Zpět

Struny dětem 2018

Místo: Praha, Hlavní město Praha
Od: 23.03.2018
Do: 25.03.2018
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Praha 1, Vodičkova 6
Vstupenky/informace: GoOut.cz

Struny dětem v Minoru, festival pro zvídavé děti a hravé rodiče, osmým rokem nabízí uměnímilovným rodinám víkend naplněný zážitkovým poznáváním rozličných uměleckých forem. Posláním festivalu je přiblížit dětem umělecké prostředí takovou formou, aby jej přijaly za své, považovaly za přirozenou součást svého života a měly touhu se do něj vracet ať již jako tvůrci či jako posluchači. Festival nabízí příležitost setkat se s osobnostmi české umělecké scény, nové zážitky a nečekané souvislosti. *V rámci programu se děti i jejich rodiče mohou těšit na divadelní představení, koncerty i workshopy.*

Učinkující
NázevPopis/foto
Thom Artway
Thom Artway (Tomáš Maček) je mladý český zpěvák, skladatel a kytarista z valašských Vlachovic. Zpívá anglicky a ve své tvorbě kloubí folk, pop a rock. V roce 2012 nahrál písničku _Towards the Sun_, která byla součástí soundtracku filmu _Křídla Vánoc_. V prosinci roku 2013 vydal EP s názvem _Still Standing in the Unknown_. O dva roky později vydal svůj první singl _I Have no Inspiration_, který patřil dlouho k nejhranějším písním v českém rádiovém éteru a který byl součástí reklamního spotu na nejmenovaný bankovní dům. V roce 2017 získal ocenění Zpěvák roku a Objev roku na hudebních Cenách Anděl. Thoma můžete slyšet jak sólo, tak s doprovodem kapely ve složení: Ondřej Jurásek (baskytara), Martin Hrabal (bicí a perkuse), František Valena (klávesy). V říjnu 2017 se Thom Artway zapojil do projektu Silent Forest, projektu Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA). Česká republika s kanceláří v liberecké zoologické zahradě byla vybrána a pověřena předsednictvím této nové celoevropské iniciativy. Cílem je zvýšit povědomí o současné krizi, kdy se někteří zpěvní ptáci stali předmětem velmi výnosného obchodu, což má za následek nekontrolovaný úbytek těchto ptačích druhů. Thom Artway na podporu myšlenky kampaně napsal píseň _High Above The Trees_, ke které vznikl videoklip v režii Jakuba Švejkara.

Thom Artway Thom Artway Thom Artway Thom Artway Thom Artway Thom Artway

Matej Benko
Matej Benko je hudebník původem pochází z hudební a vůbec umělecké rodiny. Hudbě se věnuje s přestávkou gymnázia od pěti let, původně soustředěný na piano. Po seznámení se s mnoha slovenskými hudebníky se začíná věnovat jazzu. Namísto klavíru, ale začíná hrát na elektrický syntetyzátor. To byl také důvod, proč roku 2000 odešel studovat na Ježkovu konzervatoř do Prahy ne v oboru piana, ale skladby. Se svými kapelami (trio, quartet, quintet) hraje především vlastní kompozice. Kombinuje prvky různých hudebních stylů. Jeho tvorbu charakterizuje bohatá melodika, rozšířené formy a časté změny metra.

Matej Benko Matej Benko Matej Benko

Ondřej Ruml
Hudebník a divadelník pocházející z Jablonce nad Nisou, kde se již od dětství věnoval hudbě v místních kapelách (Vodáci na Nise, Bg Bazar, Soft Color Band). Postupně se začíná zajímat o Jazz a Swing, poté se dostává i do popředí divadelních představení a jeho největším dosavadním úspěchem bylo 2. místo v soutěži X-Factor.

Ondřej Ruml Ondřej Ruml Ondřej Ruml

The Fellas
Akustická kapela The Fellas (dříve Goodfellas) slaví úspěchy především díky typickému akustickému zvuku aenergickým živým koncertům. Za pět let existence odehrála bezmála pět stovek vystoupení v Česku i Evropě.Vzestup kapely The Fellas zaznamenala i Akademie populární hudby, která je zvolila Objevem roku 2011 (tehdyještě pod jménem Goodfellas). V roce 2011 vydali The Fellas své debutové album _Robbery Blues_, které nahráli v USA s americkým producentem Chrisem DiBenedittem. V roce 2012 získali hudební cenu _Anděl_ pro Objev roku, a později album vydali i v zahraničí. Za dobu své existence The Fellas odehráli přes 500 koncertů nejen v Česku (Německo, Rakousko, Anglie). Jejich skladby také nedávno doprovodily český film _Zejtra napořád_.

The Fellas The Fellas The Fellas The Fellas

Epoque Quartet
Pražské smyčcové kvarteto Epoque Quartet vzniklo na počátku roku 1999. Čtyři vynikající sólisty a komorní hráče s bohatými pódiovými zkušenostmi přivedla ke společné práci nejen názorová shoda a příbuznost uměleckého naturelu, ale především mimořádné nadšení pro žánry obvykle nezařazované pod hlavičku „vážné hudby“: jazz, rock a funk. Ačkoliv skladby klasické kvartetní literatury zůstávají nedílnou součástí programů tohoto tělesa, citlivý přístup k netradičním aranžmá mu přináší nové možnosti využití smyčcových nástrojů a zároveň umožňuje nebývalou šíři repertoárového záběru, na našich i zahraničních pódiích ojedinělou. Členové kvarteta jsou laureáty několika světových soutěží (dvojnásobná první cena soutěže v rakouském Liezenu, první cena mezinárodní kvartetní soutěže L. van Beethovena, cena Jeunes Musical) a soubor se úspěšně zúčastnil i dalších soutěží (např. Paolo Borciani competition). Ze zahraničních zemí účinkoval mj. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Francii, Itálii, Anglii, Izraeli, Japonsku, Řecku, Holandsku, Polsku, Bosně a Hercegovině.

Epoque Quartet Epoque Quartet Epoque Quartet Epoque Quartet

Tomáš Jamník
Jako jedenadvacetiletý zvítězil v roce 2006 na mezinárodní soutěži Pražské Jaro, kde obdržel řadu dalších zvláštních cen, včetně Ceny Českého rozhlasu, Ceny Olega Podgorného, Ceny Nadace Gideona Kleina, Ceny Nadace Pro Harmonia Mundi a Ceny Nadace Život Umělce. Stal se též finalistou a držitelem zvláštní ceny na soutěži Pierre Fourniere Award 2011 v Londýně. Tomáš spolupracuje s mnoha světovými orchestry, v roce 2010 debutoval s PKF - Prague Philharmonia a dirigentem Jakubem Hrůšou v Schumannově violoncellovém koncertu. V následujících sezónách přišla pozvání od České filharmonie (Eliahu Inbal, Schumannův violoncellový koncert) a orchestrů v U.S.A., Izraeli, Španělsku, Japonsku a Německu. V roce 2013 absolvoval turné po Japonských městech s Filharmonií Brno a dirigentem Leošem Svárovským, během kterého se představil s Dvořákovým violoncelovým koncertem v Tokiu, Osace, Matsumotu, Fukuoce, Okayamě a Musashinu. Aby rozšířil své hudební obzory, v roce 2010 se Tomáš zúčastnil konkurzu a v mezinárodní konkurenci získal místo v renomované Karajanově Akademii v Berlíně. V rámci této akademie vystupoval jako člen Berlínské filharmonie, absolvoval komorní koncerty s dalšími filharmoniky a též získával hodiny u Ludwiga Quandta, prvního violoncellisty orchestru. V roce 2011 spolupracoval na komorních koncertech v Berlínské filharmonii se Simonem Rattlem, Reinhardem Goebelem, Leif Ove Andsnesem a Petrou Müllejans, uměleckou vedoucí Freiburger Barockorchester.

Tomáš Jamník Tomáš Jamník Tomáš Jamník

Escualo Kvintet
Escualo Kvintet se zabývá interpretací argentinského tanga a stylu tango nuevo Astora Piazzolly. Svůj název dostal kvintet podle stejnojmenné Piazzollovy skladby Escualo, což znamená v překladu žralok. Hudba tohoto argentinského skladatele nabízí vedle temperamentního tanga též vzácné splynutí s hudbou jazzovou a klasickou.

Escualo Kvintet Escualo Kvintet Escualo Kvintet Escualo Kvintet


Struny dětem 2018Struny dětem 2018Struny dětem 2018Struny dětem 2018Struny dětem 2018

Místo: Praha 1, Vodičkova 6
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: