Zpět

Vývrtka 2017

Místo: Louny, Ústecký kraj
Od: 16.06.2017
Do: 17.06.2017
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Peruc, U Koupaliště 104
Vstupenky/informace: GoOut.cz

Druhý ročník festivalu Vývrtka se odehraje opět v osvědčeném areálu přírodního kempu v Peruci u Loun 16.–17. června. Areál tvořený barem, pódiem a koupalištěm nabídne třetí červnový víkend kromě hudebních vystoupení kapel také výtvarné instalace, sporty (nohejbal, badminton, slackline) a také kavárnu Café Letka.


Učinkující
NázevPopis/foto
Vložte kočku

Vložte kočku je čtyřčlenná pražská formace ze stáje labelu Landmine Alert mísící ve své tvorbě celou řadu žánrů. Nejbližší hudební „škatulkou“ je alternativní rock, nicméně jejich hudba stojí na směsici elektronicky a rocku, math-rockových rytmech, ale i folku a výrazných rapovaných textech a hře se slovy. V březnu 2012 vydali pozitivně přijaté album TáTa, které jim vyneslo nominaci na Anděla v kategorii elektronická hudba. Nedílnou složkou jejich vystoupení je i důraz na atypický stage design, stejně jako působivé projekce doplňující koncerty.

Vložte kočku Vložte kočku Vložte kočku

Kaplan Bros.

„Kaplan Bros. spojují rytmiku Holy Fuck, naléhavost Fuck Buttons a experimentálnost Battles,“ píše se v jednom z článků, jejichž autoři se shodují, že Kaplan Bros. se vyplatí v budoucnu sledovat. Noise-popová sourozenecká dvojice Cyril a Kryštof Kaplanovi má přitom pestrou minulost: pódium sdíleli mj. s Jambinai, Qui nebo 65daysofstatic, zahráli si na letošních Colours of Ostrava i United Islands, vyhráli talentovou soutěž 1BAND2PLAY, byli nominováni do ankety o nejnadějnější českou kapelu pro export v projektu ČRo Czeching a právě dokončili videotrilogii z branického mostu, ve které je k vidění, ale především slyšení (v rámci živých sessions Landmine Alert) trojice skladeb porQ, Why a Cured.

Kaplan Bros. Kaplan Bros.

Hm…

Hm… jsou známí svou poetikou, která spočívá ve svérázných i vážných textech, často i klasických autorů (Wolker, Gellner, Orten…), provedených v různých hudebních stylech a okořeněných hudebními vtípky, které pozornému posluchači nemohou uniknout. V písničkách Hm jsou zastoupeny snad všechny myslitelné hudební styly a slova si obvykle půjčují ze slavných básní prověřených dobou.

Hm… Hm… Hm…

Mutanti hledaj východisko

Pod názvem Mutanti hledaj východisko vystupují dva spolužáci z pražské DAMU, raper a textař Jan Vejražka a Jiří Konvalinka, který má na starost instrumentální složku (známý je též jako hráč na elektrifikované housle v pozoruhodné formaci Vložte kočku). Na každém ze zatím poměrně malého množství odehraných koncertů zaujali publikum také osobitou pódiovou prezentací ve speciálních mutantích kostýmech.

Mutanti hledaj východisko Mutanti hledaj východisko Mutanti hledaj východisko

První hoře

První hoře je už několik let jedna z nejvýraznějších skupin české nezávislé rockové scény. Kapela vyrostla z podhoubí české alternativy a od dob přelomového alba „Lamento“ si svou tvorbou získává operní pěvkyně i metalisty! Skupinu charakterizují energická a spontánní vystoupení a texty se silnou výpovědní hodnotou, které jsou dílem zpěváka a lídra skupiny Milana Urzy. Za album „Lamento“ skupina obdržela v roce 2009 Cenu Anděl a o několik let později byla nahrávka oceněna rockovými publicisty v anketě Břitva i jako Album desetiletí.

První hoře První hoře

JTNB (Ježíš táhne na Berlín)

JTNB jest hudebním uskupením v němž se prolínají hudební žánry, tak jako se prolínají světy okolo nás. Mužský a ženský, dobrý a zlý, tento a onen svět, kterým oběma dlužíme smrt'‘, tvrdí Ondřej a vzápětí dodává: ’'Většina z nás žije někde mezi těmito světy (nejen pro ně je ale deska určena) a většina z nás se smrti úspěšně bojí. Jenže vyhnout se jí znamená okrást obě strany. Proto “Don't Die Drunk”.

JTNB již koncertoval v Mexiku, Indonésii, na Filipinách i různě po Evropě, což vzhledem k povaze českého kulturního prostředí není zcela běžné. Ve svých začátcích (jednočlenný projekt Ondřeje Skaly) se JTNB stylově pohyboval na pomezí žánrů jako je break core, idm a ambient, v současné podobě je přesnější stylové zařazení už nemožné. Přibyla sólová basová kytara, power pop, při živých vystoupeních pak beat box s baskytarou, metalizující elektrická kytara a vokální exhibicionismus.

JTNB (Ježíš táhne na Berlín) JTNB (Ježíš táhne na Berlín) JTNB (Ježíš táhne na Berlín) JTNB (Ježíš táhne na Berlín)

Kabaret Dr. Caligariho

Anonymní uskupení několika příznivců alternativní hudby Kabaret Dr. Caligariho, jejichž výsledný projev zachází za hranice normality, dalo by se říci, až na pokraj lehké mentální retardace. Projekt, se kterým vystupují (Chopinovo vzkříšení) navazuje na bizarní éru kinematografie 20. let. Bystrému diváku a posluchači neunikne také jistá náklonnost k americké umělecké formaci The Residents.

Kabaret Dr. Caligariho Kabaret Dr. Caligariho Kabaret Dr. Caligariho

At Eye Level

At Eye Level At Eye Level At Eye Level

EarFood

Kapela EarFood vznikla v roce 2014 spojením přátel (Jan, Tony, Matěj, Jacob, Jiří a Patrik) při jamu na pražské konzervatoři Jaroslava Ježka.Pop, rock, funk nebo prvky rnb vystihují momentální náboj kapely, co se týče žánru.

Během jednoho roku několikrát vystoupila na různých vip akcích (AER 10 anniversary po boku Blue effect, Ivan Hlas trio, Čechomor) a dalších veřejných. V roce 2015 vydala tři singly natočené v profesionálním Mercury studio (Rokycany).

EarFood EarFood EarFood

Schrödingerova kočka

“Schrödingerova kočka je myšlenkový experiment, který vymyslel Erwin Schrödinger, aby poukázal na nekompletnost teorie kvantové mechaniky co se týče přechodu mezi subatomickým a makroskopickým světem.” Tolik k názvu.

Schrödingerova kočka

Vít Hasl Band


Vývrtka 2017Vývrtka 2017Vývrtka 2017Vývrtka 2017Vývrtka 2017

Místo: Peruc, U Koupaliště 104
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: