Zpět

NEXT Festival 2020

Od: 03.12.2020
Do: 05.12.2020
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Bratislava – Staré Mesto, Karpatská 2
Vstupenky/informace: GoOut.cz

21. ročník festivalu přinese do bratislavské A4 a dalších míst v termínu 3.–5. 11. 2020 aktuální tvorbu umělců z celého světa, hrajících současnou hudbu bez žánrových omezení. Festival NEXT i v roce 2020 nabídne přehlídku současné elektronické a inovatnivní vážné hudby, improvizace, avantgardního jazzu, noiseu, ambientu, experimentálního rocku, ale i konceptuálních projektů, multimediálních či interaktivních performancí, přednášek a diskuzí.

Učinkující
NázevPopis/foto
NEXT: Festival of advanced music

NEXT: Festival of advanced music

Beatrice Dillon
Bývalá rezidentka rádia NTS dala světu dva roztančené tracky vzešlé ze spolupráce s producentem Call Super, na experimentálních deskách zase s bubeníkem Rupertem Clervauxem zkoumá rozmanité beatové motivy a rafinované struktury – tedy to, co provází její produkci především. Krom toho je vyhlášená jako neortodoxní DJka a hledačka zapadlých klenotů napříč žánry.

Beatrice Dillon

biøs

biøs biøs biøs biøs

Daniel Blumberg

Daniel Blumberg Daniel Blumberg Daniel Blumberg Daniel Blumberg

Dead Janitor

Dead Janitor Dead Janitor Dead Janitor Dead Janitor Dead Janitor

Dorian Concept
Dorian Concept je rakouský producent a muzikant (keyboard). V jeho hudební tvorbě můžeme slyšet elektro, hip hop, funk a jazz. Je členem rakouské funkové kapely Jacob's Salty a Bamboozling Ladder. Má za sebou spolupráci s kalifornským hudebním producentem Flying Lotus a britskou kapelou The Cinematic Orchestra.

Dorian Concept Dorian Concept Dorian Concept Dorian Concept

Fero Király

Fero Király Fero Király Fero Király Fero Király

Kin

Kin Kin Kin

MA'IWA

MA'IWA

Rian Treanor

Rian Treanor Rian Treanor Rian Treanor

Mark Fell

Mark Fell

Mats Gustafsson

Mats Gustafsson Mats Gustafsson Mats Gustafsson Mats Gustafsson

Christof Kurzmann
Christoph Kurzmann pochází z rakouska a řadí se mezi hudebníky působící na poli elektronické a experimentální hudby a volného jazzu. Hraje na saxofon a klarinet a za svou kariéru spolupracoval s hudebníky jako John Buther, Ken Vandermark či Clayton Thomas. Několik let žil v Berlíně a Buenos Aires, ale vrátil se zpět do svého rodného města, do Vídně. Kurzmann doposud vystupoval na každém kontinentě kromě Austrálie. Vlastní a vede label Charhizma, který současné funguje jako platforma k představení muzikantů z celého světa formou živých setů.

Christof Kurzmann

Matthew Biederman

Matthew Biederman

Pierce Warnecke

Pierce Warnecke

Monika Šubrtová

Monika Šubrtová

An Trinse

An Trinse

Palmovka
Palmovka (Lucia Udvardyová) v roce 2010 stála u založení projektu _Easterndaze_, jehož cílem je dokumentovat a propojovat vznikající undergroundové scény ve střední a východní Evropě. Kromě toho též spoluzaložila label _Baba Vanga_. Za svou kariéru stihla spolupracovat s platformami a institucemi jako _Český rozhlas_, _Resonance 104.4fm_, _The Quietus_, _Telekom Electronic Beats_, _Tiny Mix Tapes_, _Norient Sounds_, _DigiCult_, _POSTmatter_, _Flash Art International_, _Next Advanced Music Festival_, _Creamcake_, _UH Fest_ a _AdHoc_. V období od dubna do června 2015 byla kurátorkou výstavní série přibližující vizuální a zvukovou estetiku labelů a hudebních kolektivů ze střední a východní Evropy během _OFF Bienále_ v Budapešti. V roce 2016 spoluzaložila desetidenní hudební a filmovou akci v Berlíně, jejímž cílem je propojovat kolektivy a labely ze všech koutů střední a východní Evropy. Absolvovala semináře a workshopy, účastnila se diskusních panelů, například na Sorboně, University of the Arts Berlin, Central European University Budapest, Haus der Kulturen der Welt Berlin, Norient Film Festival Bern. Taktéž pracovala pro _SHAPE platform_ (Sound, Heterogeneous Art and Performance in Europe), celoevropskou festivalovou iniciativu, která propaguje inovativní hudební a audiovizuální umění. Byla součástí výzkumného projektu _Unearthing The Music_, zabývajícího se experimentální hudbou východní Evropy.

Palmovka Palmovka Palmovka Palmovka Palmovka Palmovka

Penumbra Vortex

Penumbra Vortex

Renick Bell
V Tokiu usazený hudebník, programátor a učitel Renick Bell je jednou z nejvýraznějších jmen současné live coding/algorave scény. Bellovy algoritmické generativní kompozice vznikají živě během unikátních live improvizací. Jeho přístup je nikdy nekončícím dialogem mezi Bellem a softwarem vlastní výroby Conductive, kterému nechává svobodu ve vytváření hudebních vzorců z obsáhlé knihovny audio samplů, aby je pomocí precizních modulací na místě přetvářel ve futuristické klubové bangery. Bellova studiová produkce vyšla mimo jiné na labelu Lee Gamblea UIQ či na Rabitově vizionářské značce Halcyon Veil.

Renick Bell

Rozi Mákó

Rozi Mákó

Új Bála

Új Bála Új Bála Új Bála Új Bála Új Bála


NEXT Festival 2020NEXT Festival 2020NEXT Festival 2020NEXT Festival 2020NEXT Festival 2020

Místo: Bratislava – Staré Mesto, Karpatská 2
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: