Zpět

Znojemské historické vinobraní 2019

Místo: Znojmo, Jihomoravský kraj
Od: 13.09.2019
Do: 15.09.2019
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Znojmo
Vstupenky/informace: GoOut.cz

Třídenní historická slavnost zaměřená na oslavu vína, burčáku a veselení se při hudbě v ulicích a mázhausech. Bohatý program se skládá z historického průvodu krále Jana Lucemburského s jeho chotí a dvořany, z živých hudebních vystoupení českých kapel, z rozmanitých vystoupení pro děti a mnoha dalšího.

Učinkující
NázevPopis/foto
Fleret
Fleret je česká folk-rocková hudební skupina, která byla založena v roce 1983 ve Vizovicích. Zpočátku kapela hrála akustický folk, posléze se však změnou nástrojového obsazení přiblížila spíše rockovému projevu, který je často okořeněn vlivy world music.

Fleret Fleret Fleret Fleret

Jelen
Jelen je akustická kapela se členy na ose Přibyslav – Praha, jejíž členové se potkali na jam session ve studiu producenta Martina Ledviny (Debbi, Lenka Dusilová, Aneta Langerová, Tomáš Klus, Mandrage). S ním také připravují debutové album. Jelen hraje „roots music“ – vlastní tvorbu vycházející z kořenů populární hudby jako je country, folk, bluegrass a blues.. Svým osobitým a přitom přímočarým přístupem své původní písně „nepřeplácává“ ale naopak se drží kouzla hudební syrovosti a přirozenosti. Jelen spolupracoval se skladatelem Janem P. Muchowem na hudbě k filmu „Okresní přebor“ a v současnosti vystupuje živě jak samostatně tak i se speciálním hostem, jímž je zpěvačka Kateřina Marie Tichá.

Jelen Jelen Jelen

Portless
Česká hudební skupina Portless vstoupila na hudební scénu na sklonku roku 2012. Nejedná se však o žádného nováčka. Kapela je tvořená čtyřmi ostřílenými muzikanty velice populární formace Support Lesbiens, která po dvaceti letech fungování ukončila svojí činnost v původní sestavě. V nové sestavě s názvem, který je inspirován názvem předchozí kapely, působí čtveřice Kryštof Michal (zpěv), René Rypar (kytara), Jan Daliba (basskytara) a Zbyněk Raušer (bicí).

Portless Portless Portless Portless Portless

Henry D
Henry D se narodil v Zambii a již od útlého dětství se věnoval hudbě. V jedenácti letech se začal učit na kytaru a nedlouho poté již skládal své vlastní písně. Do České republiky zavítal Henry D poprvé před více jak dvaceti lety v touze studovat na vysoké škole. Po získání inženýrského titulu na Zemědělské univerzitě v Praze se rozhodl usadit v Evropě a zkusit štěstí v hudební branži. V roce 1996 založil spolu s kytaristou Vojtěchem Peřinou funky-rap skupinu Forbidden Fruit, která si za čtyři roky své existence vydobyla na české hudební scéně silné jméno a dokázala zaplnit kluby po celé České republice.

Henry D

Mandrage
Mandrage je česká pop-rocková hudební skupina, která vznikla v roce 2001. Velmi úspěšným rokem pro kapelu byl rok 2011, kdy vydala album _Moje krevní skupina_. I díky tomuto albu vyhrála Cenu akademie populární hudby v kategorii _Skupina roku_ a v hudební anketě _Žebřík_ skončila jen o dvě příčky níže na místě třetím.

Mandrage Mandrage Mandrage

O5 & Radeček
Skupina O5 & Radeček je synonymem vkusného českého popu s inteligentními aranžemi. Během uplynulého roku O5 & Radeček odehráli ke stovce koncertů, jimž dává neotřelou osobitost charismatický zpěvák Tomino. Objevili se také na většině prestižních festivalových podiích.

O5 & Radeček O5 & Radeček O5 & Radeček

Urband
Pouliční kapela s proměnlivým složením, která vznikla okolo roku 2002 v Brně z různých improvizovaných sestav provozujících pouliční hudbu (busking) v Česku i po Evropě. Hraje směs českých, anglických, německých a ruských písní kombinujících jazz, valčík, tango či blues. Bývá označovaná jako „pouliční šraml“ a to i samotnou kapelou. Většinou ji tvoří Vladimír Červenka – kytara, zpěv, Pavel Všianský – kontrabas, zpěv a Tomáš Vtípil – housle, zpěv.

Urband

Katarzia
Pod názvem Katarzia se ukrývá mladá písničkářka Katarína Kubošiová, která svoji tvorbu charakterizuje jako „slovenský girl folk rap“. Staví především na svých slovenských textech, které reflektují život mladé ženy ve třetím tisíciletí. V roce 2013 vydala u Slnko Records své debutové album _Generácia Y_, které podle hudebních kritiků patří k tomu nejlepšímu, co se za uplynulé roky na slovenské hudební scéně urodilo. Rok 2016 potom přinesl vydání nové desky _Agnostika_, které Katarzia nahrála i s doprovodnou kapelou. Za album získala nominace v rámci Radio_Head Awards v kategoriích: Album roku, Singl roku i Album roku / Cena kritiků. Za titulní píseň _Kde sa slzy berú_ k filmu Ivety Grófovej _Piata loď_ získala cenu Radio_Head Awards v kategorii Singl roku, ocenění získala i na prestižním festivalu _Berlinale 2018_. V březnu 2018 napsala texty k Sfoklově _Antigoně_ v režii Ondřeje Spišáka pro Slovenské národní divadlo, kde naživo reprezentuje současnou generaci angažovaných mladých žen.

Katarzia Katarzia Katarzia Katarzia Katarzia Katarzia

Lucrezia Borgia
Historizující folk, Dobová hudba, středověká hudba, Irská hudba, Keltská hudba a další.

Lucrezia Borgia

Michal Prokop
Muž mnoha zájmů a profesí, v hudební oblasti znám především jako zpěvák, pohybující se přibližně v trojúhelníku žánrů rock – soul – blues.

Michal Prokop Michal Prokop Michal Prokop Michal Prokop

Pavel Callta
Pavel Callta je český popový zpěvák a písničkář, který se do podvědomí publika dostal zejména svým vánočním singlem _Ve hvězdách_ (2012) a následně prvním autorským albem později ověnčeným zlatou deskou _Momenty_ (2015). V současnosti připravuje nové album _Doteky_, kde si střihl např. duet s Leošem Marešem v písni _Píšem si svůj sen_.

Pavel Callta Pavel Callta Pavel Callta Pavel Callta Pavel Callta

Miro Žbirka
Miroslav „Meky“ Žbirka je slovenský zpěvák a skladatel. Pochází ze smíšeného manželství, jeho matka je Angličanka, otec Slovák, své písně také velmi často zpívá v obou jazycích svých rodičů. Spoluzakladatel skupiny Modus, se kterou v roce 1977 získal spolu s Jánem Lehotským a Marikou Gombitovou Zlatou bratislavskou lyru za píseň Úsmev. V roce 1981 spolu s Laco Lučeničem opustili skupinu Modus a založili skupinu Limit, se kterou se vydal na sólovou dráhu. V roce 1982 se stal prvním slovenským Zlatým slavíkem. (Po Waldemaru Matuškovi byl druhý, kdo dokázal porazit Karla Gotta).

Miro Žbirka Miro Žbirka Miro Žbirka

Mirai
Kapela, složená ze tří členů, vznikla v roce 2014 na základech členů skupiny Dolls in the factory (Šimon Bílý a Mirai Navrátil), kteří chtěli věci posunout novým směrem vůči českému publiku, k této dvojici se záhy přidal i basista Michal Stulík.

Mirai Mirai

Olympic
Olympic je česká rocková skupina. Skupinu založil v roce 1963 s původním názvem Karkulka (KARlínský KULturní KAbaret) Miloslav Růžek. Původní členové patří mezi zakladatele české rockové hudby, debutové album Želva je považováno za jedno z přelomových alb českého bigbítu. Po slabším období, kterým si skupina prošla v první polovině 70. let minulého století, pak nastává další z vrcholů tvorby v podobě konceptuální albové trilogie Prázdniny na Zemi, Ulice a Laboratoř. Tu už nahrává baskytarista Milan Broum, který do skupiny vnesl nejen moderní vidění rockové hudby, ale hlavně skvělé instrumentální výkony, o kterých přesvědčil už na svém prvním albu v sestavě Olympiku, kterým byl Marathón (1978). Později skupina koketovala i s heavy metalem, ale její nejsilnější polohou jsou melodické rockové písně s kvalitními texty a nápaditými aranžemi.

Olympic Olympic Olympic Olympic

Fast Food Orchestra
Kapela Fast Food orchestra se zformovala v letech 1994-96 a od roku 1998 začala aktivně vystupovat po klubech. Pro hudbu kapely je typická stylová rozmanitost. Hudba Fast Food orchestry mísí prvky reggae, dancehallu, ragga, rocksteady, punku, hip-hopu, popu nebo breakbeatu.

Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra Fast Food Orchestra

Nina Rosa
Nina Rosa je kapela zpěvačky, písničkářky a houslistky Niny, která si dala přídavek Rosa podle svojí babičky. V kapele spolu s ní vystupuje ještě kytarista a akordeonista.

Nina Rosa Nina Rosa

Gang Ala Basta
Gang Ala Basta se za 10 let své existence stala zavedenou značkou české klubové scény a dokázala si získat respekt a přízeň domácího publika i kritiky. Skupina má za sebou více než 500 koncertů po České republice, včetně role předskokana britských Massive Attack a dále řadu vystoupení v zahraničí.

Gang Ala Basta

Euphorica
Čtyřčlenná kapela z Prahy. Pohanská hudba, world music i lidové tradiční písně, doba středověku, temná gotika i veselá renesance. Euphorica zpívá písně z chladného Finska, i sborové zpěvy z Makedonie, její hudba vás zavede do slunného Španělska a Itálie i Francie. Do jejího repertoáru patří i české lidovky. Euphorica používá netradiční spojení dobových nástrojů, jako jsou šalmaje a cistra, které kombinuje s novými nástroji, například s cajonem a klarinetem.

Euphorica Euphorica

Arcus
Skupina Arcus vznikla v roce 1997. Původně hrála především renesanční hudbu, časem však přešla k hudbě gotické, které podřídila i svůj nástrojový park. V současné době prochází dalším vývojem, zejména v podání jednotlivých skladeb, jejichž středověké kořeny se snoubí s moderním pojetím tohoto druhu hudby. Za dobu své existence se skupina zúčastnila řady středověkých akcí jak u nás, tak i v zahraničí. Od roku 2006 hraje ve složení šesti členů. Materiál čerpá ze všech koutů Evropy se zaměřením na světskou hudbu 12.-15. století. Vzhledem ke své hlasitosti a drsné dobové syrovosti je skupina vyhledávána především na středověká tržiště. Mnoho zkušeností má však i ze samostatných pódiových vystoupení. To vše samozřejmě v historických kostýmech.

Arcus


Znojemské historické vinobraní 2019Znojemské historické vinobraní 2019Znojemské historické vinobraní 2019Znojemské historické vinobraní 2019Znojemské historické vinobraní 2019

Místo: Znojmo
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: