Zpět

Rockový Slunovrat 2017

Místo: Beroun, Středočeský kraj
Od: 03.06.2017
Do: 03.06.2017
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Řevnice
Vstupenky/informace: GoOut.cz

3. června 2017 se koná poctivý hudební festival s jedinečnou atmosférou v atraktivním prostředí Lesního divadla v Řevnicích. Čeká Vás spousta kapel různých žánrů. Festivalu Rockový Slunovrat bude v roce 2017 už jedenáct let. Tenkrát v roce 2005 vznikl jako skromnější hudební akce, která si však brzy našla své návštěvníky a stala se tradicí. Velkou zásluhu na tom má určitě i atraktivní prostředí lesního amfiteátru v Řevnicích, kde se festival každoročně pořádá. Od dob svých začátků se Rockový Slunovrat posunul hodně kupředu. Snaží se držet hesla „Za málo peněz hodně muziky!“, a proto je organizátorů prioritou snížit cenu vstupného na co nejnižší možnou částku, ale zároveň neochudit návštěvníky o hudební zážitky. Pro nadcházející ročník rozšiřují areál, a chystají dokonce tři pódia, z nichž jedno bude mít také benefiční charakter. V rámci projektu Slunovrat léčí půjde veškerý výtěžek ze sbírky právě u třetí stage na konto Klubu nemocných cystickou fibrózou, která snad udělá radost lidem bojujícím s touto zákeřnou chorobou.

Co se týče dramaturgie, můžete se těšit na průřez všemi možnými žánry. Největší zastoupení v programu obvykle mívá ska a rock, letos se však můžete těšit i na něco z reggae, punku nebo alternativy.

Line up je prozatím ve fázi postupného zveřejňování, organizátoři již oznámili Tata Bojs nebo Sto zvířat, v rukávu však mají i jednu velkou zahraniční hvězdu.


Učinkující
NázevPopis/foto
Fast Food Orchestra

Kapela Fast Food orchestra se zformovala v letech 1994-96 a od roku 1998 začala aktivně vystupovat po klubech. Pro hudbu kapely je typická stylová rozmanitost. Hudba Fast Food orchestry mísí prvky reggae, dancehallu, ragga, rocksteady, punku, hip-hopu, popu nebo breakbeatu.

Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra

Sto zvířat

Skupina Sto zvířat na podzim 2010 oslavila své 20. narozeniny. Kapela vznikla v roce 1990 jako projekt Jana Kaliny (bicí, zpěv, autor hudby) a Tomáše Belka (tenorsaxofon, texty), kteří právě přišli z vojny a oslovili zpěvačku Janu Jelínkovou. Spolu s dalšími spoluhráči se stali vzápětí průkopníky stylů ska a rocksteady u nás.

Sto zvířat absolvovali více jak 1200 koncertů a festivalů v Čechách, desítky koncertů v Německu, Francii a Švýcarsku a dvouměsíční turné po USA. Během své dvacetileté existence vydali 7 řadových alb, DVD Jste normální? a mají na svém kontě účast na bezpočtu kompilací u nás i v zahraničí. Ze Sto zvířat se postupem let stala jistota českých rockových klubů i letních festivalů.

Sto zvířat Sto zvířat Sto zvířat Sto zvířat Sto zvířat Sto zvířat

Timudej

Timudej rád boří zažité mýty hudebního průmyslu a tak ani moc nepřekvapí, že se křest koná až více než půl roku po vydání alba. “Křest si chceme pořádně užít, protože poslední album Con´Čerto Grando jsme křtili již před dlouhými osmi léty. Dáváme si proto načas, abychom nic neuspěchali, a aby nám naše představa stačila pěkně vykvést a dozrát jako víno. Velký zážitek z něj chceme dopřát také našim fanouškům. Chceme jim poskytnout čas na to, aby se jim deska dostala pod kůži a koncert si užili na plný plyn společně s námi.”

Dlouhá léta byl Timudej spojován především s jiným pražským klubem – Rock café, který byl považován za jejich domovskou scénu. Pro mnohé je tak možná překvapením, že se křest nového alba neuskuteční tam. “Legendární Roxy, kterou má mnoho lidí v povědomí jako převážně taneční klub, jsme nezvolili náhodou. Chceme totiž zdůraznit taneční zaměření alba v širokém významu tohoto slova – jako album plné skladeb z různých částí světa, na které se za každých okolností dobře tancuje a emoce a energie z nich přímo tryská. Roxy se navíc honosí přízviskem experimentální, což ladí i našemu krédu experimentovat a ochutnávat co nejvíce z různých talířů hudeb a stylů celého světa. Důležitým faktorem při rozhodování byla také skutečnost, že poslední křest v Rock café byl vyprodaný a na některé fanoušky na místě nezbyly vstupenky.”

Pro Timudej, který se na české hudební scéně pohybuje již přes 20 let to bude v mnoha ohledech speciální koncert. “Moc se na něj těšíme už teď, poněvadž pozveme i řadu hostů. Nechceme hvězdné obsazení prozrazovat úplně, ale můžeme snad alespoň navnadit. Máme rozjednanou účast legendárního mága Rudyho Korera a dalších person grata i non-grata, které tvoří ústřední postavy jednotlivých skladeb z nového alba. Z prvorepublikového Barrandova tak možná dorazí laškovná Surikata, z Balkánu drsný Bašmajstor, z Azurového pobřeží tajemná Niké. Další překvapení si necháme pro sebe.”

Timudej Timudej Timudej Timudej

Ting

TiNG je osmičlenná mezinárodní banda z Prahy, která kombinuje mnoho stylů. Jejich hudba čerpá ze zdrojů jako je reggae, ska, dancehall, drum ´n bass, swing, rock a hip hop. Smícháním všeho dohromady si kapela vytvořila vlastní styl, kterému sami říkají “Praggamuffin”. Frontmanem kapely je zpěvák a multi-instrumentalista MC Turner /USA/, který po několika letech strávených na cestách po světě (Jamajka, Island, Francie) zakotvil v České Republice. Společně s jeho bratrem Millerem /USA/ a bubeníkem Omarem /MEX/ tvoří zbytek kapely čeští muzikanti.

V roce 2013 kapela vydala své debutové CD “Man vs Wild”, které bylo pokřtěno na společném koncertu s americkou legendou ska The Toasters. Za toto album získali cenu Anděl v žánru Ska & Reggae. Repertoár kapely tvoří vlastní skladby s anglickými texty s politicko-společenskou tématikou. Kapela si za dobu své působnosti zahrála na jednom pódiu společně se jmény jako: Irie Révoltés, The Toasters, Big Mandrake, nebo Sto zvířat.

Ting Ting Ting


Rockový Slunovrat 2017Rockový Slunovrat 2017Rockový Slunovrat 2017Rockový Slunovrat 2017Rockový Slunovrat 2017

Místo: Řevnice
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: