Zpět

Poličské rockoupání 2020

Místo: Svitavy, Pardubický kraj
Od: 29.05.2020
Do: 30.05.2020
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Polička
Vstupenky/informace: GoOut.cz

23. ročník multižánrového hudebního festivalu Poličské rockoupání se uskuteční 29. a 30. května 2020 v areálu koupaliště.

Učinkující
NázevPopis/foto
Vypsaná fixa
Vypsaná fiXa je oblíbená česká hudební skupina hrající pop punk. Kapela vzešla v roce 1994 v Pardubicích z rozpadající se skupiny K.R.K. Její tvorba je proslulá zajímavými básnickými – často surrealistickými texty, jejichž autorem je frontman Michal Mareda známý jako Márdi. V jeho písních je patrná inspirace například Williamem Saroyanem nebo Gabrielem Garcíou Márquezem. Největším vzorem Vypsané fiXy byli a jsou Pixies. Pardubická parta je především koncertní kapelou, hraje po celé republice, je jedním z nejvytěžovanějších hostů letních festivalů a vyjíždí za hranice (Polsko, Německo, Holandsko, Itálie). Drží si stovku koncertů ročně. Osmým albovým počinem Vypsané fiXy je album _Tady to někde je_. Jejich deváté album vydala Vypsaná fixa o dva roky později a nese název _Kvalita_. Za toto album byla také nominovaná na ceny hudební kritiky Apollo 2019.

Vypsaná fixa Vypsaná fixa Vypsaná fixa Vypsaná fixa Vypsaná fixa Vypsaná fixa

Buty
Buty jsou česká populární hudební skupina, původně z Ostravy, která vznikla v roce 1986 ze skupin U238 a B komplex. Zakládajícími členy jsou Richard Kroczek a Radek Pastrňák. K nim se přidali Vít Kučaj, Ivan Myslikovjan a Luděk Piásečný. V hudbě skupiny Buty se mísí velké množství hudebních stylů (rock, folk, folklor různých etnik, country, jazz, reggae a další) s nápaditými a vtipnými texty. Každé album se od předešlého výrazně odlišuje. Od komorního Pískej si pískej, k atmosférickému Ppoommaalluu (část písní použité ke Svěrákovu filmu Jízda), pozitivitou nabitému Dřevu (v těchto dvou albech většina kritiků shlédává umělecký vrchol skupiny), k mírně popovému počinu Rastakayakwanna, experimentálnímu avšak ne tak úplně koherentnímu Kapradí, přes Normale (někdy chybně chápáno jako symbolizující nářky nad ostravským spolužitím Rómů a Čechů; hudebně inspirováno Goranem Bregovičem), až k poslednímu albu Votom, které vznikalo pět let.

Buty Buty Buty Buty

Gaia Mesiah
Domácí kapela na pomezí metalu a hardcoru vznikla už v roce 2000, s debutovým albem ale členové čekali až do roku 2005, kdy vyslali do světa desku _Ocean_. Spolu s producentem Jazem Colemanem navázali o dva roky později počinem _Alpha Female_, odchod zpěvačky Marky Rybin a baskytaristy Joshe Stewarta ale na čas chod formace zastavuje. Po krátkém znovuobnovení s Viktorem Dykem za mikrofonem a následné pětileté pauze se Gaia Mesiah vrátila v roce 2018 s LP _Excellent Mistake_.

Gaia Mesiah Gaia Mesiah Gaia Mesiah

Wohnout
Wohnout je česká hudební skupina z Prahy. Tvoří ji bratrská dvojice Jana a Matěje Homolových, baskytarista Jiří Zemánek a bubeník Zdeněk Steiner. Prvopočátky kapely sahají do roku 1988, v první polovině 90. let však nastala pauza: vznik kapely lze tedy datovat k únoru 1996. V roce 2015 a 2017 zahrála kapela na rumunském festivalu _Banát_. Wohnouti pravidelně vystupují na českých letních festivalech i během roku na samostatných koncertech.

Wohnout Wohnout Wohnout Wohnout

Prago Union
Prago Union je česká hip-hopová kapela. Skupinu založili v roce 2002 rapper Kato (Deph) a DJ Skupla. Na koncertech s nimi vystupovali ještě rapper Dědek a DJ Büphe. Dnes s Katem vystupuje DJ Maro a do nedávna také živá kapela Champion Sound. Jejich první album bylo _HDP_ (Hrubý domýcí produkt). Jako hosté zde vystupují třeba americký producent Kutmasta Kurt a nebo rappeři Masta Ace či Planet Asia. O pět let později, v roce 2010, vydali další album _Dezorient Express_. Toto album bylo kritikou velmi dobře přijato. Jejich třetí album vydali o rik později a jmenovalo se _V Barvách_. Další desku s názvem _Vážná hudba_ vydali v roce 2013. V roce 2016 vychází další deska _Smrt žije_, touto desku je ukončena spolupráce Prago Union a živé kapely Champion Sound. Na desce hostují Mc Gey, Rest nebo LA 4. Album _Smrt žije_ bylo nominováno na cenu Anděl. Nyní Kato vystupuje po koncertech sám a doprovází ho DJ Ramel.

Prago Union Prago Union Prago Union Prago Union Prago Union Prago Union

Lanugo
Kapela Lanugo je jedinečnou, již velmi dobře zavedenou formací na české hudební scéně. Svůj debut vydala u prestižního jazzového vydavatelství Animal Music, ačkoliv je v jejich hudbě slyšet pop, rock, electro a jazz až jako příchuť. Druhé album pojmenované Lanugo, 2011 spatřilo světlo světa v listopadu minulého roku, kapela si jej vydala již ve vlastní produkci. Výraznou osobností kapely je zpěvačka, skladatelka a textařka Markéta Foukalová. Příjemná barva a velký rozsah jejího hlasu se prolíná s dynamickým doprovodem v emotivních a posluchačsky atraktivních skladbách. Živá vystoupení Lanuga nabízejí strhující zážitek, především díky špičkové úrovni profesionálních hudebníků vesměs z okruhu mladé jazzové scény: klavíristy Viliama Béreše, basisty Rastislava Uhríka, kytaristy Mirka Šmilauera, bubeníka Martina Kopřivy a perkusisty Martina Nováka.

Lanugo Lanugo Lanugo Lanugo Lanugo Lanugo

Mucha
Bývá považována za písničkářku, ale písničkářka není. Označují ji za Záviše v sukni, ale i k němu má daleko. Pohrává si s punkem, ale ani punk to není. Nikola Mucha tyto věci neřeší. Stačí jí, když někomu udělá radost. Za přičinění štěstí, náhody a chemie se spojila s Martinem „Evženem“ Kyšperským (Květy), Petrem Zavadilem (Ty Syčáci) a Štěpánem Svobodou (Budoár staré dámy), a tím udělala radost celé jižní Moravě. Mucha se stala esencí toho nejlepšího z Brna.

Mucha Mucha Mucha Mucha Mucha Mucha

E!E
E!E je příbramská punková kapela hrající již od roku 1987. Kapela se zformovala koncem roku 1987 v Příbrami, kde většina jejích členů pracovala ve firmě Zetor. Původní sestava byla Kyseláč, Vilda, Bakča a Berger. Kapela poprvé koncertovala v létě roku 1988 v příbramské hospodě U Podařilů a tou dobou také vyšlo její první CD pojmenované se Obyčejní poserové jako parodie na album Obyčejní hrdinové kapely HNF. Ze zakládající sestavy zůstal v kapele dodnes pouze Bakča.

E!E

Pokáč
Pokáč se narodil v roce 1990 a o nějakých 19 let pozdějí vydal svoje první demo album _Pekáč_, o 2 roky později následované demo albem _Pokák_. To byly jeho první krůčky jako písničkáře. O dalších pár let později se dal dohromady s klučinou, který si říká Voxel. Kromě toho, že mu textuje všechny jeho songy, taky složil pár písniček, které nahráli společně jako Voxel & Pokáč, například _Zejtra je taky den_ nebo _Ekosong_. Za jeho hudební kariéru například předskakoval Tomáši Klusovi, odjel turné po ČR s Voxelem, hrál v O2 Areně pro cca 15 tisíc lidí.

Pokáč Pokáč Pokáč Pokáč Pokáč

Hello Marcel
Na začátku roku 2017 se rozhodli Adam Sodomka a Michael Macek, že zkusí vytvořit první společnou nahrávku. Dva kamarádi, co chodili na stejné gymnázium, jeden saxofonista a kreslíř, druhý čerstvě procitnutý básník, objevili diskofilní a poetickou synergii, kterou pojmenovali Hello Marcel. O rok později vydali první album. Písně _Bůček_ a _Naposled_ se staly folklórem nezávislé scény. Za rok 2019 mají na kontě 47 koncertů. Jejich texty jsou suché i hluboké, hudba úderná i jemná a to vše protíná elektricky přesná rytmika.

Hello Marcel Hello Marcel Hello Marcel Hello Marcel

Konfront

Konfront

Upside Down – cz

Upside Down – cz Upside Down – cz Upside Down – cz

Psychohlína


Poličské rockoupání 2020Poličské rockoupání 2020Poličské rockoupání 2020Poličské rockoupání 2020Poličské rockoupání 2020

Místo: Polička
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: