Zpět

VlčkoviceFest 2020

Místo: Benešov, Středočeský kraj
Od: 10.07.2020
Do: 12.07.2020
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Neustupov, Vlčkovice
Vstupenky/informace: GoOut.cz

Další ročník multižánrového benefičního festivalu ve Vlčkovicích, který opět nabídne hudbu, divadlo, projekci filmů, workshopy a mnoho dalšího, se uskuteční 10.–12. 7. 2020. Festival je vhodný pro rodiče s dětmi i pro děti s rodiči. Festival je organizován skupinou dobrovolníků za účelem dlouhodobého rozvíjení aktivit, které pořádá nezisková organizace Statek Vlčkovice. Vystoupí zde Vypsaná fixa, Vasilův Rubáš, Živé kvety, Znouzectnost aj.

Učinkující
NázevPopis/foto
Vypsaná fixa
Vypsaná fiXa je oblíbená česká hudební skupina hrající pop punk. Kapela vzešla v roce 1994 v Pardubicích z rozpadající se skupiny K.R.K. Její tvorba je proslulá zajímavými básnickými – často surrealistickými texty, jejichž autorem je frontman Michal Mareda známý jako Márdi. V jeho písních je patrná inspirace například Williamem Saroyanem nebo Gabrielem Garcíou Márquezem. Největším vzorem Vypsané fiXy byli a jsou Pixies. Pardubická parta je především koncertní kapelou, hraje po celé republice, je jedním z nejvytěžovanějších hostů letních festivalů a vyjíždí za hranice (Polsko, Německo, Holandsko, Itálie). Drží si stovku koncertů ročně. Osmým albovým počinem Vypsané fiXy je album _Tady to někde je_. Jejich deváté album vydala Vypsaná fixa o dva roky později a nese název _Kvalita_. Za toto album byla také nominovaná na ceny hudební kritiky Apollo 2019.

Vypsaná fixa Vypsaná fixa Vypsaná fixa Vypsaná fixa Vypsaná fixa Vypsaná fixa

Vasilův Rubáš
Kapela Vasilův Rubáš začala vystupovat na pražské scéně v roce 2003. Do širšího povědomí se dostala díky vítězství v Mezinárodní interpretační soutěži Porta v roce 2012, od té doby patří ke stálicím alternativních hudebních festivalů. Vystoupila ale také i na velkých akcích, jako je _Rock for People_ nebo _Colours of Ostrava_. Inklinuje k široké škále stylů, od folku až po punk. Jeden z členů má blízko k byznysu a reklamě, druhý k informačním technologiím. Dohromady tvoří folk-reggae-punkové duo, které je kromě svých vtipných textů a melodií známo i svým komickým vystupováním. Filip „Vasilděda“ Novák je autorem převážné většiny písní a kromě zpěvu hraje na akordeon a akustickou kytaru. Petr „Ruby“ Rubáš kromě zpěvu a zvukových efektů ovládá hru na tradiční africké bubny djembe, vystupoval ale i se souborem renesanční hudby. Zajímavostí je, že zkušebnu má Vasilův Rubáš v atomovém krytu, v činžovním domě v pražských Holešovicích. Chytlavé a nápadité songy, střídmá instrumentace, neotřelé aranže, dravost a otevřenost. To je Vasilův Rubáš, který dokáže nadchnout fanoušky folku i diváky na punkovém festivalu.

Vasilův Rubáš Vasilův Rubáš Vasilův Rubáš

Živé kvety
Živé kvety je slovenská rocková skupina, která vznikla v Bratislavě roku 1994. V jejím čele stojí písničkářka, herečka a spisovatelka Lucia Piussi, jejíž charisma a texty dodávají tvorbě skupiny originální poetiku. Především její osobou je skupina spjata s legendárním Divadlem Stoka.

Živé kvety Živé kvety Živé kvety Živé kvety Živé kvety Živé kvety

Znouzectnost
Skupina ZNC vznikla z plzeňské scény 80. let 20. století jako nástupnické těleso po skupině Zastávka Mileč, první veřejné vystoupení měla 26. 11. 1986 ve vysokoškolském klubu OKO v Plzni. Začínala jako skupina ovlivněná vlivem punkové jednoduchostí, která ale od prvních nahrávek zařazovala do svého repertoáru i písně ovlivněné jinými styly. Znouzecnost je kapela s punkovou pověstí a schopností napsat popovou písničku i folkovou baladu.

Znouzectnost Znouzectnost Znouzectnost

Vesna
Vesna je dívčí kapela zpěvačky a textařky Patricie Fuxové, kterou si vybrala jako předskokana i skandinávská zpěvačka Aurora. V listopadu 2018 Vesna vydala debutovou desku _Pátá bohyně_, za kterou získala nominaci Ceny Anděl na Objev roku. Na podzim 2019 odjela své první klubové turné _#MyaVy_ po Čechách a Slovensku. Hudebně se obrací ke kořenům, je charakteristická snovými texty a kombinuje folklór s popem. Pro Vesnu je příznačná silná vizuální stránka, která se zračí i v jejich nápaditých kostýmech.

Vesna Vesna Vesna Vesna Vesna Vesna

Původní Bureš
Původní Bureš je pražská hudební skupina jejíž začátky sahají až do roku 1980. U jejího zrodu stál hlavní autor Jaromír František Palme, který je známý i pod uměleckým jménem Fumas. Hudební styl kapely vychází z punku, psychedelického rocku a folkrocku.

Původní Bureš Původní Bureš

Šoulet

Šoulet

Magnum Jazz Bigband
Magnum Jazz Bigband je dynamická dvacetičlenná kapela složená z mladých muzikantů nabitých entuziasmem. Bigband hraje swing, moderní jazz, ale i funky nebo rockové a popové skladby v nejrůznějších aranžmá. Díky klasickému složení (5 trubek, 4 trombony, 5 saxofonů, piáno, kytara, basová kytara, bicí a vokály) a rozsáhlému repertoáru hraje bigband jako hlavní kapela k tanci i poslechu na společenských a firemních akcích, plesech, večírcích a klubech. Kapelník a zkušený muzikant Honza Šatra (Laura a její tygři, a jiné) v září roku 1999 soustředil kolem sebe talentované mladé hudebníky a pod záštitou Základní umělecké školy v Klapkově ulici na Praze 8 založil bigband. Od roku 2005 vede bigband trvale Slávek Glaser, který v kapele působil od samého začátku jako pianista. Premiérové vystoupení bigbandu se uskutečnilo na podzim roku 2000, kdy bigband vystoupil na plese Arcibiskupského gymnázia. Od té doby bigband vystoupil na četných festivalech a uskutečnil řadu koncertů a spolupracoval se známými zpěváky a muzikanty, např. s Tomášem Savkou, Radkou Fišarovou, Pavlem Vítkem nebo Petrem Maláskem.

Magnum Jazz Bigband Magnum Jazz Bigband Magnum Jazz Bigband

Jiříkovo vidění
Jiříkovo vidění je další z kapel, které zcela rezignují na to, co se dnes na hudební scéně děje a jaké trendy zrovna udávají směr. Kapela na to kašle a zcela po svém si hraje styl, který měl v Česku vždy poměrně silnou fanouškovskou základnu a pořád má co říct a nabídnout. Řeč je o kytarově-elektronické potemnělé muzice, postavené na melodických základech. To vše je v případě Jiříkova vidění provoněné také jemným odkazem na temnější tradice českého undergroundu.

Jiříkovo vidění Jiříkovo vidění Jiříkovo vidění

Něco něco
Kapelu něco něco tvoří dvojice hudebníků Alžběta Trusinová (Neřvi mi do ucha) a Tomáš Tkáč (Pris). Jejich hudební svět se skládá z lo-fi samplů a analogových syntezátorů doplněných akustickými nástroji. Žánrově plynule přechází od barevného weird-popu přes potemnělou elektroniku až ke špinavým tanečním plochám. Stejně jako kmitá nálada hudebního projevu, tak se i jejich české texty pohybují na rozmezí od hravosti až po naléhavost.

Něco něco Něco něco

Gondor Flames

Gondor Flames

Vysoké Napětí

Vysoké Napětí

Opatův modul

Člověk krve
Folkový písničkář ze Stříbrné Skalice.

Člověk krve

Karoo

Slut

Slut

Inženýr Vladimír
Složení: Vladimír Mikulka (kytara, zpěv), Jana Havláková (housle, zpěv), Lukáš Hamáček (baskytara), Petr Mazur (kytara, akordeon, klavír, zpěv). V úsporné variantě hraje Inženýr Vladimír rovněž ve folkové sestavě Mikulka sólo.

Inženýr Vladimír Inženýr Vladimír

Buchty a loutky
Buchty a Loutky je nezávislé alternativní loutkové divadlo, hrající pro děti i dospělé. Bylo založeno v roce 1991 absolventy loutkářské katedry pražské DAMU. Od té doby má za sebou 19 titulů pro děti a 19 premiér pro dospělé; dále mnoho jednorázových projektů v oblasti netradičního divadla, specifických výtvarných akcí a rovněž zkušenosti v loutkovém a animovaném filmu. V jednotlivých představeních střídavě hraje 3-8 herců. V současné době divadlo Buchty a loutky hraje pravidelně jako stálý host ve Studiu Švandova divadla na Smíchově v Praze, kde má i své zázemí. Je však stále na cestě. Odehraje okolo 260 představení ročně nejen v Praze, ale i po celých Čechách a v zahraničí.

Buchty a loutky Buchty a loutky Buchty a loutky Buchty a loutky


VlčkoviceFest 2020VlčkoviceFest 2020VlčkoviceFest 2020VlčkoviceFest 2020VlčkoviceFest 2020

Místo: Neustupov, Vlčkovice
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: