Zpět

Pekelný ostrov 2020

Místo: Domažlice, Plzeňský kraj
Od: 02.07.2020
Do: 04.07.2020
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Holýšov
Vstupenky/informace: GoOut.cz

Údajně největší open-air festival na západě Čech opět otevírá pekelné brány první červencový víkend v Holýšově. Osm let si festival budoval tradici a dostával se do povědomí příznivcům rockové muziky a letos se chystá ročník devátý. *Více informací "zde.":https://pekelnyostrov.cz/*

Učinkující
NázevPopis/foto
U.D.O.
U.D.O. je německá heavy metalová skupina, kterou založil Udo Dirkschneider v roce 1987 po odchodu ze skupiny Accept. Původní členové skupiny byli zpěvák Udo Dirkschneider, kytarista Peter Szigeti, kytarista Mathias „Don“ Dieth, baskytarista Frank Rittel a bubeník Thomas Franke.

U.D.O. U.D.O. U.D.O. U.D.O.

Chinaski
Chinaski je česká pop rocková skupina, která v letech 2005 a 2007 vyhrála cenu Anděl, udělovanou Akademií populární hudby. Skupina vznikla v roce 1987 jako Starý hadry, dali ji dohromady Pavel Grohman a Michal Novotný (později Malátný).

Chinaski Chinaski Chinaski Chinaski Chinaski Chinaski

Olympic
Olympic je česká rocková skupina. Skupinu založil v roce 1963 s původním názvem Karkulka (KARlínský KULturní KAbaret) Miloslav Růžek. Původní členové patří mezi zakladatele české rockové hudby, debutové album Želva je považováno za jedno z přelomových alb českého bigbítu. Po slabším období, kterým si skupina prošla v první polovině 70. let minulého století, pak nastává další z vrcholů tvorby v podobě konceptuální albové trilogie Prázdniny na Zemi, Ulice a Laboratoř. Tu už nahrává baskytarista Milan Broum, který do skupiny vnesl nejen moderní vidění rockové hudby, ale hlavně skvělé instrumentální výkony, o kterých přesvědčil už na svém prvním albu v sestavě Olympiku, kterým byl Marathón (1978). Později skupina koketovala i s heavy metalem, ale její nejsilnější polohou jsou melodické rockové písně s kvalitními texty a nápaditými aranžemi.

Olympic Olympic Olympic Olympic

Škwor
Škwor je česká metalová a rocková hudební skupina, která vznikla v roce 1998. Zakládajícími členy byli Tomáš Kmec, František Vadlejch a Petr Hrdlička, ke kterým se později přidal Leo Holan. Zpočátku kapela zkoušela hrát thrash metal ale postupně se dostala spíše do rockovějších poloh.

Škwor Škwor Škwor Škwor Škwor Škwor

Harlej
Harlej je česká rocková skupina z Prahy a z Mostu fungující od roku 1995, kdy také vzniklo jejich první CD _Aj mena ou bejby hel_. Od té doby kapela vydala přes 12 alb, z toho zatím poslední _Hodný holky zlý kluky chtěj_ v roce 2017. V roce 2020 kapela oslaví své 25. výročí od založení koncertním turné po několika českých městech.

Harlej Harlej Harlej Harlej Harlej Harlej

Trautenberk

Trautenberk Trautenberk Trautenberk Trautenberk Trautenberk Trautenberk

Walda Gang

Walda Gang Walda Gang Walda Gang

Iné kafe
Iné Kafe respektive Inekafe (kapela změnila název v roce 2003) je slovenská pop-punková hudební kapela založená roku 1995. Kapela oznámila ukončení své existenci 17. února 2006. Dne 11. 1. 2010 však kapela Iné Kafe oznámila svůj návrat ke hraní a koncertování.

Iné kafe Iné kafe

Vypsaná fixa
Vypsaná fiXa je oblíbená česká hudební skupina hrající pop punk. Kapela vzešla v roce 1994 v Pardubicích z rozpadající se skupiny K.R.K. Její tvorba je proslulá zajímavými básnickými – často surrealistickými texty, jejichž autorem je frontman Michal Mareda známý jako Márdi. V jeho písních je patrná inspirace například Williamem Saroyanem nebo Gabrielem Garcíou Márquezem. Největším vzorem Vypsané fiXy byli a jsou Pixies. Pardubická parta je především koncertní kapelou, hraje po celé republice, je jedním z nejvytěžovanějších hostů letních festivalů a vyjíždí za hranice (Polsko, Německo, Holandsko, Itálie). Drží si stovku koncertů ročně. Osmým albovým počinem Vypsané fiXy je album _Tady to někde je_. Jejich deváté album vydala Vypsaná fixa o dva roky později a nese název _Kvalita_. Za toto album byla také nominovaná na ceny hudební kritiky Apollo 2019.

Vypsaná fixa Vypsaná fixa Vypsaná fixa Vypsaná fixa Vypsaná fixa Vypsaná fixa

Citron
Česká hudení skupina Citron je legendou československého hard rocku a heavy metalu. Její historie, která sahá až do roku 1976 by se dala rozdělit dvě období. První érou je období blues rockového Citrónu (s dlouhým „ó“) v letech 1976 – 1982, kdy kapelu vedl baskytarista Petr Michalík. Druhá éra je v podstatě dnešní hardrockový Citron, který vede Radim Pařízek od roku 1981 po současnost.

Citron Citron Citron Citron Citron

Alkehol
Alkehol je česká rocková hudební skupina. Vznikla v roce 1991, kdy se Ota Hereš a Petr Buneš, tehdy kytaristé trashmetalové skupiny Kryptor, rozhodli složit ne-trashmetalové písně s hospodskými texty. Ústředím místem, kde svou tvorbu konzultovali, byla pražská restaurace „Na Slamníku“. První album skupiny Alkehol bylo nahráno v dubnu 1992 v nahrávacím studiu a ke dvanácti skladbám uvedených již na demu přibyly další tři písně. Kromě dvou hudebníků Alkeholu se na nahrávání podílel Filip Robovski a Lou Fanánek Hagen.

Alkehol Alkehol

Poletíme?
Poletíme? kladou důraz na vtipné, poetické a současně přímočaré texty. Odlehčenou formou vypráví o složitých nebo smutných věcech, avšak vesele a ve svižném rytmu. Propojují rock, swing, punk, folk a country. Už jen díky netradičnímu nástrojovému obsazení, se kterým kapela dobře zvládá punk, stejně jako jazz. Kapelníkem, hráčem na banjo, zpěvákem, textařem a zásadní osobností kapely je výtvarník Rudolf Brančovský s výrazným hlasem „poškozeným“ kouřením a pitím. Rudolfa (banjo, kytara, zpěv) doprovází pětice muzikantů ve složení: Jáchym Hájek – trubka, Pavel Křižovenský – saxofon, příčná flétna, Vojta Konečný – housle, Ondřej Hájek – piano, Vít Kraváček – basová kytara, Michal Jež – bicí. Kapela pravidelně vystupuje na českých festivalech jako _United Islands_, _Colours of Ostrava_, _Jam Rock_, _Rock for People_, _Trutnov_ a dalších.

Poletíme? Poletíme?

Komunál
Komunál, dříve Komunální odpad, je česká rocková skupina z Chlumce nad Cidlinou, která byla založena v roce 1992.

Komunál Komunál

Václav Neckář
Václav Neckář je český popový zpěvák a filmový herec. K nejznámějším Neckářovým hitům patří např. píseň Má něco s jedním pánem. Jde původně o zahraniční píseň s názvem Cuando sali de Cuba, autorem hudby byl Luis Aguillé a český text vytvořil Zdeněk Borovec. Jedná se také o velmi úspěšného filmového herce, neboť film Ostře sledované vlaky získal ocenění Americké filmové akademie Oscar a snímek Skřivánci na niti byl oceněn Zlatým Medvědem na filmovém festivalu v Berlíně.

Václav Neckář Václav Neckář Václav Neckář Václav Neckář

Doga

Doga Doga

E!E
E!E je příbramská punková kapela hrající již od roku 1987. Kapela se zformovala koncem roku 1987 v Příbrami, kde většina jejích členů pracovala ve firmě Zetor. Původní sestava byla Kyseláč, Vilda, Bakča a Berger. Kapela poprvé koncertovala v létě roku 1988 v příbramské hospodě U Podařilů a tou dobou také vyšlo její první CD pojmenované se Obyčejní poserové jako parodie na album Obyčejní hrdinové kapely HNF. Ze zakládající sestavy zůstal v kapele dodnes pouze Bakča.

E!E

Totální nasazení
Totální nasazení je česká punk-rocková kapela, kterou v roce 1990 založil její baskytarista a zpěvák Sváťa Šváb se svými spolužáky na slánském gymnáziu. Postupně vznikají první demosnímky a když v roce 1995 vychází debutové CD _Stínohry_, přestává být Totální nasazení pouze regionální kapelou a začíná vystupovat po celé republice. Skupina natáčí další čtyři alba. Kapela je následně žádaná, koncertuje jako o život, natáčí několik klipů a po oslavách osmnáctin mění původního bubeníka, když do skupiny přichází Franky. Totální nasazení v následujících letech vydává své koncertní DVD, další řadová, výběrová i živá alba, točí klipy a absolvuje několik úspěšných turné a festivalových sezón. Koncem roku 2013 opouští rozjetý soubor z rodinných důvodů kytarista P. P. Cvok, který sice nebyl zakládajícím členem, ale v kapele působil víc jak dvacet let. Na jeho místo nastupuje nový člen Karloss, který má coby kytarista a zpěvák rovněž bohaté zkušenosti z působení v několika známých punk-rockových souborech. Na podzim roku 2020 slaví skupina výročí 30 let svojí existence, například také velkým koncertem v pražské Lucerně.

Totální nasazení

Debustrol
Kapela Debustrol patří mezi průkopníky tvrdé hudby u nás, jejich ultra mosh a první demo _Vyznání smrti_ je dodnes pojmem na české metalové scéně. Kapela vznikla v roce 1986 a založil ji zpěvák Kolins a bubeník Melmus. V kapele se vystřídalo několik členů, v současnosti hraje Debustrol v sestavě: Kolins (kytara, zpěv), Trifid (kytara), Skull II (bicí), Zed (baskytara).

Debustrol Debustrol

Septic People

Septic People

Interloud
Kapela z Holýšova valící se mezi metalem - rockem - hc - punkem - big beatem.

Interloud


Pekelný ostrov 2020Pekelný ostrov 2020Pekelný ostrov 2020Pekelný ostrov 2020Pekelný ostrov 2020

Místo: Holýšov
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: