Zpět

Punk in Drublic 2020: NOFX + Pennywise + more

Od: 16.05.2021
Do: 16.05.2021
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Berlin, Am Juliusturm 64
Vstupenky/informace: GoOut.cz


Učinkující
NázevPopis/foto
NOFX
NOFX je americká punková kapela z Los Angeles, která byla založena v roce 1983 baskytaristou a zpěvákem Fat Mikem a kytaristou Ericem Melvinem. Popularitu kapela získala především po vydání alba Punk in Drublic (1994), které se v USA stalo zlaté a nyní je považované kritiky i fanoušky za jedno z nejdůležitějších punkových alb vůbec. Stalo se tak v době, kdy vznikl velký zájem o punk rock a proslavily se i jiné kalifornské skupiny jako například Rancid, Bad Religion, Green Day, Sublime nebo Pennywise. Na rozdíl od některých těchto skupin ale NOFX nikdy nepodepsali smlouvu s Major Labelem.

NOFX NOFX NOFX NOFX NOFX NOFX

Pennywise
Skupina Pennywise byla založena v Kalifornii roku 1988. Název skupiny je odvozen od jména postavy klauna z hororu Stephena Kinga To. Po smrti basisty Jasona Thirska v roce 1996 hrozil rozpad skupiny. Thirsk byl ale nakonec nahrazen novým basistou Randy Bradburym. První smlouvu podepsali s Epitaph Records a roku 1991 vydali své první album se stejnojmenným názvem Pennywise. V roce 1993 vydali své páté album Unknown Road, kterého se prodalo několik set tisíc kopií. Přestože o ně mělo zájem několik předních hudebních firem, Pennywise zůstali u Epitaph Records a roku 1995 vydali další album. Na kontě mají celkem 13 alb. V roce 2009 opustil kapelu frontman Jim Lindberg, který se chtěl věnovat rodině, a nahradil ho zpěvák kapely Ignite Zoli Téglás. Téglás po třech letech v kapele přemluvil Jima Lindberga k návratu, a sám se vrátil do kapely Ignite.

Pennywise Pennywise Pennywise

Circle Jerks

Circle Jerks

Face to Face

Face to Face Face to Face

Comeback Kid
Comeback Kid je kanadská hardcorová mlátička staronový školy, která brázdí svět od roku 2002. Tehdy se dva kytaristé metalově hardcorových Figure Four, Andrew Neufeld a Jeremy Hiebert, rozhodli pojmout styl domovské kapely po svém a vydat se trošku jinou cestou. Neufeld s Hiebertem neměli původně v plánu, že by se z Comeback Kid mohla vyvinout platforma, ve který budou plně uspokojovat své muzikantské tužby, ale jakmile nabrali zbytek posádky, začali koncertovat a ještě vydali během roku debutové album, bylo jasno – Figure Four zůstanou u ledu a kluci zkusí dobýt svět jako čerstvé jméno pod vlajkou moderního melodického hardcore punku.

Comeback Kid Comeback Kid Comeback Kid Comeback Kid Comeback Kid

Days N Daze

Days N Daze Days N Daze Days N Daze Days N Daze


Punk in Drublic 2020: NOFX + Pennywise + more Punk in Drublic 2020: NOFX + Pennywise + more Punk in Drublic 2020: NOFX + Pennywise + more Punk in Drublic 2020: NOFX + Pennywise + more Punk in Drublic 2020: NOFX + Pennywise + more

Místo: Berlin, Am Juliusturm 64
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: