Zpět

Pilsen Busking Fest 2017

Od: 20.09.2017
Do: 23.09.2017
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo:
Vstupenky/informace: GoOut.cz

V Plzni se v termínu 20. až 23. září již po čtvrté uskuteční mezinárodní festival pouličního umění nazvaný Pilsen Busking Fest 2017. Umělci z nejrůznějších koutů světa v historickém centru a jeho okolí návštěvníkům představí pestrou škálu uměleckých disciplín od muziky, přes tanec, sochařství až po kreativní dílny pro malé i velké.

„Náš každodenní život se zrychluje, mnoho z nás tráví svůj život více na internetu než ve skutečných vztazích, a mluví s jinými nejvíce jen ve své práci. Na ulici se s úsměvem moc nepotkáte, veřejný prostor sdílíte s lidmi, ale jednoduše řečeno jste v něm sami. Chceme pomocí kvalitní a různorodé kultury, která jako univerzální jazyk dokáže lidi propojovat, oživit město Plzeň a vrátit do ulic a parků aktivní život. Busking – tedy pouliční umění – roztančilo či rozezpívalo celé ulice už v minulých ročnících a my věříme, že se to povede i letos,“ láká na festival Jan Šinko, programový ředitel festivalu.

Prvním lákadlem, které organizátoři ze společnosti Conexis odhalili, je pouliční rapper a hip hoper Infidelix, který pochází z amerického Texasu a v současnosti žije v Berlíně. Nápad na jeho účinkování vzešel od fanoušků festivalu. Plzeňané se dále mohou těšit na skvělou multinárodnostní kapelu hrající chanson, swing, reggae, salsu a africké rytmy Maurizio Presidente, na ty nejohebnější tanečníky a akrobaty z Francie Surprise Effect, buskerské trio The Trouble Notes z Německa nebo na jednoho z nejlepších krotitelů ohně Blaze z Austrálie! Z domácí scény festival představí například pražskou folk-popovou kapelu Thom Artway, či uskupení hrající psychedelic tribal trance nazvané Yedhaki: Nautika. Další program slíbili organizátoři odhalovat postupně.

Letošní ročník Pilsen Busking Festu přináší řadu inovací nejen v oblasti technického vybavení, ale hlavně v programové nabídce. Navíc si pro letošek našel i podporovatele z řad významných osobností kulturního a společenského života. Svoji podporu mu vyjádřili např. držitelka ceny Anděl za objev roku Lenny nebo herec Pavel Liška, který – jak sám říká – pouličním uměním začínal a má na něj ty nejlepší vzpomínky.

„Pilsen Busking Fest je netradiční také v tom, že návštěvník nikdy neví, kdy a kde natrefí na kulturní produkci, kde ho překvapí a neplánovaně vtáhne do děje, což se prostě nikomu u televize nestane,“ dodává Šinko.


Učinkující
NázevPopis/foto
Thom Artway

Thom Artway (Tomáš Maček) je mladý český zpěvák, skladatel a kytarista z valašských Vlachovic. Zpívá anglicky a ve své tvorbě kloubí folk, pop a rock. V roce 2012 nahrál písničku Towards the Sun, která byla součástí soundtracku filmu Křídla Vánoc. V prosinci roku 2013 vydal EP s názvem Still Standing in the Unknown. O dva roky později vydal svůj první singl I Have no Inspiration, který patřil dlouho k nejhranějším písním v českém rádiovém éteru a který byl součástí reklamního spotu na nejmenovaný bankovní dům. V roce 2017 získal ocenění Zpěvák roku a Objev roku na hudebních Cenách Anděl.

Thoma můžete slyšet jak sólo, tak s doprovodem kapely ve složení: Ondřej Jurásek (baskytara), Martin Hrabal (bicí a perkuse), František Valena (klávesy).

Thom Artway Thom Artway Thom Artway Thom Artway Thom Artway Thom Artway

Infidelix

Infidelix

Maurizio Presidente

Maurizio Presidente

The Trouble Notes

The Trouble Notes je trio založené v Berlíně, procestovalo půlku Evropy a Ameriky. Kapela propaguje nový žánr Gypsy Fusion, hudba kořeněná ulicí, hudba, která nás zve na cestu, vypráví fantastický příběh o odhodlání, lásce, utrpení a vykoupení.

The Trouble Notes The Trouble Notes The Trouble Notes

Yedhaki:Nautika

Yedhaki:Nautika Yedhaki:Nautika Yedhaki:Nautika


Pilsen Busking Fest 2017Pilsen Busking Fest 2017Pilsen Busking Fest 2017Pilsen Busking Fest 2017Pilsen Busking Fest 2017


Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: