Zpět

ObrFest 2018

Od: 15.06.2018
Do: 16.06.2018
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Brno-Maloměřice, TJ Maloměřická cementárna a vápenice Brno
Vstupenky/informace: GoOut.cz

Letošní, již 6. ročník festivalu ObrFest se uskuteční 15. a 16. června na novém místě, fotbalovém hřišti Borky v Brně Maloměřicích. Čekají vás dva dny plné muziky a doprovodného programu.

Učinkující
NázevPopis/foto
Květy
Květy je nejtvrdší čajová kapela, nejhlučnější z tichých a nejostřejší z jemných. V listopadu 2012 vydali v pořadí již své deváté album pod názvem _Bílé včely_, za které obdrželi cenu Vinyla za nejlepší album roku 2012. V minulosti byli Květy mimo jiné dvakrát oceněni žánrovou cenou _Anděl_ od České hudební akademie. V současnosti Květy hojně koncertují po klubech u nás i v zahraničí. V červnu 2015 vydáli desku _Miláček slunce_. Od začátku listopadu 2016 hraje kapela v nové a pouze trojčlenné sestavě s frontmanem Martinem Kyšperským v čele.

Květy Květy Květy Květy Květy Květy

Fast Food Orchestra
Kapela Fast Food orchestra se zformovala v letech 1994-96 a od roku 1998 začala aktivně vystupovat po klubech. Pro hudbu kapely je typická stylová rozmanitost. Hudba Fast Food orchestry mísí prvky reggae, dancehallu, ragga, rocksteady, punku, hip-hopu, popu nebo breakbeatu.

Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra

Vltava
Vltava je považována za jednu z nejoriginálnějších kapel na české hudební scéně. Tohle přízvisko si vysloužila nejen neobvyklou poetikou mnohoznačných textů, ale také původním hudebním stylem, který dokonale souzní s charismatickým hlasem Roberta Nebřenského.

Vltava Vltava Vltava

Circus Brothers
Circus Brothers vznikli z kapely Circus Problem, kdy po rozchodu členů se zpěvákem kapely Jiřím Čevelou vznikla oddělením většiny členů Circus Problem kapela nová: Circus Brothers. Disco-balkan, který kombinuje balkánskou dechovku, diskotékový beat, laciný pop a špinavý house.

Circus Brothers Circus Brothers Circus Brothers

Ty Syčáci
Kapela Ty Syčáci vznikla v roce 2000 z iniciativy Petra Váši, jedné z nejpozoruhodnějších postav české alternativní scény. Váša je výjimečný zpěvák, textař, performer a experimentátor, jediný český muzikant schopný hrát doslova celým tělem (on sám tento styl, který jej proslavil už při sólovém vystupování, nazývá „fyzické básnictví“). Jeho spoluhráči v kapele Ty Syčáci jsou kytarista Petr Zavadil a baskytarista Tomáš Fröhlich (ex Pluto). Kapela plní české kluby už osmým rokem. Nad hudebním zařazením Těch Syčáků si lámala hlavu řada kritiků: jejich styl se jakémukoli škatulkování vzpírá. Rámcově se dá říci, že zahrnuje prvky rocku, jazzu, moravského folklóru a world music. Možná právě díky této nezařaditelnosti představuje publikum Syčáků doslova průřez mezi generacemi – od středoškoláků po zasloužilé milovníky klasického kytarového rocku.

Ty Syčáci Ty Syčáci Ty Syčáci

BomBarďák
Kapela BomBarďák stojí za dětským hudebně divadelním představením, které se představilo třeba na prestižním festivalu _Colours of Ostrava_. Písničky Jiřího Jelínka, Michala Daleckého a Filipa Nebřenského už vyšli i u předního domácího vydavatelství Indies Scope a trojice s nimi objela celou Českou republiku.

BomBarďák BomBarďák

Broug
Broug jest brněnským hudebním tělesem performujícím vlastní skladby náležející vesměs do žánru (snad) beatu, který někteří nazývají punk-folkem.

Broug

Fancy Foxx

Fancy Foxx

Helemese
Helemese je kapela z jihomoravského Kyjova. Od svého vzniku v roce 2007, skupina pumpuje do lidí svůj šraml-šanson-bigbít, tedy energetickou a pestrou hudbu založenou na bílých a černých klávesách akordeonu. Mimo hudební škatulky, Helemese provozují hudbu srdce aj kule mající a nezřídka k tanci provokující.

Helemese Helemese

Jay Delver

Jay Delver Jay Delver Jay Delver

Radimec & Old Horses

Radimec & Old Horses Radimec & Old Horses Radimec & Old Horses

Betonovej Bez

Betonovej Bez


ObrFest 2018ObrFest 2018ObrFest 2018ObrFest 2018ObrFest 2018

Místo: Brno-Maloměřice, TJ Maloměřická cementárna a vápenice Brno
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: