Zpět

Písně s příběhem 2017

Místo: Litoměřice, Ústecký kraj
Od: 26.05.2017
Do: 27.05.2017
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Roudnice Nad Labem, Roudnice nad Labem, 41301
Vstupenky/informace: GoOut.cz

26. 5. 2017 – 27. 5. 2017 se na zámku v Roudnici nad Labem uskuteční festival Michala Horáčka a jeho přátel. Vystoupí na něm například Hradišťan a Jiří Pavlica, Kittchen nebo Bratři Orffové.

Sleva na vstupenku: Lidé, kteří se zúčastnili hlasování v konkurzu festivalu, získávají unikátní slevový kód se slevou ve výši 50%.


Učinkující
NázevPopis/foto
Hradišťan & Jiří Pavlica

Hradišťan s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou je ojedinělým hudebním tělesem s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, který v počátcích vycházel zejména z folklóru. Vznikl společně s tanečním souborem v roce 1950 v Uherském Hradišti, kde pracovala řada generací hudebníků, zpěváků a tanečníků pod dlouholetým vedením Jaroslava Václava Staňka. Ten posunul tehdejší chápání prezentace folklóru od volného předvádění hudebních a tanečních čísel směrem k propracovanějším kompozicím, které již snesly měřítka umělecké práce.

Hradišťan & Jiří Pavlica Hradišťan & Jiří Pavlica

Martina Trchová & Trio

Osobité autorské písně, výrazný hlas, jazzová i klasická kytara, měkký tón kontrabasu a pestrá rytmika. Martina Trchová & Trio hraje vlastní tvorbu vycházející ze silné ženské písničkářské generace (Z. Navarová, Radúza,…), aranže písní se pohybují na hranicích jazzu, blues, folku, latiny a šansonu. Texty mapují pražskou periferii, ale i hloubku lidské duše, křehké výpovědi střídají texty chrlené s hiphopovou kadencí.

Martina Trchová & Trio Martina Trchová & Trio Martina Trchová & Trio

Kittchen

Kittchen původně vznikl jako jednočlenný laptop-folkový projekt maskovaného písničkáře z Doks. Během živých vystoupení se do koncertní sestavy přidal Tomáš Neuwerth (LU, Nierika, Umakart). Album Radio už vzniklo jako práce tvůrčího tandemu. Kittchen ale dodnes občas vystupuje sám, na větší koncerty se občas přidají dvojčata Jan a Martin Galiovi. Takže nikdy nevíte, co přesně na koncertě dostanete. I to je ale součást podivuhodného balíčku nazvaného Kittchen.

Kittchen Kittchen Kittchen

Petr Linhart & 29 Saiten

Petr Linhart & 29 Saiten Petr Linhart & 29 Saiten Petr Linhart & 29 Saiten

Michal Horáček a přátelé

Michal Horáček a přátelé

Květy

Květy je nejtvrdší čajová kapela, nejhlučnější z tichých a nejostřejší z jemných. V listopadu 2012 vydali v pořadí již své deváté album pod názvem Bílé včely, za které obdrželi cenu Vinyla za nejlepší album roku 2012. V minulosti byli Květy mimo jiné dvakrát oceněni žánrovou cenou Anděl od České hudební akademie. V současnosti Květy hojně koncertují po klubech u nás i v zahraničí. V červnu 2015 vydáli desku Miláček slunce. Od začátku listopadu 2016 hraje kapela v nové a pouze trojčlenné sestavě s frontmanem Martinem Kyšperským v čele.

Květy Květy Květy Květy Květy Květy


Písně s příběhem 2017Písně s příběhem 2017Písně s příběhem 2017Písně s příběhem 2017Písně s příběhem 2017

Místo: Roudnice Nad Labem, Roudnice nad Labem, 41301
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: