Zpět

Prague Psychfest 2017

Místo: Praha, Hlavní město Praha
Od: 19.05.2017
Do: 20.05.2017
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Praha 4, Kloboučnická 13
Vstupenky/informace: GoOut.cz

První ročník Psychfestu přinese oproti nultému několik změn. Festival zaměřený na psychedelii bude letos několikadenní a odehraje se v nedávno otevřeném prostoru Theremin na Praze 4. První oznámenou kapelou je chilské duo The Holydrug Couple, které v květnu vyráží na evropské turné, v rámci něhož se zastaví právě na Psychfestu.


Učinkující
NázevPopis/foto
The Holydrug Couple

Dvojice Ives Sepúlveda (zpěv, kytara) a Manuel Parra (bicí) vystupující pod názvem The Holydrug Couple pochází ze Santiaga de Chile, ale rozhodně nejde o žádnou vyjukanou raritu. Psychedelie a garážový rock má v Latinské Americe obrovskou tradici, ještě navíc utužovanou tím, že rockové kapely byly často první na ráně, když se hroutily nebo naopak utužovaly tamní režimy. Navíc latinskoamerická psychedelie okouzluje zvláštní náladou a šarmem, údernými riffy s horkou krví a žhavými rytmy. The Holydrug Couple přirozeně spojují klasickou bluesovou tradici (The Black Keys a podobně) s náladami jako od The Grateful Dead nebo raných Pink Floyd. Psychedelický krasohled se u nich čelně střetá s krautrockem, nápěvy z indiánských obřadů i třeba znetvořenými indickými ragami. Tyhle drogy jsou bezpochyby svaté, ale v žádném případě ne sedativní – tahle dvojka jakoby vypadla z neuvěřitelné latino trilogie Louise de Berniérese. Pod vlivem nejlepší koky, Gabriela Garcíi Marqueze a Ivána Zamorana.

The Holydrug Couple The Holydrug Couple The Holydrug Couple The Holydrug Couple The Holydrug Couple The Holydrug Couple

Mueran Humanos

Mueran Humanos Mueran Humanos Mueran Humanos Mueran Humanos

Mai Mai Mai

Mai Mai Mai je elektronický drone projekt jednoho z vůdčích osobností takzvaného okultního psychedelického rocku, Toni Cutroneho, jenž je zároveň majitelem baru a mikroklubu Dal Verme, zásadního prostoru pro Římskou avantgardní scénu.

Mai Mai Mai


Prague Psychfest 2017Prague Psychfest 2017Prague Psychfest 2017Prague Psychfest 2017Prague Psychfest 2017

Místo: Praha 4, Kloboučnická 13
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: