Zpět

Rockový Slunovrat 2017

Místo: Beroun, Středočeský kraj
Od: 03.06.2017
Do: 03.06.2017
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Řevnice
Vstupenky/informace: GoOut.cz

3. června 2017 se koná poctivý hudební festival s jedinečnou atmosférou v atraktivním prostředí Lesního divadla v Řevnicích. Čeká Vás spousta kapel různých žánrů. Festivalu Rockový Slunovrat bude v roce 2017 už jedenáct let. Tenkrát v roce 2005 vznikl jako skromnější hudební akce, která si však brzy našla své návštěvníky a stala se tradicí. Velkou zásluhu na tom má určitě i atraktivní prostředí lesního amfiteátru v Řevnicích, kde se festival každoročně pořádá. Od dob svých začátků se Rockový Slunovrat posunul hodně kupředu. Snaží se držet hesla „Za málo peněz hodně muziky!“, a proto je organizátorů prioritou snížit cenu vstupného na co nejnižší možnou částku, ale zároveň neochudit návštěvníky o hudební zážitky. Pro nadcházející ročník rozšiřují areál, a chystají dokonce tři pódia, z nichž jedno bude mít také benefiční charakter. V rámci projektu Slunovrat léčí půjde veškerý výtěžek ze sbírky právě u třetí stage na konto Klubu nemocných cystickou fibrózou, která snad udělá radost lidem bojujícím s touto zákeřnou chorobou.

Co se týče dramaturgie, můžete se těšit na průřez všemi možnými žánry. Největší zastoupení v programu obvykle mívá ska a rock, letos se však můžete těšit i na něco z reggae, punku nebo alternativy.

Line up je prozatím ve fázi postupného zveřejňování, organizátoři již oznámili Tata Bojs nebo Sto zvířat, z rukávu však vytáhli i jednu velkou zahraniční hvězdu: Dubioza kolektiv.


Učinkující
NázevPopis/foto
Dubioza Kolektiv

Dubioza Kolektiv je osmičlenný reggae-dub soubor z Bosny, který byl založený v roce 2003. Od začátku ji vedou zpěváci a rappeři Adis Zvekić a Almir Hasanbegović ze Zenici a DJ a klávesista Brano Jakubović a baskytarista Vedran Mujagić ze Sarajeva. Později se k nim přidali Armin Bušatlić s kytarou a bubeník Senad Šuta, mistr zvuku Dragan Jakubović, a v roce 2011 také saxofonista Mario Ševarac. Angažovanost kapely Dubioza jde ruku v ruce s muzikantskou originalitou a nasazením. Toto spojení uvěřitelné jednoty životního postoje a spontánního umění předat pozitivní poselství s obrovskou energií vybudovalo kapele fanouškovské zázemí po celém světě.

Dubioza Kolektiv Dubioza Kolektiv Dubioza Kolektiv Dubioza Kolektiv

Fast Food Orchestra

Kapela Fast Food orchestra se zformovala v letech 1994-96 a od roku 1998 začala aktivně vystupovat po klubech. Pro hudbu kapely je typická stylová rozmanitost. Hudba Fast Food orchestry mísí prvky reggae, dancehallu, ragga, rocksteady, punku, hip-hopu, popu nebo breakbeatu.

Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra

Tata Bojs

Tata Bojs je česká skupina, která vznikla v roce 1988. Zakládajícími členy jsou Mardoša a Milan Cais, ve stálé sestavě hrají i Vladimír Bár, Dušan Neuwerth a Jiří Hradil. Jejich Nanoalbum získalo v roce 2004 čtyři Zlaté anděly.

Nápad založit kapelu měli dva spolužáci, Milan Cais (bicí) a Marek Huňát (neboli Mardoša; baskytara), již během studií na základní škole na pražské Hanspaulce. Do své skupiny přijali ještě kytaristu Marka Padevěta, který hrál na kytaru, zpíval a později hrál i na klarinet. První koncert skupiny Tata Bojs se odehrál 29. června 1988 v tělocvičně TJ Spartak Dejvice. Den poté dostali svá poslední vysvědčení na základní škole. Tím začala klubová kariéra skupiny v pražských i mimopražských hudebních klubech. Postupně se stali tito mladíci s písklavými hlásky atrakcí klubové scény a často dělali předkapelu zkušeným hudebníkům. Publikum si oblíbilo zejména Mardošu, který v prodlevách bavil publikum svými originálními vtípky.

V roce 2004 vydávají své asi nejúspěšnější album a to Nanoalbum. Celým albem se nese příběh, který je podrobněji popsán v Mardošově knize Nanobook, která skončila 3. v ceně Ministra kultury. Průvodcem alba je pes-robot Hal, který vysvětluje zákonitosti Nanosvěta a veškeré dění.

Tata Bojs Tata Bojs Tata Bojs Tata Bojs Tata Bojs Tata Bojs

Sto zvířat

Skupina Sto zvířat na podzim 2010 oslavila své 20. narozeniny. Kapela vznikla v roce 1990 jako projekt Jana Kaliny (bicí, zpěv, autor hudby) a Tomáše Belka (tenorsaxofon, texty), kteří právě přišli z vojny a oslovili zpěvačku Janu Jelínkovou. Spolu s dalšími spoluhráči se stali vzápětí průkopníky stylů ska a rocksteady u nás.

Sto zvířat absolvovali více jak 1200 koncertů a festivalů v Čechách, desítky koncertů v Německu, Francii a Švýcarsku a dvouměsíční turné po USA. Během své dvacetileté existence vydali 7 řadových alb, DVD Jste normální? a mají na svém kontě účast na bezpočtu kompilací u nás i v zahraničí. Ze Sto zvířat se postupem let stala jistota českých rockových klubů i letních festivalů.

Sto zvířat Sto zvířat Sto zvířat Sto zvířat Sto zvířat Sto zvířat

Timudej

Kapela Timudej se pohybuje na pomezí několika hudebních žánrů jako je taneční world music, electroswing, ska, pop, rock či samba a je proslulá energií nabitými koncerty. V roce 2016 vydala u Supraphonu úspěšné album Ještěně, které se hned první týden po vydání stalo čtvrtým nejprodávanějším albem v ČR. Křest nového alba proběhl v našlapaném pražském klubu Roxy za účasti Cirk La Putyka, DJ Gadjo.cz (Martin Juráček z Radia 1) a dalších hostů.

Timudej Timudej Timudej Timudej

Ting

TiNG je osmičlenná mezinárodní banda z Prahy, která kombinuje mnoho stylů. Jejich hudba čerpá ze zdrojů jako je reggae, ska, dancehall, drum ´n bass, swing, rock a hip hop. Smícháním všeho dohromady si kapela vytvořila vlastní styl, kterému sami říkají “Praggamuffin”. Frontmanem kapely je zpěvák a multi-instrumentalista MC Turner /USA/, který po několika letech strávených na cestách po světě (Jamajka, Island, Francie) zakotvil v České Republice. Společně s jeho bratrem Millerem /USA/ a bubeníkem Omarem /MEX/ tvoří zbytek kapely čeští muzikanti.

V roce 2013 kapela vydala své debutové CD “Man vs Wild”, které bylo pokřtěno na společném koncertu s americkou legendou ska The Toasters. Za toto album získali cenu Anděl v žánru Ska & Reggae. Repertoár kapely tvoří vlastní skladby s anglickými texty s politicko-společenskou tématikou. Kapela si za dobu své působnosti zahrála na jednom pódiu společně se jmény jako: Irie Révoltés, The Toasters, Big Mandrake, nebo Sto zvířat.

Ting Ting Ting

Prague Conspiracy

Prague Conspiracy je pětičlenná hudební skupina hrající mix rocku, northern soulu, disca, punku, ska a dalších kultivovaných stylů. Hudebně staví Prague Conspiracy na ostrých kytarových riffech, chytlavých melodiích a úderném rytmu.

Prague Conspiracy Prague Conspiracy Prague Conspiracy Prague Conspiracy Prague Conspiracy

Hentai Corporation

Hentai Corporation je pražská kapela snažící se o ucelený kompromis mezi hudebními žánry, které stojí na pevném základě svižného thrash-rock’n’rollu. Její hlavní devizou je živá performance založená na energičnosti kapely, charismatu frontmana Radka Josefa Škarohlída a živočišnosti kytaristy Petra Škarohlída.

Hentai Corporation Hentai Corporation Hentai Corporation Hentai Corporation

Dead Neck

Dead Neck

Nano

Nano je novým indie-elektro objevem na české klubové scéně. V jejích řadách můžeme najít zpěvačku Basta Fidel Marquet, ex-frontamana Panamy Hadžiho, ex-basistu z Prague Ska Conspiracy Květáka a bubeníka Matouše z Pinking Shears. Jejich koncerty jsou energickou kombinací různých kytarových a elektronických hudebních vlivů s nečekaně autentickým soundem.

Nano Nano Nano Nano Nano

Circus Problem

Balkánská vlna v poslední době stále nabírá na síle, o čemž svědčí i úspěch kapely Circus Problem. Jde o uskupení poněkud bláznivého charakteru, které vzniklo v roce 2012 a za sebou má řadu pouličních vystoupení, klubových koncertů, městských oslav a něco málo těch festivalů. Kombinací balkánské lidové hudby, diskotékového beatu a laciného popu si již získali mnoho fanoušků a tyto vlivy promítlo i do své první autorské desky s názvem „Born not typical“. Během dvouletého vývoje kapela hodně cestovala po západní Evropě (většinou Francie, Německo a Švýcarsko), kde sklidila značný úspěch.

Circus Problem Circus Problem Circus Problem

Slapdash

Trio Slapdash mixuje mixuje rock’n’roll s punkem, country nebo swingem.

Slapdash

K2

K2 [kadve] je dívčí rocková kapela z Hradce Králové, jejíž historie se datuje od roku 2002. V aktuálním složení však hraje od září roku 2007. V současné době se soustředí na vlastní tvorbu, skládá nové písně, ale na koncertech můžete slyšet i písně od AC/DC apod. Dnes má kapela za sebou několik set koncertů nejen v Česku, ale i Německu, Polsku, Slovensku a třeba i v Bulharsku.

K2 K2 K2


Rockový Slunovrat 2017Rockový Slunovrat 2017Rockový Slunovrat 2017Rockový Slunovrat 2017Rockový Slunovrat 2017

Místo: Řevnice
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: