Zpět

Freedom Fest Ostrava 2022

Od: 21.05.2022
Do: 21.05.2022
Web: FESTIVAL GUIDE
Místo: Slezská Ostrava, Hradní 1
Vstupenky/informace: GoOut.cz

*21. května 2022 se koná „Freedom Fest Ostrava 2022“, den plný pohybu, her a muziky s programem pro malé, velké, skupiny, jednotlivce i rodiny s dětmi.* Během akce vystoupí kapely Jay Delver, Zrní a Fifidroki, zpěvák Gerald Clark nebo hudebnice Vladivojna La Chia a Aneta Langerová. Doprovodný program bude zahrnovat dětskou zónu s hrami, tvůrčími dílnami jako korálkování, malování na obličej a na kamínky, výroba odznáčků s vlastním motivem, živá zvířata, deskové hry, sportovní aktivity a spoustu dalších. Jeho součástí bude také parkour zóna s exhibičním vystoupením a gastro zóna s občerstvením na celý den. *Praktické informace:* - Akce proběhne na volném prostoru v okolí hradu (podhradí) a v amfiteátru. Freedom Fest je festival bez plotů a zábran, vstupné je tedy hrazené dobrovolně. Za dobrovolný příspěvek účastník získá dárek na památku. Prodej proběhne ve třech vlnách s doprodejem na místě v den akce. - Výtěžek ze vstupného bude opět rozdělen pro veřejně prospěšnou činnost vybraných neziskových organizací a na pomoc Ukrajině. Ze zvýšené ceny vstupného půjde 100 Kč na pořádání kulturních, pohybových a zájmových akcí pro ukrajinské děti, které utekly před válkou a žijí v Ostravě a okolí. - Více informací lze najít na "facebookové události":https://www.facebook.com/events/320284333186323?active tab=about.

Učinkující
NázevPopis/foto
Gerald Clark
Zpěvák a bluesový písničkář Gerald Clark z Johannesburgu patří k předním představitelům jihoafrické bluesové scény. Na kontě má tři alba, přičemž jeho akustické album s názvem Sweepslag bylo nominováno v roce 2009 na cenu SAMA v kategorii nejlepší afrikánské alternativní album roku 2009. Kromě skladeb v afrikánštině zpívá Gerald Clark také klasické delta blues a jeho známé evergreeny.

Gerald Clark Gerald Clark

Jay Delver

Jay Delver Jay Delver Jay Delver

Zrní
Zrní je pětičlenná kapela z Kladna. Jejich hudba je něco mezi rychlým městem a mlžným lesem – osobitá, vynalézavá, hravá, dynamická, barevná a plná emocí. Kapela Zrní se nechává inspirovat přírodou a jejími principy, krajinou, lidovou hudbou, a zároveň elektronickou dobou, je alternativní špičkou na české scéně. První album _Voní_ vydala skupina po osmi letech existence, v roce 2009. za své třetí album _Soundtrack ke konci světa_ získala nominaci na na cenu Vinyla i Apollo za nejlepší desku roku a ve čtyřech kategoriích na cenu Anděl 2012. Nakonec si odnesla tu za Objev roku. V září 2014 vydala skupina album _Následuj kojota_, za které získalo nominaci na album roku v cenách Apollo a tři nominace na ceny Anděl 2014. Zatím poslední deska z roku 2017 s názvem _Jiskřící_ překvapila elektronickými experimenty. V roce 2018 na ni pak volně navázalo EP _Spící_. V roce 2019 vydalo Zrní oficiální hudební nosič _Zrní a Filharmonie HK živě ve Foru Karlín_, kde je zachyceno všech devět s filharmoniky prezentovaných skladeb z velkého koncertu ve Foru Karlín. V roce 2020 vyšla zrní zatím nejnovější deska _Nebeský klid_.

Zrní Zrní Zrní Zrní Zrní Zrní

Vladivojna La Chia
Vladivojna La Chia je výrazná, nezaměnitelná autorka, zpěvačka, textařka, producentka a skladatelka filmové a divadelní hudby. Neuchopitelná a rozmanitá, říkají o ní. Někteří posluchači ji vnímají spíše jako autorku křehkých milostných písní, jiní jako kabaretiérku s Vladibajkami a hrou na humra, další pak jako punkovou či dokonce metalovou divoženku. Vladivojna La Chia složila hudbu k filmu Jana Hřebejka _Nevinnost_ (nominace na Českého lva), _8 Hlav šílenství_ Marty Novákové (nominace na Českého lva), seriál _Až po uši_ (HBO) a pro řadu dokumentů a divadelních představení. Její diskografie obsahuje 12 alb (_Banana, Vladivojna La Chia sólo, Vladivojsko_ a filmové a divadelní soundtracky)

Vladivojna La Chia Vladivojna La Chia Vladivojna La Chia Vladivojna La Chia Vladivojna La Chia Vladivojna La Chia

Fifidroki
Fifidroki je polská folk-rocková kapela s příměsí psychedelie. Čerpají inspiraci z místa, odkud pocházejí – špinavé komíny, zapovězené části Slezska, beskydské planiny, ale také ukrajinské vesnice a židovské kibucy. Jejich hudba je stejně agresivní a špinavá jako lyrika a texty.

Fifidroki Fifidroki

Aneta Langerová
Aneta Langerová je osobitá česká zpěvačka a hudebnice. Záhy po vítězství v soutěži Česko hledá SuperStar se stala jednou z nejpopulárnějších českých zpěvaček. Být interpretkou jí ale nestačilo, ve snaze o ryzí autenticitu se vydala na cestu k psaní vlastních písní. Dosud vydala čtyři řadová alba: _Spousta Andělů_, _Dotyk_, _Jsem_ a _Na Radosti_. V září 2017 vysšlo také DVD a CD _Na vlně radosti_ s živým záznamem koncertu v pražském Foru Karlín, které zachycuje nejen koncert, ale i atmosféru celého turné, během něhož Aneta s kapelou a smyčcovým triem navštívila desítky českých a slovenských měst. V září 2018 se hudebně podílela na vydání audioknihy britského spisovatele Fynna _Pane Bůh, tady Anna_, kterou namluvila Bára Hrzánová.

Aneta Langerová Aneta Langerová Aneta Langerová Aneta Langerová Aneta Langerová Aneta Langerová


Freedom Fest Ostrava 2022Freedom Fest Ostrava 2022Freedom Fest Ostrava 2022Freedom Fest Ostrava 2022Freedom Fest Ostrava 2022

Místo: Slezská Ostrava, Hradní 1
Uložit tuto akci

Sdílet s přáteli: