiraci hledal v gay klubech, což byla reakce na zvýšení popularity punkové módy a vzhled glam rockových hudebníků jako je například skupina Kiss nebo Alice Cooper.

Judas Priest Judas Priest Judas Priest Judas Priest Judas Priest Judas Priest

Nightwish
Nightwish je finská metalová kapela. Skupina vznikla v roce 1996. Tuomas Holopainen, operní zpěvačka Tarja Turunen a kytarista Emppu Vuorinen společně nahráli demo, které pojmenovali „Nightwish“, po kterém i pojmenovali kapelu. Poté se sestava rozšířila o bubeníka Juliuse "Jukku" Nevalainena a baskytaristu Samiho Vänsku. Samiho po pár letech nahradil Marco Hietala. Namísto Tarji, která byla nakonec (r. 2005) z kapely vyhozena, byla v květnu 2007 oznámena nová zpěvačka, Švédka Anette Olzon, která opustila skupinu v roce 2012. Nahradila ji zpěvačka Floor Jansen. Dne 6.srpna 2014 oznámil na oficiálním facebooku skupiny bubeník Jukka Nevalainen dočasnou pauzu v jeho učinkování v kapele na dobu neurčitou ze zdravotních důvodů. Na připravovaném albu jej zastoupí jeho blízký přítel, bubeník Kai Hahto.

Nightwish Nightwish Nightwish Nightwish

Amon Amarath
Amon Amarth je švédská kapela hrající melodický death metal, která vznikla v roce 1992 v Tumbě. Texty písní se zabýváji téměř výlučně vikingskou mytologií. Kapela nese jméno Hory osudu z knihy Pán prstenů od J. R. R. Tolkiena.

Amon Amarath Amon Amarath Amon Amarath

Anthrax
Anthrax je jedna z nejpopulárnějších amerických heavy metalových skupin. Největší slávu si vydobila v osmdesátých letech minulého století. Tato skupina je známá kombinováním metalové muziky s rapem, hardcorem a alternativním rockem a je označována za jednoho z velké čtyřky thrash metalu spolu se skupinami Metallica, Slayer a Megadeth.

Anthrax Anthrax Anthrax Anthrax Anthrax

Sepultura

Sepultura Sepultura Sepultura

Heaven Shall Burn
Heaven Shall Burn je německá hudební skupina založení v roce 1996, která je považovaná za jednu z prvních kapel, která prorážela cestu metalcoreu. Kromě něj se však v jejich hudbě můžete setkat i s prvky deathcore. Jejich anglické texty se vymezují např. proti rasismu a sociální nerovnosti, všichni členové jsou navíc vegani.

Heaven Shall Burn Heaven Shall Burn Heaven Shall Burn Heaven Shall Burn Heaven Shall Burn

Testament
Testament je americká thrash metalová skupina založená v roce 1983 pod názvem Legacy. Tento název skupina používala až do roku 1986. Následně se přejmenovala na Testament a pod tímto názvem hraje dodnes. Jediným členem, který ve skupině hraje od jejího založení až dodnes je kytarista Eric Peterson. Dále v současnosti skupinu tvoří zpěvák Chuck Billy, kytarista Alex Skolnick, baskytarista Greg Christian a bubeník Gene Hoglan.

Testament

Ace fFehley
Paul Daniel Frehley také Ace Frehley je americký rockový kytarista a bývalý člen americké skupiny Kiss, která byla založena v New Yorku v roce 1973. Spolu s ním ji založili Paul Stanley, Gene Simmons a Peter Criss. Hrál v ní mezi lety 1973 až 1982 a poté mezi lety 1996 až 2002.

Ace fFehley Ace fFehley

Lordi
Lordi je hard rocková a heavy metalová skupina z finského Rovaniemi. Skupina vznikla roku 1992, od roku 2000 čítá pět členů, kteří se ale už pětkrát změnili. Jsou vítězové Eurovision Song Contest v roce 2006. Jsou známi zejména svými kostýmy inspirované hororovými postavami a lyrickými motivy. Dále vynikají hororovými videoklipy a promyšlenými pyrotechnickými prvky při koncertech. Jejich největším vzorem je kapela Kiss, díky které vznikl nápad na kostýmy, dále pak Accept, Alice Cooper a Twisted Sister. Z těchto všech kapel plyne jejich styl, a to hard rock a heavy metal 80. a 90. let minulého století.

Lordi Lordi Lordi Lordi Lordi Lordi

Lacuna Coil
Lacuna Coil je italská gothic metalová hudební skupina pocházející z Milána. Kapela byla dříve známá též pod jmény Sleep of Right a Ethereal. Její hudba používá melodické kytarové linie střídané těžkými a snadnými hlasovými doprovody. Podle sebe sama je skupina podobná stylu Paradise Lost, Tiamat, Septic Flesh, Type O Negative, a dalším.

Lacuna Coil Lacuna Coil Lacuna Coil

Beast in Black

Beast in Black Beast in Black Beast in Black Beast in Black Beast in Black

Alestorm

Alestorm Alestorm Alestorm

Oomph!

Oomph! Oomph! Oomph! Oomph!

Amorphis
Amorphis je finská metalová skupina založená v roce 1990 Janem Rechbergerem (bicí), Tomim Koivusaarim (kytara a zpěv) a Esou Holopainem (kytara) v roce 1990. Kapela hraje především death metal, v pozdějších albech se ale přiklání i k jiným žánrům, především k folk metalu. Zdrojem jejich textů je často finský národní epos Kalevala, zpívají ovšem výhradně anglicky.

Amorphis Amorphis Amorphis

Gotthard
Švýcarská hard rocková skupina Gotthard vydala své první album již v roce 1992 a od té doby prodala více než dva miliony alb. Z toho jeden milion ve Švýcarsku, které má pouhých sedm a půl milionu obyvatel. Toto astronomické číslo ji řadí k těm nejúspěšnějším kapelám švýcarské historie.

Gotthard Gotthard Gotthard

Orden Ogan
Německá power metalová kapela s prvky progressive a folk metalu. Založili ji v roce 1996 Sebastian Grütling a Sebastian Levermann.

Orden Ogan Orden Ogan Orden Ogan Orden Ogan

Kataklysm
Kataklysm je kanadská hudební skupina, která byla založena v roce 1991 v Montrealu. Ačkoliv její první dvě alba spadají spíše do grindcore nyní hraje spíše death metal. V roce 2000 kapela přišla se smrtící zbraní v podobě čtvrtého alba "The Prophercy (Stigmata Of The Immaculate)" které kritika označila za nejvíce ničivé metalové album za posledních několik let.

Kataklysm Kataklysm Kataklysm Kataklysm

Septicflesh
Septicflesh je řecká symfonická deathmetalová hudební skupina, která funguje, až na čtyřletou pauzu, která nastala v období od roku 2003 do roku 2007, v nezměněné sestavě již déle než dvacet let. Kapelu tvoří čtveřice muzikantů ve složení Seth Siro Anton (baskytara, zpěv), Christos Antoniou (kytara), Sotiris Anunnaki (kytara) a Fotis Benardo (bicí).

Septicflesh Septicflesh Septicflesh

Death Angel
Death Angel je kalifornská thrash metalová skupina založena v roce 1982. Kapela, která startovala svou kariéru společně s velikány žánru jako je Metallica, Megadeth nebo Slayer, se po svém rozpadu v devadesátých letech dala na počátku tisíciletí opět dohromady a od této doby opět plnými doušky rozdává radost z poctivého thrashe.

Death Angel Death Angel

Pink Cream 69
Pink Cream 69 je německá heavy metalová hudební skupina, která byla založena v roce 1987 čtveřicí ve složení Alfred Koffler, Dennis Ward, Kosta Zafiriou a Andi Deris.

Pink Cream 69 Pink Cream 69 Pink Cream 69

High on Fire

High on Fire High on Fire High on Fire High on Fire

Visions of Atlantis

Visions of Atlantis Visions of Atlantis Visions of Atlantis

Civil War
V roce 2011 se kytaristi Oskar Montelius a Rikard Sundén, klávesák Daniel Mÿhr a bubeník Daniel Mulback oddělili od Joakima s Pärem z kapely Sabatoni. Zanedlouho nato do svých řad přizvali basistu Stefana Erikssona a zpěváka Patrika Johanssona a Civil War byli na světě. Tento sextet podle svých slov hraje mix tradičního heavy power metalu a old-school hard rocku. Se svou někdejší skupinou mají Civil War společná témata svých skladeb, mj. historii, války, bitvy, hrdiny, zrádce, ale nebrání se ani jiným motivům. A jak sami říkají - od zvuku své bývalé kapely se vzdálili více, než hodně. Hlavně zmenšením prostoru pro klávesy.

Civil War Civil War Civil War Civil War

Beyond The Black

Beyond The Black Beyond The Black Beyond The Black Beyond The Black

Blues Pills

Blues Pills Blues Pills Blues Pills Blues Pills

Shakra
Švýcarská hard rocková kapela založená v 90. letech.

Shakra Shakra Shakra

Nervosa

Nervosa Nervosa Nervosa

Nothgard

Nothgard Nothgard Nothgard

Trollfest
Trollfest je norská trollí folk metalová kapela, s velmi originálním zpracováním. Vliv kapel jako Finntroll nebo Korpiklaani jsou zřejmé, ale i přesto je jejich styl hraní o něco odlišnější. Převážná většina jejich textů jsou psány ve fiktivním jazyce nazvaném Trollspråk, kterýž je spojením norštiny a němčiny.

Trollfest

Long Distance Calling
Long Distance Calling je německá prog rocková kapela, která od svého debutu z roku 2007 vydala několik alb ve spolupráci s umělci jako Peter Dolving (The Haunted) nebo Jonas Renkse (Katatonia).

Long Distance Calling Long Distance Calling Long Distance Calling Long Distance Calling

Neonfly

Neonfly

Mister Misery
Mister Misery je čtyřčlenná metalová kapela z ulic Stockholmu, kterou v únoru 2018 založil zpěvák Harley Vendetta a kytarista Alex Nine. Smícháním energetických riffů s výraznými sbory a rvoucích kytarových sól se kapele podařilo ukotvit své jméno undergroundové metal komunitě.

Mister Misery Mister Misery Mister Misery Mister Misery Mister Misery Mister Misery

Spoil Engine

Spoil Engine Spoil Engine

Shiraz Lane

Shiraz Lane Shiraz Lane Shiraz Lane Shiraz Lane Shiraz Lane Shiraz Lane

Blackdraft

Blackdraft

Extrovert

Extrovert

Arakain
Arakain je česká metalová kapela, která byla založena v roce 1982 z původní kapely Apad, jejímž zpěvákem byl Aleš Brichta. Ten se stal frontmanem kapely Arakain a byl jím až do roku 2002. Po jeho odchodu z kapely jej nahradil Petr Kolář a nakonec od roku 2005 pak Jan Toužimský. Složení ostatních členů kapely se měnilo tak, že od roku 1982 zůstal jen kytarista Jiří Urban. Zakládajícími členy souboru byli zpěvák Aleš Brichta, kytarista Jiří Urban a bubeník Miroslav Nedvěd.

Arakain

Fleret
Fleret je česká folk-rocková hudební skupina, která byla založena v roce 1983 ve Vizovicích. Zpočátku kapela hrála akustický folk, posléze se však změnou nástrojového obsazení přiblížila spíše rockovému projevu, který je často okořeněn vlivy world music.

Fleret Fleret Fleret Fleret

Sebastien
Sebastien je česká melody metalová kapela, jejíž základy sahají až do roku 1999. V roce 2010 skupina natočila album "Tears Of White Roses". Na albu se podílela celá řada hostů zvučných jmen, jako např. Amanda Somerville, Fabio Lione, Mike DiMeo a další.

Sebastien

Gate Crasher
Kapela Gate Crasher si za dobu svého působení vybudovala silnou pozici na české hudební scéně. Pravidelně vystupuje na největších letních festivalech, vystupuje s předními českými interprety a zahraničními hvězdami (Aerosmith, Ozzy Osbourne, Korn, Iron Maiden,..). Má za sebou tři vydaná studiová alba : Chocolate Rabbit (2006), Recycled (2010) a nejaktuálnější Bitterfly (2012).

Gate Crasher Gate Crasher Gate Crasher Gate Crasher

Forrest Jump

Forrest Jump Forrest Jump


Masters of Rock 2020Masters of Rock 2020Masters of Rock 2020Masters of Rock 2020Masters of Rock 2020

Místo: Vizovice
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: