Zpět

Punk & Disorderly Festival: Cock Sparrer + The Adicts + more

Od: 21.05.2021
Do: 23.05.2021
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Berlin, Revaler Str. 99
Vstupenky/informace: GoOut.cz


Učinkující
NázevPopis/foto
Cock Sparrer
Cock Sparrer jsou opravdovým gigantem a jedním z nejstarších představitelů streetpunkového stylu. Kapela byla založena v Londýně již v roce 1972, v roce tedy 2012 oslavila čtyřicáté výročí své existence. Název je spojení slangových zkomolenin familierního označení pro obyvatele východní části Londýna a názvu pro vrabce (Sparrow). Založení této legendy má na svědomí kvarteto Colin McFaull, Mick Beaufoy, Steve "Burge" Burgess a Steve Bruce. Všichni čtyři zakládající členové v kapele působí dodnes a ve složení kapely se střídají pouze členové na pozici druhého kytaristy. Zajímavé je, že tito čtyři zakládající členové se znají od dětství, vyrůstali spolu a jsou nejen spoluhráči, ale zároveň i kamarádi. Hudba Cock Sparrer nese vlivy pub rocku, glam rocku a beatové hudby šedesátých let jako byli Small Faces nebo The Who. V písních je velmi výrazná melodika, zpěvnost a velmi výrazné a chytlavé refrény. Texty se zabývají převážně tématy spojenými s každodenním životem pracujících lidí. Písně Cock Sparrer se dočkaly řady coververzí mnoha a mnoha punkových, Oi! nebo hardcore kapel.

Cock Sparrer Cock Sparrer Cock Sparrer

The Adicts
The Adicts je jeden z nejlepších punkových kabaretů, který lze v dnešní době vidět. Sami se ve svých počátcích nechali inspirovat image alá Mechanický pomeranč a nyní už po několik generací inspirují svým vzhledem fanoušky. Jsou živoucí legendou. Hrají ve stejně sestavě od roku 1976 a svojí barevnou show plnou kostýmů a rekvizit za tu dobu vypilovali do dokonalosti. Na pódiu disponují strhující silou, kombinace melodického punk rocku a dynamického varietního představení je geniální. Ve svém repertoáru mají mnoho notoricky známých hitovek, jsou to špičkoví muzikanti a vědí, jak napsat skladbu přesně tak, aby byla dostatečně melodická, svižná, vtipná a chytlavá. Dokázali si vytvořit vlastně svou vlastní odnož punku, svůj specifický hudebně vizuální svět v rytmu vitálního up tempo punk rocku, s odlehčenými texty a přesto jasným poselstvím.

The Adicts The Adicts The Adicts The Adicts

Angelic Upstarts

Angelic Upstarts Angelic Upstarts

Mad Sin
Mad Sin slaví na psychobilly scéně již 25 let, tedy čtvrt století existence. Kapelu založil starý berlínský mazák Koefte. Kapela brzy svým psychobilly s výraznými výpady k punku, country a i k metalu začala promlouvat k široké veřejnosti od Evropy přes USA až po Japonsko - a není se čemu divit, prostě jim to šlape a konkurence, která by byla schopná obstát v porovnání s kvalitami Mad Sin, na tomto poli není mnoho.

Mad Sin Mad Sin Mad Sin Mad Sin

Conflict

Conflict Conflict Conflict Conflict

The Take

The Take The Take The Take

United X Bombs

United X Bombs

Bishops Green

Bishops Green Bishops Green

Arch Rivals

Arch Rivals

Bull Brigade

Bull Brigade Bull Brigade

Rezurex
Rezurex pochází z Los Angeles, se vší jistotu z temného záhrobního podsvětí tohoto magického města. Obklopuje je zvláštní aura, namíchali hudebně vizuální koktejl tak působivě, že stvořili svůj vlastní svět a vtáhnou vás do něj ani nemrknete. Inspirovali se old school rock'n'rollem let 50-tých, vytáhli esenci melancholického undergroundu osmdesátek, z punk rocku vysáli melodicky chytlavé riffy, psychobilly jim rozklapalo kontrabas a zaručilo to mučivé záhrobní mrazení a jako správné rockabilly umí roztančit všechny přítomné.

Rezurex

No-Heads

No-Heads

Klasse Kriminale

Klasse Kriminale Klasse Kriminale Klasse Kriminale


Punk & Disorderly Festival: Cock Sparrer + The Adicts + morePunk & Disorderly Festival: Cock Sparrer + The Adicts + morePunk & Disorderly Festival: Cock Sparrer + The Adicts + morePunk & Disorderly Festival: Cock Sparrer + The Adicts + morePunk & Disorderly Festival: Cock Sparrer + The Adicts + more

Místo: Berlin, Revaler Str. 99
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: