Zpět

Pražský Mikrofestival


Místo: Praha, Hlavní město Praha
Od: 18.05.2017
Do: 21.05.2017
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Praha 1, Hybernská 4
Vstupenky/informace: GoOut.cz

Prague Microfestival (PMF) je každoroční festival umělecké tvorby spojující současnou experimentální literární produkci s výtvarným uměním, filmem a živým vystoupením. PMF je plně dvojjazyčný (ČJ a AJ) a klade si za úkol představovat autorská čtení nejlepších současných tvůrců experimentální poezie a prózy. PMF každoročně vítá renomované i undergroundové autory z celého světa, kteří ve spojení s filmovými projekcemi, hudbou, živým vystoupením a výtvarným uměním tvoří bohatý polylog uměleckých forem.

Letošní PMF se také poprvé sám představí v roli kulturního inovátora pořádáním experimentální konference Microlab. PMF rovněž pořádá Microshow, pop-up galerii vizuálních uměleckých děl pozvaných autorů. PMF není pouze platformou experimentálního umění, ale i místem setkávání. I přes vzrůstající mezinárodní prestiž si PMF udržuje silnou provázanost s místní pražskou kulturou. Vytváří tak prostor pro přátelské setkávání mezinárodních básníků a umělců s místními spisovateli, studenty a veřejností. Za posledních devět let své existence PMF nastartoval kariéru celé řadě mladých talentovaných spisovatelů, překladatelů a organizátorů kulturního života.

PMF byl původně koncipován jako přirozený následovník Pražského Mezinárodního Festivalu Poezie (2004), jež přivítal na 40 spisovatelů z více než 20 zemí. PMF se nadále primárně soustředí na experimentální poezii, ale mezi oblasti jeho zájmu patří i vizuální psaní, performativní texty, fónická poezie, fikce na pomezí jazyka a hudby, intermediální tvorba, konceptuální a performativní poezie a mnoho dalších.

Předchozí ročníky zahrnovaly například držitelku Pulitzerovy ceny a Lenore Marshall Award (1998 a 2007) Alice Notley, držitele ceny Pen za překladovou poezii (2005) Pierrea Jorise, americkou konceptuální spisovatelku Vanessu Place, Barretta Wattena (držitele ceny Reného Welleka, 2004), Kestona Sutherlanda, Paala Bhelke Andersena a řadu dalších. Po jejich boku vystoupili etablovaní i začínající čeští autoři, jako například Jaromír Typl (vítěz Ceny Jiřího Ortena, 1994) a Ondřej Buddeus (držitel Magnesie Litery za rok 2014).
Místo: Praha 1, Hybernská 4
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: