Zpět

Pohoda In the Air

Od: 09.07.2020
Do: 12.07.2020
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Slovenská republika
Vstupenky/informace: GoOut.cz


Učinkující
NázevPopis/foto
Liraz

Liraz Liraz Liraz Liraz Liraz Liraz

Donny Benét
Donny Benét je hudebník a zpěvák z australského Sydney známý především pro svůj anachronický styl, který čerpá zejména z osmdesátkového post-disca. Písně však produkuje v kontextu moderní doby.

Donny Benét Donny Benét Donny Benét Donny Benét Donny Benét

Marina Satti & Fonés

Marina Satti & Fonés Marina Satti & Fonés Marina Satti & Fonés

Pohoda Festival
Pohoda Festival je slovenská promotérská agentura, která pořáda největší open-air festival na Slovensku. Pohodu založili Michal Kaščák a Mário Michna v roce 1997, vznikla jako setkání přátel na fotbalovém hřišti v Trenčíně, až se vyvinula dnešní podoba festivalu. Postupně se měnilo místo konání akce a datum a rozšiřoval se také program. Festival s kapacitou 30 000 návštěvníků se koná již několik let vždy druhý víkend v červenci a v současné době nabízí nejen hudbu (včetně vážné hudby), ale také literaturu, slam poetry či debaty se zajímavými hosty. V roce 2018 získala _Pohoda_ prestižní ocenění „European Festival Awards 2018“, může se však pyšnit i dalšími cenami v kategoriích: The best major European festival (udělil festival _Taksirat_ v roce 2018, Skopje) aj. Kromě festivalu organizuje agentura během roku také koncerty lokálních i zahraničních umělců (Lola Marsch, Donny Benét, Anna Calvi ad.) v různých slovenských městech (Bratislava, Košice).

Pohoda Festival

Milan Lasica

Milan Lasica Milan Lasica

Dorota Nvotová
Dorota Nvotová je slovenská herečka a zpěvačka.

Dorota Nvotová Dorota Nvotová Dorota Nvotová Dorota Nvotová Dorota Nvotová

Bazzookas

Bazzookas Bazzookas Bazzookas

Tittingur

Tittingur Tittingur Tittingur Tittingur

Kronos Quartet
Kronos Quartet je smyčcové kvarteto založené roku 1973 americkým houslistou Davidem Harringtonem, které se více než třicet let systematicky věnuje především interpretaci nové hudby. V letech 1978 – 1999 měl soubor stálé obsazení: David Harrington a John Sherba - housle, Hank Dutt - viola a Joan Jeanrenaudová - violoncello. Od roku 1999 hrála na violoncello Jennifer Culpová, od roku 2005 pak Jeffrey Zeigler. Od roku 1978 sídlí Kronos Quartet v San Franciscu v Kalifornii. Základem práce Kronos Quartetu je dlouhodobá spolupráce s mnoha světoznámými skladateli. David Harrington k tomu poznamenal: „Hledám hudbu, která je určitým vyjádřením citu. Když mluvím se skladateli, mluvím s nimi na této úrovni. Nechci, aby napsali jenom nějakou další skladbu v řadě. Toužím po tom nejúžasnějším hudebním díle.“ Ke spolupracovníkům souboru patří mnoho skladatelů, věnujících se minimalismu. Jedním z nich je Terry Riley, jehož práce s Kronosem obsahuje kompozice „Cadenza on the Night Plain“, „Salome Dances for Peace“ a „Sun Rings“. Významná byla také spolupráce s Arvo Pärtem, Philipem Glassem, Kevinem Volansem a Stevem Reichem, jehož „Different Trains“, které Kronos Quartet nahráli, získaly cenu Grammy. Za dobu existence souboru pro něj bylo vytvořeno přes 600 skladeb. Kronos Quartet se kromě vážné hudby věnuje i hudbě, zasahující do jiných žánrů, mezi něž patří hudba lidová, stará, experimentální i současná world music. Na koncertech Kronos Quartetu se objevili např. Allen Ginsberg, Modern Jazz Quartet, David Bowie nebo Bjork. Kronos Quartet se podílel na nahrávkách hudebníků, mezi něž patří Dave Matthews, Nelly Furtadová, Rokia Traoreová, Joan Armatradingová a Don Walser. Soubor nahrál soundtracky pro filmy Rekviem za sen, 21 gramů nebo Fontána. Jejich hudbu také použili známí choreografové jako Merce Cunningham, Twyla Tharpová a duo Eiko & Koma.

Kronos Quartet Kronos Quartet Kronos Quartet Kronos Quartet

Crack Cloud

Crack Cloud Crack Cloud Crack Cloud Crack Cloud

Shht

Shht Shht Shht Shht Shht

The Space Lady

The Space Lady

Zohra

Zohra Zohra Zohra

Billy Barman

Billy Barman Billy Barman Billy Barman Billy Barman Billy Barman Billy Barman

Nina Pixel
V Berlíně usazená slovenská DJka a producentka Nina Pixel se mimo jiné věnuje abstraktnímu projektu Black Acid. Striktní rytmiku svých vyhlášených techno setů v něm nahrazuje nekompromisně rozostřenou masou hustě navrstvených ambientních ploch, intenzivní rituální vyznění ale zůstává. Sampling vlastních nahrávek okolí od přírody po lidské hlasy doplňuje také hrou na v reálném čase procesované cello.

Nina Pixel Nina Pixel Nina Pixel Nina Pixel Nina Pixel Nina Pixel

Gleb
Gleb Veselov, známý pod uměleckým jménem Gleb, je slovenský interpret původem z Ruska. Charakteristickými styly pro jeho tvorbu jsou grime, drum'n'bass anebo glitch hop.

Gleb Gleb Gleb Gleb Gleb

Čavalenky

Čavalenky Čavalenky Čavalenky Čavalenky Čavalenky

Neuropa

Neuropa

Stroon
Dalibor Kocián aka Stroon je mladý slovenský hudebník a producent, který pochází z Košic. Momentálně však působí ve slovenském hlavním městě Bratislavě. Produkuje muziku, která se vyznačuje rytmickými algorytmi, jednoduchými beaty a jeho momentální náladou. Kromě toho hraje na vibrafon, klavír, kytaru, rád improvizuje a spolupracuje s různými projekty jako Cluster Ensemble, Longital nebo PPE.

Stroon Stroon Stroon Stroon Stroon

Drť

Drť Drť Drť

Ventolin
Ventolin je elektronický projekt Davida Doubka, zakládajícího člena skupiny Kazety. Vznikl v roce 2007 jako boční odpočinkový projekt, velmi záhy se však dostal do povědomí na místní klubové scéně a během následujících let objel celé Čechy a Slovensko. Zahrál si na jednom podiu s hvězdami jako Modeselector, The Presets a na festivalech Sperm či Wilsonic. K živému hraní používá staré samplery Akai, analogové syntezátory a archaický drummachine Yamaha RX5. Nikoliv však počítač. Je milovníkem primitivního zvuku detroitského techna a italského a indického disca z 80. let. Přitahuje ho analogová rozladěnost, šum, rozkolísanost, a nedokonalost. V roce 2009 vydal EP _Mžitky_, o 3 roky později nastal čas na _Totem_. Rád tančí a těší ho, když publikum tančí s ním.

Ventolin Ventolin Ventolin Ventolin Ventolin Ventolin

Oliver Torr
Pražský DJ a hudební producent spjatý s "projektem XYZ":http://xyzproject.bandcamp.com/ a labelem Carelabel Records.

Oliver Torr Oliver Torr Oliver Torr Oliver Torr Oliver Torr

Midi Lidi
Domácí elektronický projekt Midi Lidi vznikl jako světlá odnož temnějšího hudebního tělesa Krásný Stěhovák Gerard & Sexuální Nábytek ve spojení s video-kamarády z Fiume. Hrají elektronickou hudbu se svébytnými českými texty, navíc jsou také autory soundtracků k filmům _Protektor_, _Polski film_ nebo _Prezident Blaník_, stejně jako k seriálu _Kancelář Blaník_.

Midi Lidi Midi Lidi Midi Lidi Midi Lidi Midi Lidi Midi Lidi

Slavo Solovic
Slavo Solovic je slovenský hudební skladatel, producent, režisér a aranžér. Působil ve skupině Michala Kaščáka Neuropa, pro kterou vytvořil elektroniku na plátně Neuropa, 2000. S Kaščákem později spolupracoval na hudbě k filmu Miro Šindelky _Zostane to medzi nami_ (2004). Je autorem hudby i k dalším filmům. Jako producent spolupracoval s mnohými slovenskými a českými hudebníky (Richard Müller, Kryštof, Zdenka Predná, Iva Frühlingová atd.). Pravidelně spolupracuje se slovenskými i českými divadelnímu scénami (např. Slovenské národné divadlo, Astorka, Hadivadlo Brno, Národní divadlo Brno, Divadlo A. Bagara v Nitře, divadlo Aréna, Štúdio L+S, Slovenské komorné divadlo atd).

Slavo Solovic

Velká Potreba

Velká Potreba Velká Potreba Velká Potreba

Raptor Koch

Raptor Koch Raptor Koch Raptor Koch

The Wilderness

The Wilderness The Wilderness

Blikajúci orchester

Blikajúci orchester

Fulu Miziki

Fulu Miziki Fulu Miziki

Besna

Besna Besna Besna

Vrbovskí víťazi
Vrbovskí víťazi, hudebně-pracovní skupina z Vrbového, vynalezla a hraje vlastní hudební styl - průmyslový foklór. Skupina se sestává z Branuška Jobuse, jeho Pána Brata Andreje Budislava Jobuse a předsedy Húpacého koňa. VV zpívají výlučně o práci a bezpečnosti při práci. Montérky jsou jejich kroje a každá píseň je odehrána na jiném hudebním nástroji zvláště pro ni Pánom Bratom vyrobeném. VV upřímně věří, že bezpečnost při práci je důležitější než práce sama.

Vrbovskí víťazi Vrbovskí víťazi Vrbovskí víťazi Vrbovskí víťazi

Džbán

The Tap Tap
The Tap Tap je hudebním souborem, který v roce 1998 založil a vede Šimon Ornest. V souboru hrají převážně studenti a absolventi Jedličkova ústavu a projektu STUDEO, ale také hostující profesionální hudebníci. Kapela hraje pravidelně na velkých českých festivalech, reprezentuje ČR v zahraničí a spolupracuje s řadou umělců, mezi nimiž jsou např. Dan Bárta, Xindl X, David Koller, Matěj Ruppert, Vojta Dyk či Tomáš Hanák.

The Tap Tap The Tap Tap The Tap Tap

Haďáci

OGJ

Sedem minút strachu


Pohoda In the AirPohoda In the AirPohoda In the AirPohoda In the AirPohoda In the Air


Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: