Zpět

Šternberský kopec 2017

Místo: Olomouc, Olomoucký kraj
Od: 29.07.2017
Do: 29.07.2017
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Šternberk, Horní nám. 6, 785 01
Vstupenky/informace: GoOut.cz

Již 14. ročník tradičního festivalu proběhne opět v areálu malebného hradu Šternberk. Hlavní hvězdou celého programu bude legendární slovenská Tublatanka.


Učinkující
NázevPopis/foto
Tublatanka

Tublatanka je slovenská rocková kapela, kterou v roce 1982 založili Martin Ďurinda (kytara) a Juraj Černý (bicí). Autorem textů a manažerem skupiny byl Martin Sarvaš. Mezi hudební vzory Maťa Ďurindy a Ďury Černého patřili Led Zeppelin, Deep Purple, Thin Lizzy, Nazareth, The Who, Yes a Pink Floyd. Skupina se v počátcích své dráhy stylově přikláněla spíše k hard rocku.

Tublatanka Tublatanka Tublatanka

Desmod

Desmod je slovenská rocková skupina, která původně vznikla roku 1996 jako metalová formace v Nitře. Název skupiny je inspirován latinským názvem upíra obecného (Desmodus rotundus), čímž konvenuje s jedním z oblíbených motivů metalové hudby (tento netopýr se živí sáním krve savců). Základní sestava skupiny se úplně rozpadla. Postupnými personálními změnami se vystřídalo obsazení jednotlivých nástrojů a zároveň se změnil i jejich hudební styl od heavy metalu přes crossover, punk rock až k melodickému rocku.

Desmod

Support Lesbiens

Support Lesbiens je česká hudební skupina. Vznikla roku 1992. Dostala se do semifinále soutěže Marlboro Rock-in a získala smlouvu u Sony Music. Skupina se rozpadla v roce 1996, ale o čtyři roky později se zase sešla.

Koncem roku 2004 se díky singlu Cliché stala první českou anglicky zpívající hudební skupinou, jejíž singl se umístil na prvním místě oficiální rozhlasové hitparády IFPI. Videoklip k písni Cliché, ve kterém vystupují například i herci Jan Budař, Josef Vinklář, bodovala a posléze vyhrála hitparádu World Chart Expres na MTV a zároveň se stali Artist Of The Week televizní hudební stanice MTV.

Na konci roku 2012 od skupiny odchází frontman Kryštof Michal, který se později objevil v novém seskupení “Portless”.

V květnu 2013 vydává kapela v nové sestavě nový singl “Changes”, který je předzvěstí nového alba, které kapela oficiálně ohlásila na podzim roku 2013. Album Leave a Message vyšlo 29. října 2013.

Support Lesbiens Support Lesbiens Support Lesbiens

Turbo

Turbo Turbo Turbo Turbo

Stracené Ráj

Stracené Ráj

Lake Malawi

Kapela Lake Malawi v čele se zpěvákem Albertem Černým vznikla v září 2013. Tomu předcházela dohoda, že Černý a jeho spoluhráči ze skupiny Charlie Straight spolu nebudou nadále koncertovat a hrát pod názvem Charlie Straight v jiném složení.

Albert Černý a Lake Malawi nahráli první singl Always June v Londýně s producenty, kteří v minulosti spolupracovali s Radiohead, Passenger nebo Jamiroquai. Nové písně také předvedl v show na BBC London. „S Patrikem Karpentskim (kytara) jsem chtěl spolupracovat už dřív, ale nějak mi na to vždycky chyběl čas, nebo odvaha, tak jsem rád, že jeho dveře zůstaly otevřené a že na naší nové vlně jedeme spolu,“ vysvětluje Černý. Logem kapely je vlnovka, která je společně s názvem inspirována písní Calgary Bon Ivera. Muzikant Patrik Karpentski učinkuje také v Toxique a podílel se jako producent (duo Tin Soldiers) na albu Baromantika Lenky Dusilové.

Jeroným Šubrt (basa) z brněnské kapely Admiral Ackbar je nejmladším členem Lake Malawi. „Pavel Pilch (bicí) mi řekl, že našel super basáka do naší nové kapely. Měl pravdu. Překvapilo mě, kolik oblíbených kapel máme s Jeronýmem společných.“ Umělci, ke kterým se kapela Lake Malawi otevřeně hlásí, jsou Baths, Bombay Bicycle Club, Bon Iver, Beck, Coldplay, Everything Everything, Foals, Jinja Safari, Phoenix, Tame Impala & Teenage Fanclub.

Lake Malawi Lake Malawi Lake Malawi Lake Malawi Lake Malawi Lake Malawi

Thom Artway

Thom Artway (Tomáš Maček) je mladý český zpěvák, skladatel a kytarista z valašských Vlachovic. Zpívá anglicky a ve své tvorbě kloubí folk, pop a rock.

V roce 2012 nahrál písničku Towards the Sun, která byla součástí soundtracku filmu Křídla Vánoc. V prosinci roku 2013 vydal EP s názvem Still Standing in the Unknown. O dva roky později vydal svůj první singl I Have no Inspiration, který patřil dlouho k nejhranějším písním v českém rádiovém éteru.

Thoma můžete slyšet jak sólo, tak s doprovodem kapely ve složení: Ondřej Jurásek (baskytara), Martin Hrabal(bicí a perkuse), František Valena(klávesy).

Thom Artway Thom Artway Thom Artway Thom Artway Thom Artway Thom Artway

Jakub Ondra

Jakub Ondra Jakub Ondra Jakub Ondra Jakub Ondra Jakub Ondra Jakub Ondra


Šternberský kopec 2017Šternberský kopec 2017Šternberský kopec 2017Šternberský kopec 2017Šternberský kopec 2017

Místo: Šternberk, Horní nám. 6, 785 01
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: