Zpět

Rock iN Roll 2017

Místo: Karlovy Vary, Karlovarský kraj
Od: 29.07.2017
Do: 29.07.2017
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Nová Role
Vstupenky/informace: GoOut.cz


Učinkující
NázevPopis/foto
David Koller

David Koller je český rockový zpěvák, skladatel a bubeník, který patří k významným muzikantům střední generace českého bigbítu. Autor mnoha dnes již klasických hitů se nejvíce proslavil jako lídr rockové skupiny Lucie, kde působil v letech 1987 až 2005. Účinkoval i v dalších rockových formacích (Kollerband, Pusa, Žentour, Jasná Páka, Blue Effect), byl též hudebním producentem (Koistinen, Alice, Plexis, Oskar Petr, Walk Choc Ice, Lucie Bílá). Společně s výtvarníkem Davidem Černým a filmařkou Alicí Nellis stál za vybudováním kulturního centra MeetFactory, které bylo otevřené v roce 2007.

David Koller David Koller David Koller David Koller David Koller David Koller

Vladimír Mišík & Etc...

Vlastní kapela Vladimíra Mišíka, která byla založna v roce 1974. Vladimír Mišík s kapelou ETC přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v 80. letech koncertuje dodnes. Do roku 2007 vydal Vladimír Mišík & Etc. 10 řadových alb a několik dalších kompilací.

Vladimír Mišík & Etc... Vladimír Mišík & Etc... Vladimír Mišík & Etc... Vladimír Mišík & Etc...

David Kraus

David Kraus je český zpěvák, herec, textař a skladatel. Je znám ze svého působení v hudební skupině Laura a její tygři, písní, kde oslavoval Zuzanu Norisovou a také z účinkování v televizním pořadu svého otce Jana Krause Uvolněte se, prosím.

David Kraus David Kraus David Kraus

Xavier Baumaxa

Xavier Baumaxa, vlastním jménem Lubomír Tichý je litvínovský písničkář a kytarista. Než se vydal na sólovou dráhu, působil v kapelách V.M.H. a Faulnamusic. Jeho projev je založen na slovních hříčkách, parodiích na různé hudební styly a zpěváky a popkulturních odkazech. Písně jsou prokládány minimalistickou poezií ukrajinského básníka Em Rudenka.

Xavier Baumaxa Xavier Baumaxa Xavier Baumaxa

Jablkoň

Jablkoň je setkáním Georga Friedricha Händela s pračlověkem – tato velmi stručná charakteristika publicisty Jiřího Černého asi nejlépe vystihuje svéráznou hudbu české skupiny, která se s nevšedním nadhledem pohybuje na hranicích moderní vážné hudby a popu.

Skupina vznikla před více než třiceti lety a její začátky jsou spojeny především spoluprací s Jazzovou sekcí. Díky své nezařaditelnosti se stejně samozřejmě pohybovala v oblasti folku, rocku, ale i jazzu a později také vážné hudby. Koncem osmdesátých let Jablkoň navázal pravidelnou spolupráci s houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným (Jablkoň & Svěcený) a následně i s Českým symfonickým orchestrem v projektu Symphonic Jablkoň. V té době také využila otevření hranic a začala velmi intenzivně koncertovat v zahraničí (Evropa, Severní Amerika, Afrika). Postupem let skupina sice omládla, ale svůj tradičně jablkoňsko – originální přístup k hudbě si ponechala.

Jablkoň Jablkoň Jablkoň

Megaphone

Megaphone je svěžím větrem české klubové i festivalové scény. Základem je rozmanitý a rozpoznatelný mix funku, rocku, reggae a popu s jasným rukopisem. V létě 2013 Megaphone vydal debutové dlouhohrající album Gift Shop, které pokřtil a s kapelou zazpíval Matěj Ruppert (Monkey Business).

Kapela pravidelně vystupuje na TOP českých festivalech jako například Rock for people či Colours of Ostrava ve společnosti nejlepších českých i světových kapel. V roce 2014 vzniká jedinečný videoklip k singlu Dancin' shoes, jenž v současnosti rotuje např. v  televizní stanici Óčko. Pro rok 2015 kapela připravuje nový singl a vylepšenou show, se kterou vystoupí na spoustě letních festivalů. Základem jsou energická vystoupení s našláplým setem písní.

Megaphone Megaphone

Marek Borský

Marek Borský Marek Borský Marek Borský


Rock iN Roll 2017Rock iN Roll 2017Rock iN Roll 2017Rock iN Roll 2017Rock iN Roll 2017

Místo: Nová Role
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: